Warning: fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0 in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 5
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
АНАЛИТИКА

Адміністративна мафія в будівельному бізнеci

Олег СЕЛЮК

Ocтанні кілька років Україна переживае справжній будівельний бум. Над усе це видно в Києві. Десятки нових хмародерів постають на столичній землі, будується житло підвищеної комфортності на європейський кшталт. Проте для переважної більшості киян воно не може бути навітъ об’єктом мрій, адже ціни на нього — захмарні, розраховані на гаманець пересічного мешканця країни Європейського Союзу, але не українця.

I ціни ті не знають зупину, вони постійно зростають, нагадуючи стрибки цін на нафту на світовому ринку. Всілякі коментатори, насамперед у пpeci, наближеній до Київської міської державної адміністрації, намагаються довести, що йдеться про цілком об’єктивний процес подорожчання нерухомості — мовляв, так воно є, так воно буде i нема на те ради. Але ми маємо підстави стверджувати, що цей „об’єктивний” процес є дуже добре організованим. Навколо нього чимало фізичних i юридичних ociб гріють руки, збагачуючись на ними ж створеній системі корупцїї та жорсткого монополізму, що унеможливлює навіть первинні спроби вільної конкуренції. Фактично створено унікальний механізм пограбування громадян України через систему штучних надвисоких цін на житло. Себто тi українці, що, продавши старе житло i позичивши гроші, будують coбi квартири, насправді будують ще одну квартиру „для того хлопця”, фінансуючи зi своїх дірявих кишень добробут цілої зграї чиновників-мафіозі. Як засвідчує зарубіжний досвід, високоорганізований злочинний світ, як правило, дуже тяжіє саме до будівельного бізнесу, бо видає практично необмежені можливості для відмивання грошей, хабарництва, протизаконних оборудок. Сицилійська мафія жорстоко билася саме за будівельні замовлення i підряди. Xiбa українська мафія дурніша від сицилійських колег? Тим більше, що український ринок будівельних послуг справді ласий шматок. У 2004 році в Києві було збудовано 1 мільйон 100 тисяч квадратних метрів житла. Київським будівельникам за 1 квадратний метр пepeciчно сплачують 300 $ США, продають же той таки метр за ціною від 900 до 5000 $ США. Якщо взяти середньо-мінімальну ціну продажу — 1200 $ США за квадратний метр i вирахувати 300 $, отриманих будівельниками, то виходить 900 $ чистого прибутку на кожному метрі. Для будівельників у ціну входить також оплата за проведення благоустрою навколишньої території будинку та забезпечення вcix комунікаційних мереж. Отже, близько мільярда доларів чистого прибутку крутиться щороку лише в Киеві. У решті peгioнів України будівельникам сплачуютъ менш ніж 250 $ за квадратний метр, але будують там більше, майже 5 мільйонів квадратних метрів. Та й продажні ціни там дешевші — 700 $ за метр. Але й там чистий прибуток становить 2,25 мільярда доларів. Назагал — понад 3 мільярди. Цікаво, кому він надходить, хто i як його розподіляє? Але ж це — понад 15% державного бюджету. У Києві рентабельність, здобута в такий cnoci6, становить 400% на piк, у регіонах — 250%. Звісно, ще далеко до тiєї позначки в 1000%, коли буржуй, за словами Маркса, готовий продати ту вірьовку, на якій його повісять, але все одно — дуже багато. Названий рівень рентабельності перевищує відповідний piвeнь у торгівлі наркотиками i зброєю. I це лише надводна частина, верхівка айсберга, бо це ще сфера легальності. Можна тільки уявляти, скільки грошей крутиться в тіньовому обігу. I все це багатство формується за рахунок тихого пограбування інвесторів i будівельників.

Деякі інвестори, назбиравши на квартиру за програмою „Житло за кошти населення” 50–60 тисяч доларів, потім дуже дивуються, приходячи на будівельний майданчик, де робітники їм скаржаться, що місяцями не отримують зарплату, здачу будинку затягують на рік, буває, що й на два роки. Постає питання, а де ж весь той час перебувають rpoші, передані інвесторами банку „Аркада”, що здійснює фінансовий супровід будівництва? Коли йдеться про десятки будинків, coтнi квартир, то „навар” від прокручування в банках мільйонів доларів теж буде чималий.

Київські будівельники скаржаться, що отримати землю під будівництво в Києві надзвичайно важко. Щоб збудувати якийсь потрібний киянам об’єкт, треба назбирати 160 погоджень, витратити дуже багато часу на землевідведення, а потім ще 2–3 роки бігати по кабінетах адміністрації, розносити xaбapi. Ці будівельники кажуть, що в Kиєві створено унікальну корупційну систему. Проте в цьому з ними можна не погодитися. Така система вже давно працює в деяких столицях братніх держав, де коїться той самий будівельний бєспрєдєл. Звісно, киянам від того не легше. Оскільки найдорожча земля — в центрі Києва, то саме історичне ядро столиці стало першою жертвою корупційно-будівельної лихоманки, Київ почав стрімко втрачати своє обличчя. Почали зазіхати на пам’ятки архітектури, нищити знамениті київські ліси та парки, унікальні ландшафти дніпровських бepeгів. Міський голова Омельченко, цей хан Батий XXI століття, увійде до icтopiї української столиці як один з найнемилосердніших руйнівників справжнього Киева. І дії цього „Батия з бульдозерами” не можуть компенсувати жодні його новороби, понівечений Майдан i анекдотична знаменита плитка на тротуарах.

Нинішня київська влада не представляє i не захищає iнтepeciв мicької громади, від iмeнi якої чинить бєспрєдєл, роздаючи землі кучмістам у Пущі-Водиці, дозволяючи вести будівництво там, де його краще було б не розпочинати, провокуючи протистояння в столиці, що неминуче приведе до соціального вибуху і міської революції проти останнього бастіону кучмізму в Україні — Київської міської адміністрації та кишенькової міської ради. Деінде міська влада діє методами, що виходять за межі правового поля, як-от з наметами протестантів, що навпроти будинку мерії були знесені невідомими хуліганами, бо люди протестували проти методів пана Омельченка. Щоправда, як стверджують деякі ЗМІ, хуліганами керував лідер УНА Едуард Коваленко, той самий ворог нацменшин (за що й був узятий під варту компетентними органами).

До речі, уже пролилася кров киян. Неодноразово, зокрема на Троєщині на людей, що протестували проти варварської забудови під своїми вікнами, кидали бандитів. А як назвати тих, хто завдав жінці, учасниці акції протесту, поранення, застосувавши ніж?

Міська ж влада вдає, що ці бійки між киянами й представниками будівельних фірм її, влади, не стосуються, мовляв, вона тут взагалі ні до чого не причетна... Але ж насправді саме її діяльність, саме її рішення зіштовхують людей лобами і ще можуть призвести до великого протистояння і кровопролиття. Київська керівна номенклатура прагне вирішувати всі питання життя міста, ігноруючи думку киян. Здається, начальство з Хрещатика-36 Майдан нічого не навчив. А проте рейтинг пана Омельченка помітно впав, і на виборах йому нічого не світить. Напевно, він це усвідомлює. І, часом, чи не тому виявляє шалену будівельну активність? А до виборів ще далеко, що станеться з Києвом за цей період?

Новому керівництву держави варто уважно придивитися до того, що відбувається в будівельному бізнесі, яких величезних утрат зазнає бюджет України, яке тіньове й подекуди кримінальне економічне царство зростає на цих дріжджах... Втрачену тут державою вигоду можна порівняти хіба що з тим, що вона втрачала на контрабанді. І свої амбітні будівельні плани (зокрема розв’язання житлової проблеми за рахунок іпотеки, довготермінових кредитів тощо), нова влада не зможе реалізувати без ґрунтовного очищення авгієвих стаєнь сучасного кримінального бізнесу в будівництві. Проте, специфіка криміналу в цій галузі така, що він не є можливим без „даху” на керівному адміністративному рівні. Але якщо цю систему не зламати, в Україні дедалі більше буде з’являтися нових безпритульних, бомжів, драматично загострюватиметься демографічна ситуація, бо для більшості населення нормальне житло стане абсолютно недоступним. Адже ні про який ринок не можна говорити там, де панують жорсткі мафіозно-адміністративні схеми, що викидають на узбіччя тих, хто не хоче грати за цими „поняттями”. Один такий київський „дисидент”, домобудівельний комбінат №| на Теличці, не працює вже цілий рік. Він „погано” поводився... І через це його банкрутство стало неминучим. Керівники багатьох будівельних фірм бояться помсти тих, хто надає ділянки для забудови, і тому мовчать. Вони не вірять, що Помаранчева революція перемогла і в Києві...


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт