Warning: fopen(counters/16004_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
ЖИЛИЩНЫЙ ВОПРОС

Відкритий лист-звернення Президентові України В. А. Ющенку

 

Майже рік я звертаюся з листами, телеграмами, статтями в газетах до правоохоронних органів країни, з Генеральною прокуратурою включно, та до Вас, шановний пане Президенте, особисто. Звертаюся не зі своїми проблемами, а з відчайдушним закликом про допомогу в захисті житомирських лісів, які впродовж довгих років варварськи нищаться з дозволу й за сприяння посадовців. Рятування лісу – справа державного значення! Невже цього не розуміють ті чиновники, які всі мої звернення з викладом документально підтверджених фактів (або таких, які я можу довести особисто під час перевірки компетентною комісією на місці) байдуже і з порушенням Закону “Про звернення громадян” надсилають тим особам, щодо причетності яких до масових крадіжок лісу існує достатньо підстав для підозр. Я маю всі підстави вважати, що місцева – районна і обласна прокуратури зацікавлені в приховуванні фактів незаконних вирубок, крадіжок і розпродажу лісу. Однак мої звернення надсилають саме до цих прокуратур, звідки щораз приходять однакові за змістом і формою й цілковито формальні, необґрунтовані відписки. Всі вони зводяться до того, що перевірками порушень не встановлено. Проте перевірки НЕ ПРОВОДЯТЬСЯ. У тих же поодиноких випадках, коли справді хтось приїжджає нібито на перевірку, то цей хтось або спілкується виключно з керівництвом Попільнянського держлісгоспу, під егідою якого й чиняться злочини, або ж, на власні очі переконавшись у наявності масових вирубок і порушень, від'їжджає “з кінцями” – без відповідей і належної реакції.

Так рубки не ведуть навіть у безмежно багатому на деревину Сибіру: зі звалених столітніх сосен і дубів забирають перші дві колоди, а залишок діаметром 40 см і довжиною 12–16 м так і залишається догнивати в лісі. Усе це я сам показував першому заступникові прокурора Житомирської області пану Чумаченку, коли він завітав до нас. Однак він, побачивши все це, згодом надіслав “відповідь”, що факти не підтвердилися. Це – перевірка?!

Наразі лише в 2005 році і лише в одному Попільнянському держлісгоспі (директор А. Могилевець) розкрадено понад 3 тис. куб. м лісопродукції. Більше десяти пилорам навколо лісництва працюють на повну потужність, готуючи “ліву” лісопродукцію. Навіть за Кучми так не крали!

Минув рік при новій владі. А в лісництві відсутня прийомна заготовленої лісопродукції. А щоб красти, документ суворої звітності – ордер на відпуск лісопродукції не має типографського номера – номер ставиться від руки. Така ситуація сама провокує крадіжки, і можливості їх необмежені. Тому за роки, упродовж яких я намагаюсь усіма законними засобами привернути увагу до цієї проблеми, кількість украденого сягнула 18 600 куб.м. Лише за першу половину лютого 2006 року вже вкрадено 250 куб. м. Унаслідок того лише в Ходорківському лісництві виникло 400 га бузинових та ліщинових пустирів, документально оформлених як лісові культури, а на їх насадження й догляд за ними витрачаються бюджетні кошти!

У лісництві розвалюється житловий фонд, заросли кущами сінокоси й землі сільгосппризначення (не обробляються кілька років). Працівники лісової охорони проводять неконтрольовані полювання. Так, торік у серпні лісник Ходорківського лісництва вбив оленя. 15 вересня лісничий М. Дзюбак організував нічне полювання на кабана на службовому АУЗі. Убито два кабани. 24 грудня директор А. Могилевець організував приватне полювання в лісі Ходорківського лісництва на чотирьох службових УАЗах. Для цього бензину вистачає. Як же ж треба ненавидіти цю землю, щоб так на ній “керувати”, так її плюндрувати!

Те саме коїться не лише в названому лісництві. Цитую М. О. Жареного (м. Новоград-Волинський), матеріал якого надруковано в газеті “Зірка надії”. “Є в нашому районі відома… Городницька зона. Про те, що тут твориться впродовж останніх років, знають, мабуть, усі жителі району. Безперервним потоком ідуть завантажені дубами й соснами вантажні автомобілі. Усе це вивозиться без документів або з фальшивими документами. Спочатку у Львів, потім – за кордон. Продається за безцінь. Нашим дітям та онукам не залишиться нічого. Ніхто не сумнівається, що робиться це з мовчазного покровительства Житомира, а то й Києва”.

З огляду на те, що ані Генпрокуратура, ані Міністерство внутрішніх справ, ані в цілому Кабінет Міністрів, ані навіть Ви, пане Президенте, особисто разом з вашими фаховими службами досі нічого не спромоглися з цим зробити, припущення М. Жареного про причетність Києва до нищення й масових крадіжок лісу видається цілком імовірним.

До мовленого ним можу додати, що досвід такого керування Городницьким держлісгоспом його директор отримав у Ходорківському лісництві, у розкраданні лісів у якому його заслуга теж є (квартали 100, 107).

А підлеглі директора Могилевця так знахабніли, що довели ціну дров для працівників лісництва до 350 грн. На зиму для опалення особистого житла потрібно як мінімум 10 складометрів дров. І люди, які живуть не в степу, а біля самого лісу, не мають можливості купити ці вже “золоті” дрова. Самотні люди не вмирають, а замерзають у своїх оселях!

95-річна Уляна Дорошенко торік прожила зиму без опалення, оскільки їй не видали виписаних дров, підробивши її підпис за нібито отримання їх. І винні в тому, в діях яких директор Могилевець порушень, як завжди, не знайшов, спокійно працюють і далі.

На мої звернення з Секретаріату Президента України відповідають, що в нього важелів упливу на злочинців немає! Що це за влада, яка не має важелів упливу на злочинців?! Адже влада в тому й полягає, щоб правовими заходами впливати на чиновників!

Як зрозуміти, що Секретаріат півроку “тримав справу на контролі”, а потім, так і не отримавши відповідей на поставлені у зверненнях запитання, так і не вплинувши на проблему, з контролю її знімає?!

Я ще не втрачаю віри у Вас, Вікторе Андрійовичу! І благаю: врятуйте Полісся – перлину України!

Колишній лісничий Ігор Журавель

P . S . Редакція газети “Контраст” та ГО “Інститут сучасних проблем України” підтримують це звернення, просять вважати його їхнім офіційним зверненням до Президента України В. Ющенка, Генерального прокурора ? Медведько, міністра МВС Ю. Луценка та Голови РНБОУ А. Кінаха і закликає зазначених вищих посадових осіб держави нарешті втрутитися в ситуацію і, використовуючи всі законні можливості (а вони є!) припинити злочин щодо житомирських лісів.


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт