Warning: fopen(counters/06001_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
ДОКУМЕНТЫ

Голові Київської міської Ради
Омельченку О. О.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
від
ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ „ЯРОСЛАВ”
мешканців будинків по вул. Гончара 24, Гончара 24 А
Гончара 24 Б; Ярославів Вал 21 А, Ярославів Вал 21 Г,
Ярославів Вал 21 Д

Шановний Олександре Олександровичу!

Від ранньої весни і по сей день ми, з величезним жалем а, точніше, жахом спостерігаємо за дивними перетвореннями у нашому мікрорайоні.

Спочатку, на короткій відстані від Золотих Воріт до Львівської Брами, один за одним зникли необхідні для життя сім продуктових та овочевих крамниць. На їх місці з’явилися магазини з білизною для постелі, дорогої косметики та салони з гральними автоматами. Тобто, зовсім непотрібних для нас речей.

Так, прямо на наших очах, рідний і знайомий нам з дитинства куточок Києва, який люблять і цінують всі мешканці й гості нашого міста, було спотворено до такого ступеня, що його зараз важко впізнати. Як відомо, наші домівки належать до тих історично-культурних об’єктів, що гідно презентують нашу країну в очах численних посольств у цьому мікрорайоні. На вулицях Ярославів Вал та Гончара – 93 будинки є пам’ятниками архітектури! Так, наприклад, будинок 21 А. Подібним квітучим і архітектурно-неповторним культурним центром могла б пишатися будь-яка столиця цивілізованої країни.

Величезну й катастрофічно-прикру крапку у справі „видавлювання” нас, корінних мешканців Києва на „теремки і вишгороди” поставило закриття Сінного ринку. Він для багатьох літніх мешканців району з їх мізерними пенсіями, був єдиною можливістю вижити у наші часи тотального підвищення цін. Тепер, бабуся-ветеран Великої Вітчизняної, щоб приготувати пісний супчик, мусить їхати за картоплею й морквою, щонайменше, на Лук’янівський ринок.

Наступною неприємною несподіванкою для нас була вирубка дерев на єдиному й останньому скверику в нашому мікрорайоні. Для чого це робилося, ми зрозуміли лише тоді, коли до скверу зненацька під’їхала важка будівельна техніка. Коли ми спитали у будівельників: „Для чого тут ці машини?”, вони відповіли нам: „А ви що, не знаєте? Тут має будуватися десятиповерхове грузинське посольство”. Як прикро, що ми про це дізналися не від влади, а від простих робітників!

Два будівництва вже ведуться навколо наших домівок (торгівельний центр по Ярославому Валу 23 та невідомо чого по Гончара ??). Вони розпочиналися за подібним сценарієм: ніхто мешканців навколишніх будинків не попереджував й проекти ці з ними не узгоджував. Сумні наслідки цього вже є. Так, наприклад, як тільки розпочалося будівництво по Гончара??, сусідній будинок зазнав аварійного стану. Тут ми зрозуміли, що наступними жертвами подібної забудівлі стануть наші домівки.

Ми зрозуміли також, що для усіх цих будівельних фірм цінність нашого району складається лише з ринкової ціни за кожний квадратний метр. А для нас, корінних киян, цінність кожного метру цієї землі – у збереженні пам’яті про те, що Золоті Ворота були в’їздом у старовинний Київ, а Ярославів Вал був валом, який огороджував і рятував від нападників місто.

Саме тому ми вирішили об’єднатися і назвати нашу, кожного дня зростаючу громаду, ім’ям славетного князя Ярослава. Маємо надію, що це ім’я допоможе нам у відбитті сучасної варварської навали перебудівників нашого міста.

Виникає таке враження, що доки ми стояли на Майдані й жадали разом з багатьма українцями перебудови нашого життя на краще, навала інвесторів й забудовників тишком-нишком розпочали свою перебудову. По всьому місту (а, особливо – в центрі його) варварськими методами руйнувались старовинні, а не старі будинки й архітектурні комплекси національної культурної вартості. Їх мешканців подібним чином викидалось на околиці міста а, на місці їх домівок, немов гриби після дощу, зростали потворні, безликі бізнес-центри, „круті” магазини, кафе, готелі, офіси тощо.

Шановний Олександре Олександровичу! Згідно з Конституцією України, коли ми обирали Вас мером, ми делегували Вам свої права істинних господарів міста на хазяйнування розумне й бережливе.

Ми з пошаною ставимося до Ваших устремлінь розбудовувати Київ, надавати можливість його мешканцям отримати довгочеканне житло, створювати робочі місця. З розумінням ставимося до Вашого проекту очищення Києва від промислових зон, щоб на їх місці будувати великі житлові масиви. Але ми категорично проти того, щоб у старовинному ядрі Києва зводилися багатоповерхові залізобетонні споруди. Вони порушують гармонію та самобутнє обличчя Києва.

Ми цінуємо ті стосунки, які історично склалися між лідерами помаранчевої та трояндової революцій. Наш протест аж ніяк не є протестом проти будівництва саме посольства Грузії. Ми – проти непродуманої забудівлі, яка загрожуватиме нашим будинкам аварійною ситуацією, а нас позбавить останнього рекреаційного куточка. В центрі Києва є ще багато незабудованих місць. Якщо знайти для цього проекту більш просторий та придатний майданчик, це допомогло б уникнути небажаної напруги у стосунках між нашими дружніми країнами.

Вибачте за емоційний і, може, дуже відвертий тон цього листа. Але, як кажуть у народі, -- дуже на душі накипіло. Чекаємо на не менш відверту Вашу відповідь А ще краще – на зустріч з нами. Запрошуємо Вас на наш місцевий Майдан.

З повагою,

Члени громадського об’єднання „ЯРОСЛАВ”:

10.10.2005 р.


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт