:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
ОПЫТ СОСЕДЕЙ

В Турбові селищна рада намагається комусь віддати парк.

Майдан-ІНФОРМ | 18-09-2005

Недалеко від Вінниці на березі тихої річки розмістилось мальовниче селище Турбів. Колись це було промислове містечко з чотирма, працюючими на повну потужність, заводами - каоліновий, цукровий, машинобудівний та склозавод (тепер, на жаль, залишилось лише два, тай на тих робота ледве жевріє) та сто двадцятьма установами. Люди були задоволені та щасливі. Вони мали двоповерховий будинок культури де працювали дитячі гуртки, щонеділі демонстрували чудові художні фільми, великий спортивний комплекс з перспективою добудови басейну, все це було розташоване в затишному зеленому парку.

За радянських часів парком опікувався цукровий завод – було побудовано алеї з красивими ліхтарями, дерева щороку чистили та підбілювали, в парку панували порядок та тиша. В парку знаходиться могила воїнам Великої Вітчизняної війни, які загинули захищаючи Турбів, на ній завжди лежать живі квіти і щороку на День Перемоги до неї приходить майже все селище, щоб віддати дань пам’яті захисникам батьківщини.

В наш час, коли заводи стали акціонерною та приватною власністю, і нікому не стало діла до парку, естафету по підтримці чистоти в парку перейняла Турбівська загальноосвітня школа №1. Коштів на це вона не має, а місцева влада не виділяє. Але своїми силами вчителі з школярами протягом року прибирають парк, утримують могилу загиблих воїнів – садять квіти, підбілюють та утримують в чистоті не потребуючи нічого в замін.

Офіційна частина закінчена. Повернемось до сьогодення. З кожним днем ціна на землю зростає і ситуація на сьогодні не має таких веселкових барв. А від неї тхне фінансовими інтересами “сірих кардиналів” Турбова, району чи області (то не має значення). Зелені насадження, які турбівчани до цього часу вважали парком, не мають статусу парку та рекреаційної зони і їхні межі не мають чіткого визначення. Будинок культури продано акціонерному товариству, яке звітує, що там ведеться робота з дітьми і функціонує багато гуртків. Насправді є один гурток гімнастів, який на зиму перебирається до школи, тому що в будинку культури не має опалення і зимою він не придатний до роботи, про показ художніх фільмів мови взагалі немає. Там ще знаходиться селищна бібліотека, яку погрожують виселити невідомо куди. Об’їзна дорога навколо парку огороджена і розкопана під город приватною особою, а по пішохідних алеях тепер їздять автомобілями на що місцева влада уваги не звертає.

А недавно комусь, чи місцевій владі чи “сірим кардиналам”, прийшла в голову “геніальна” ідея – перенести могилу загиблих воїнів з парку під поріг селищної ради, таким чином звільнивши землю для подальшого її використання в комерційних цілях .

14 вересня 2005 року було скликано виконком та позачергову сесію селищної ради (за попередніми даними, тепер голова селищної ради стверджує, що то було спільне зібрання депутатського корпусу та членів виконкому) і винесено єдине (зі слів депутатів) питання про перенесення могили воїнів під селищну раду мотивуючи це тим, що вона бездоглядна - було понівечено огорожу навколо пам’ятника, а ким і коли, - навіть не шукали (а чи не було зроблено це навмисно?).

Не інформуючи громади, було прийнято рішення про перенесення могили. Коли по неофіційних каналах громадськість взнала про прийняте рішення, її захопила хвиля обурення і вона почала діяти. Турбівська громадська організація “Ініціативні Турбівчанки”, молодіжна громадська організація “Молода енергія” та ініціативна група громади зв’язалась з селищною спілкою ветеранів з районною радою ветеранів – чи були вони поставлені до відома про перенесення поховання? Ніхто нічого не знав і не чув. А коли в депутата, що проголосував за перенесення поховання, запитали про причини його рішення, він відповів, що біля поховання кругом смітники і якщо його не переносити, то „нехай приїде ваша “Пора” і прибирає”.

Громадські організації Турбова почали консультуватись з колегами Вінниччини: з “Подільським центром прав людини”, “Наше Поділля”, Вінницьким козацьким полком ім. Івана Богуна, громадською організацією “ПОРА!”, з Коаліцією “Подільський Майдан”. Почався збір підписів проти перенесення поховання і люди, обурені свавіллям місцевої влади, беруть активну участь.

15 вересня в Турбівській селищній раді відбулась зустріч обласних та районних керівників, на якій був присутній голова Вінницької облради Іванов Юрій Іванович. Після офіційної зустрічі він зустрівся з представниками громадських організацій “Ініціативні Турбівчанки” – Габрієль Оленою, “Молода енергія” – Бандровським Дмитром, та представником ініціативної групи громади – Габрієлем Олегом, які просили поради та допомоги у вирішенні питання стосовно прийнятого рішення про перенесення могили воїнів. Юрій Іванович порадив присутньому при зустрічі голові селищної ради Грибачову Віктору Васильовичу не приймати таких поспішних рішень, не порадившись з громадою, а провести круглий стіл з представниками громади, району, області, і пообіцяв направити представників всіх відповідних погоджувальних служб. На що голова відповів, що вони (представники громадських організацій) не читали постанови і не знають, що прийнято рішення не про перенесення могили, а про вивчення цього питання та погодження його з громадою. Юрій Іванович зауважив що для того, щоб не було непорозумінь і дезінформації, то біля селищної ради повинна бути інформаційна дошка де б оприлюднювали всі питання які виносять на розгляд сесій та про прийняті рішення. Голова погодився і відповів, що після реконструкції подвір’я селищної ради дошку обов’язково встановлять (за вісім років його головування не знаходилось коштів на інформаційну дошку). На проведення круглого столу голова теж погодився.

Наступного дня після зустрічі, тобто 16 вересня, представники громадських організацій “Ініціативні Турбівчанки” та “Молода енергія” завітали до голови селищної ради, щоб ознайомитись з постановою зібрання від 14 вересня 2005 року. На що голова заявив, через десять днів буде готова постанова, по закону. Його перепитали, чи 24 вересня можна буде ознайомитись вже з постановою? На що він відповів, що може буде готова постанова, а може й не буде, бо вони зараз зайняті збиранням списків виборців на наступні вибори і в селищної ради немає часу. А ви (маються на увазі громадські організації) замість того, щоб ходити говорити і нічого не робити брали б до рук лопати та розкидали землю біля селищної ради.

На запитання: „коли ми проведемо круглий стіл?” голова висловився так: по-перше, його будете проводити не ви, а я, і по-друге, кого запрошувати, буду вирішувати теж я, а вас може запрошу, а може й ні. На третю спробу ознайомитись з постановою голова відповів, що взагалі схоче покаже постанову, а схоче ні, бо він не зобов’язаний перед ними (представниками громадських організацій) звітувати, бо вони ніхто.

А чи не варто ті кошти, які планувались на перенесення поховання воїнів, спрямувати на те, щоб надати парку статусу рекреаційної зони, зробити нову огорожу навколо могили загиблих воїнів, відновити втрачені алеї, привести в порядок два озера, заборонити проїзд парком автомобілів. Щоб в селищі був хоча б один зелений острівець тиші та спокою, де б могли мами погуляти з дітьми, не переживаючи, що на них із-за кущів виїде автомобіль, де б молоді люди призначали побачення, а жителі селища мали місце для проведення свят та відпочинку.

Прес-служба коаліції „Подільський Майдан”


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт