Рецепти домашньої кухні порушують права людини
Анжеліка Комарова
На проспекті Перемоги, 31 розпочалося будівництво комплексу громадського харчування „Домашня кухня” (замовник – ТОВ „Продуктів Світ”). Земельна ділянка рішенням Київради була спочатку передана у короткострокову оренду, а згодом і продана під будівництво вищевказаного ТОВ. Однак такі рішення Київради не були погоджені з мешканцями прилеглих будинків згідно зі ст. 18 Законом „Про планування та забудову території”. Особливе обурення людей викликало й те, що будівельники знищили дитячий майданчик та 15 тридцятирічних дерев, які слугували єдиним захистом від надмірно загазованої 8-рядної траси. Мешканці стурбовані й тим, що забудова може негативно вплинути на технічний стан їх будинків, які побудовані поряд з тонелем метро на пливунах, що обумовлені підземними водами ріки Либідь.
Мешканці будинку № 29 зібрали понад 300 підписів проти небажаного будівництва, з якими люди звернулися до депутата Шевченківської у м. Києві ради Миколи Казакова з проханням зробити депутатський запит щодо правомірності землевідводу під будівництво. Натомість п. Казаков організував збір підписів на свій власний кшталт: на підтримку ТОВ „Продуктів Світ”, стимулюючи малозабезпечених мешканців матеріальним заохоченням у вигляді пайків та обіцянкою на майбутнє харчування в „Домашній кухні” зі знижкою. Однак і шлях до людських сердець через їхні шлунки не подіяв, і лише 11 літніх людей підписалися на користь забудові.
31 січня 2006 року мешканці будинку № 29 звернулися до прокуратури Шевченківського
району м. Києва з заявою, у якій вони просили перевірити законність дій забудовників та висловили свою категоричну незгоду на будівництво на їх прибудинковій території. Мешканці спиралися на ст. 3 Конституції України, яка декларує найвищою соціальною цінністю людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку. Оскільки відповідь з прокуратури так і не надійшла – мешканці надіслали дві телеграми на ім'я г аранта Конституції Віктора Ющенка, у яких повідомляли про небезпеку, що нависла над їх будинком унаслідок незаконної забудови. Але й ці звернення також залишились без відповіді, а тим часом будівництво тривало прискореними темпами. Відгук вдалось знайти у Громадянській кампанії „Форум порятунку Києва” під керівництвом Віталія Черняховського. 21 лютого біля паркану незаконної забудови відбулася легалізована акція протесту, яку разом з „Форумом” підтримала також громадська організація „Зелена столиця”.
Однак звичайний хід протестної акції був порушений непроханими гостями: на місце події прибув депутат Київради Віталій Комов у супроводі своїх охоронців та групи людей кримінальної зовнішності, які поводили себе вкрай агресивно й погрозливо щодо пікетувальників. Серед прибічників Комова були помічені також представники КУПР (Коаліції учасників Помаранчевої революції). Під час сутички агресивно налаштовані молодчики з табору Комова розбили фотоапарат фотокореспондента інформаційного агентства УНІАН. Прикметно, що депутат Комов прибув як начебто з метою надати фахової поради громадянам, незадоволених забудовою, однак раптом заявив розгубленим людям: ”Забудовники – мої друзі і в них все чисто”. І таке його твердження було не випадковим. Як розповів керівник Громадянської кампанії В. Черняховський, напередодні події В. Комов телефонував до міської організації Зеленої партії України з пропозицією не пікетувати цей об'єкт, мовляв, там „хороша людина” будується. Пан Комов не уточнив, для кого саме „хороша” ця людина, яка заради свого зиску порушує права своїх співгромадян. |