Warning: fopen(counters/170017_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Свобода слова

Чи стане О.О.О. прем'єром?

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ, Ки

У середині березня Соціалістична партія вирішила підтримати мера Києва Олександра Омельченка на виборах міського голови. Угоду про співробітництво підписали голова Київської міської організації СПУ Валентина Семенюк і сам Омельченко. За словами Семенюк, передвиборчі програми СПУ й Омельченка багато в чому збігаються, і майбутня фракція соціалістів у Київраді тісно співпрацюватиме з новим-старим столичним мером, у переобранні якого керівники Соцпартії не сумніваються.

У цій події не було б нічого екстраординарного, якби перед цим буквально тими ж словами свій пієтет Олександру Омельченку і факт збігу своїх партійних програм з його мерськими настановами не засвідчили такі вельми різні політичні сили, як Партія регіонів, опозиційний блок “Не так!”, Народний блок Литвина, блок “Наша Україна” (столична організація), Соціал-демократична партія (об'єднана), Партія промисловців і підприємців та, нарешті, б лок “Євген Марчук – “Єдність”.

Скажімо, о дин з лідерів б локу “Не так!”, народний депутат України Степан Гавриш назвав Олександра Омельченка “одним з найбільш видатних градобудівничих політиків” і додав, що “це людина, яка привела Київ до найкращої якості європейської столиці, і сьогодні Київ є одним з найкращих і забезпечених міст у Європі”. Ну, а далі — про спільні цілі “нетаків” та Олександра Олександровича Омельченка (він же — О.О.О.).

А керівник столичної організації Партії регіонів Василь Горбаль, мотивуючи рішення підтримати Омельченка на виборах мера, зазначив: “Ми розуміємо, що Олександр Олександрович є тією людиною, яка може консолідувати всі політичні сили, представлені в Києві. Його професійні якості як керівника і господарника нам усім відомі і не викликають жодних сумнівів”.

Ну, а що стосується Народного блоку Литвина, то тут угоду зі столичним головою про підтримку його кандидатури на посаду мера Києва підписав сам Литвин. А після того зазначив: підписання цієї угоди свідчить про те, що блок не просто підтримує людину, “яка діє професійно, компетентно і має заслуги перед містом”, але ще й виходить з того, що Омельченко реалізуватиме ті політичні принципи, які напрацював Народний блок.

І, нарешті, Партія промисловців і підприємців в особі свого лідера Анатолія Кінаха також підписала угоду з Омельченком. “Наш вибір однозначний: Партія промисловців і підприємців підтримує Омельченка на посаду мера Києва”, — наголосив Кінах і додав: на виборах мера 1999 року партія також підтримала Омельченка і дійшла висновку, що це рішення було правильним.

Ось така зворушлива єдність тих, хто закликав киян на Майдан під гаслом “Бандитам – тюрми!”, і тих, кого мало на увазі це гасло, тих, хто виставляє себе непримиренними противниками ідеології лібералізму, і тих, хто заявляє про дотримання ліберальних принципів. Жодні розбіжності не заважають їм усім вважати Олександра Омельченка не лише втіленням усіх чеснот міського голови, а й ідейно близьким їм державним діячем, чия програма збігається з програмою СПУ, ПППУ, ПРУ, НСНУ і т. д., і т. п.

Чи позиція згаданих партій та блоків справді виходить з того, що йдеться про інтереси киян, котрих, мовляв, здатен об'єднати лише чинний мер, — попри те, що більшість мешканців столиці, за даними соціологічних опитувань, прагне кардинальних оновлень у міській владі? Чи провідні політичні сили прагнуть не допустити такого оновлення, виходячи з напрацьованих за минулі роки схем своєї політичної та бізнесової діяльності в Києві? Невідомо. Але показово, що навіть Блок Юлії Тимошенко самоусунувся від змагань за посаду столичного голови, тим самим, враховуючи свою високу популярність у Києві, фактично підставивши плече Олександрові Омельченку. Лише ПОРА-ПРП з Віталієм Кличком прагнуть всерйоз позмагатися з Олександром Омельченком.

Тим часом єдність купи партій та блоків навколо Омельченка виглядає їхнім зондажем політичних настроїв суспільства і прикидкою на майбутнє. Бо якщо навколо Олександра Омельченка можна об'єднатися до виборів, то чому цього не можна зробити і після них, і не в масштабі столиці, а в масштабі всієї країни? Чим Олександр Омельченко поганий на посаді коаліційного прем'єра — у разі, якщо таку коаліцію створять усі ті політичні сили, які вже підтримали його, чи, принаймні, більша частина їх?

Власне, сам Омельченко, схоже, усвідомлює таку перспективу і не проти того, щоб випробувати свої сили на більш відповідальній посаді. 9 березня на спільній з Анатолієм Кінахом прес-конференції він, крім розмов про вади своїх конкурентів на посаду київського мера, дав собі таку автохарактеристику: “Мені 68 років у серпні. Я нормально себе почуваю. Я хочу працювати. Знаю, що робити і буду робити. Я вже  не можу інакше, щоб не працювати” і поскаржився на своїх опонентів: “Причепились, що я старий”. Але ж, наголосив він, “лебедину пісню я ще не заспівав”.

І ще один важливий сигнал подав Омельченко можливим політичним партнерам. Мовляв, за 10 років з Києва ніхто не поїхав, ніхто не втік. І за 10 років його перебування на посаді ніхто не сів до в'язниці. А щодо корупції в Києві, то Омельченко недвозначно заявив: “А де її нема? Це треба викорінювати, але не балаканиною, не язиком. Це стан суспільства. Це треба, щоб десятки років пройшли. А може, навіть змінились покоління”.

Одне слово — жодної загрози для вас і для ваших статків, якщо я буду на високій посаді і поки я буду на цій посаді. Бо це ж не ми з вами винні, а “стан суспільства”, і поки не “змінилося покоління”, саджати нікого не будемо, чи не так? Хай живе союз олігархів навколо мера-прем'єра!

...І завадити такому сценарію єднання олігархів за спинами виборців здатна передусім перемога Віталія Кличка на виборах київського міського голови та проходження до парламенту сильної фракції ПОРА-ПРП


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт