Warning: fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0 in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 5
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
ЖИЛИЩНЫЙ ВОПРОС

Молодіжне кредитування житла: шляхи розв’язання проблеми

Майдан-ІНФОРМ | 27-10-2005 00:58

26 жовтня відбулося засідання круглого столу "Молодіжне кредитування житла: шляхи розв'язання проблеми". В засіданні взяли участь лідер Соціалістичної партії України, народний депутат Мороз О.О., народні депутати України Філіндаш Є., Поліїт А.А., Хомутиннік В.Ю., Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Омельчук В.О., представники громадських організацій.

Ініціатором та організатором засідання виступила всеукраїнська громадська організація "Спілка молодих соціалістів" на чолі з народним депутатом Євгеном Філіндашем (комендант наметового містечка за часів акції “Україна без Кучми” в 2000-2001 році, на початку вересня цього року став народним депутатом по списку Соцпартії замість вибулої В.П.Семенюк).

В ході круглого столу підняті проблеми молодіжного кредитування в Україні і вироблення єдиних підходів для унеможливлення проявів корупції та непрозорості в даній сфері. Увазі присутніх запропонований новий законопроект, розроблений народним депутатом Філіндашем Є.В., який повинен крім проблем житла допомагати у вирішенні інших проблем молоді: навчання, підприємництво, тощо.

Зустріч відкрив О.Мороз, який розповів, що проблема житла завжди була гострою, яка визначала народжуваність та приріст населення. Головна проблема тут в наявності перспектив для роботи і житла. Як приклад таких об’єктів він навів Маріуполь, Козятин, Володимир-Волинський, де завдяки динамічному розвитку народжуваність перевищує смертність на відміну від загальної картини по Україні.

Наступне слово взяв В.О.Омельчук, який зауважив, що за весь час діяльності фонду кількість наданих кредитів (15 тис.) відповідає появі невеликого містечка. Також він привернув увагу на те, що нині в бюджеті з’явилися кошти за рахунок продажу Криворіжсталі, непогано було б направити наприклад 1 млрд. на молодіжні кредити.

Є.Філіндаш звернув увагу присутніх, що діяльність фонду законодавчо не врегульована, є лише постанови Кабінету Міністрів. Тому молоді соціалісти вирішили піти далі та створити фонд сприяння соціальному становленню молоді, який опікуватиметься всіма соціальними проблемами молоді (житло, освіта, підприємництво). Для роботи такого фонду пропонується створити спостережну раду, яка складатиметься з 6 представників кабміну, 5 від з’їзду молодіжних громадських організацій та 1 за згодою від профільного комітету ВР. Це забезпечить перехресний контроль різними політичними силами, а прозорість діяльності фонду має бути забезпечена через веб-сайт, на якому викладена повна інформація для ознайомлення зацікавленими.

В.Омельчук у відповіді зауважив, що запропонований закон – це політична декларація, не зрозумілий механізм забезпечення прозорості. Нині фонд на основі тестування в декількох регіонах комп’ютерної програми з відкритим алгоритмом планує запровадити її на загальноукраїнському рівні. Власне текст нового Закону він побачив лише на початку зустрічі, хоча Фонд має власні наробки з цієї теми. Він також повідомив, що для уникнення безладу в роботі пропонованого фонду не може бути суміщення різних напрямків – бізнесу, освіти, житла. В подальшій дискусії він також визнав приклади корупції працівниками нинішнього фонду, коли місцеві органи влади надають реальні гроші для діяльності фонду лише за умови, що буде надане житло “потрібним” людям.

А.Полііт вказав, що до появи цього проекту закону були інші нормативні документи, які несуть раціональне зерно, тому їх теж варто було б включити в новий закон, взявши позитивні моменти з минулого.

Депутат з Івано-Франківщини Любомир Грицак на своєму досвіді показав, що на місцевому рівні ніхто не користується відповідною статтею, а навіть якщо щось буде включене в бюджет, то через хронічне недофінансування (напр., 70% реальних надходжень до бюджету) неможливо одержати кредити.

Цю ж позицію підтримав депутат Ужгородської ради, керівник Фонду регіональних ініціатив О.Солонтай, який навів приклад, що дивним чином серед одержувачів квартир по пільговому кредитуванню опинилися 50% чиновників місцевої влади. Цей момент показує потребу в публічності розподілу коштів. Також він поцікавився, коли настане той момент, коли нинішній Фонд зможе перейти на самофінансування за рахунок повернення коштів попередніми одержувачами кредитів. У відповіді В.Омельчук повідомив, що цього року повернуться в актив фонду 9.2 млн. грн., а наступного очікується 20 млн.

Працівник фонду з Харкова О.Вонзель зауважив, що нині ми повинні відмовитися від радянського терміну “черга”, оскільки відбір учасників буде вестися за багатьма критеріями за відкритим алгоритмом, і може статися ситуація, що людина, яка стала пізніше в чергу, матиме більше шансів одержати житло через кращий набір параметрів. Аналогічно людина, яка була наприклад на 10-му місці в черзі стане першою через народження дитини. А взагалі працівники фонду починають свою історію з 1986 р., з комсомольських МЖК. Але тоді по Україні загалом щорічно будувалося 25 млн. м2 житла, а нині – близько 6. Оскільки одержання житла через МЖК передбачало активну участь в будівництві чорноробочими майбутніх власників (лікарі, вчителі, вчені), то створенням фонду передбачало залучення лише грошових коштів, а сама людина мала займатися лише тим, що вона найкраще вміє робити.

Учасник Альянсу Майдан В.Хаврусь на власному прикладі звернув увагу на те, що нині реальні ціни на житло дуже завищені порівняно з розрахунковими, зокрема через дорожнечу земельних ділянок під будинками. Тому як приклад був наведений досвід Київського Університету, який на своїй території будує житло для своїх співробітників, або приміських наукових містечок в Росії (пропозиція Ірини з форуму “Освіта та наука”). В ході дискусії один з учасників фактично підтримав цю ідею, зауваживши, що наукові розробки треба починати проводити в технополісах (визначення його структури див. напр. тут: http://technopark.al.ru/tpark/def_tpol.htm ) з власною виробничою та соціальною сферою.

Також В.Хаврусь на прикладі сайту Майдан запропонував відкритість для розробки закону для молоді, подібно тому, як це під час зустрічі вимагалося від працівників Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, або як це робить губернатор Харкова А.Аваков, який спілкується з громадянами через Інтернет.

У заключному слові Є.Філіндаш подякував присутнім, зазначивши, що всі фактично визнали необхідність створення закону. Його нинішній проект потребує доробки, тому Філіндаш не поспішатиме з реєстрацією проекту Закону у ВР, а проведе його публічне обговорення та реєструватиме за участю представників інших політичних сил, щоб збільшити шанси на позитивне голосування в стінах ВР. Також він зазначив, що учасник Альянсу Майдан фактично перехопив заплановану ним ініціативу з обговорення Закону через інтернет, що має найближчим часом розпочатися на сайті Спілки молодих соціалістів.

Додаткові матеріали з Майдану по темі: Молодіжне житлове будівництво: міфи чи реальність? Олег Селюк, Орест Хрущ: Сицилійська мафія – дитячий садок у порівнянні з київською Кількість кредитів на молодіжне житлове будівництво буде збільшено уп`ятеро 5-й Канал прогнозує обвал на ринку нерухомості Університет будує житло для своїх співробітників. А НАН України?


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт