Warning: fopen(counters/17004_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Аналитика

Під ковпаком у Черновецького

Наталія ТИМОШЕНКО

Градоначальник отримав контроль майже над усіма райрадами міста. Опозиція безсила…

Станом на початок травня, традиційно розпорошений численними святами, майже всі районні ради Києва стали «головатими». «Безголовими» лишились – виключно через розбрід і хитання у власних рядах - тільки Святошинська і Дарницька райради, чиї повторні засідання призначені на 12 травня.

Ситуація у всіх інших осередках міської влади приблизно однакова і мало чим відрізняється від розкладів у Київміськраді. А саме: посади голів дісталися або висуванцям Леоніда Чернівецького (чи блоку його імені), або ж так званим «узгодженим кандидатурам», проти яких нинішній мер не заперечує. Це стало можливим завдяки створенню на районному рівні коаліцій з «Нашої України», Блоку Черновецького і Партії регіонів (подекуди – за участю блоку Литвина і ПРП- з-Порою), які разом утворюють стійку більшість.

Незважаючи на те, що Блок Юлії Тимошенко майже в усіх районних радах набрав більшість голосів виборців, - а – відповідно, - і більшість мандатів, він фактично опинився за бортом. А значить - в опозиції. Створити коаліцію «під себе» і поставити головою свого представника - Сергія Садового, - бютівцям вдалося лише у Голосіївській райраді. Та й те тільки тому, що «нашоукраїнці» отримали вказівку від свого керівництва відтягувати голосування на пару днів, аби виграти час для узгодження спільної – з блоком Черновецького - кандидатури. «Черновецькі», відповідно, не голосували теж. Завдячуючи такій позиції опонентів, БЮТУ вдалося швиденько створити більшість із Порою-ПРП, ГАКом, Блоком Костенка-Плюща , і провести свого кандидата на посаду голови.

В інших райрадах такої «шари» не вийшло. Дніпровську очолив представник «Нашої України», але висуванець особисто мера підприємець Олександр Сотников, Подільську – молодий, та ранній юрист Євген Романенко (теж із «черновецьких» - і формально, і за духом), Деснянську – Юрій Захаричев (теж звідти). Головами Оболонської та Солом'янської рад обрано представників «Нашої України» , відповідно - першого заступника голови Оболонської райдержадміністрації Вадима Ягодку та чинного керівника Солом'янської райдержадміністрації Івана Сидорова. Печерську районну раду теж очолив «нашоукраїнець» на ім'я Сергій Сущенко. У всіх цих випадках БЮТ виявився неконкурентноспроможним. Головою Шевченківської райради з другої спроби став представник Блоку Литвина Віктор Пилипишин, за якого народні депутати проголосували із завидною одностайністю – 50 депутатів із 60.

Коротше кажучи, Київ майже повністю перейшов під контроль Черновецького та його представників у районах (розвиток подій у Святошинський і Дарницькій райрадах спрогнозувати не важко). Блок Юлії Тимошенко з цього приводу страшенно обурюється. Ось що каже депутат Київради від БЮТ і керівник київської «Батьківшини» Анатолій Семинога:

«Всупереч волі киян, які здебільшого підтримали Блок Юлії Тимошенко, неприродна суміш «помаранчевих» і «блакитних» намагається отримати контроль за виконавчою владою. …Підкупом і шантажем нашоукраїнці з регіоналами проводять на голів районних рад у столиці своїх людей. Кияни не давали мандату на такі дії, відбувається нехтування результатами виборів - Київ просто «здають».

Ну що ж, все правильно, окрім декількох принципових нюансів. По-перше, пане Анатолію, Київ не «здають», а беруть. Відчуйте різницю. А по-друге, шановні добродії, хто ж вам, я вибачаюсь, лікар? Мати в Києві найбільший рейтинг серед усіх політичних сил – і так бездарно опинитися за бортом! Хто винен у тому, що маючи шалену кількість прихильників у столиці і достатньо харизматиків у списку, БЮТ не спромігся не те що висунути свого кандидата на посаду мера, але, й, принаймні, підтримати когось більш-менш адекватного? Що, не було таких - адекватних? Охоче вірю. Бо сама, помусоливши у кабінці список кандидатів «на мерство», проголосувала врешті решт проти всіх. І так, до речі, зробили майже всі мої знайомі. Тому що вибору не було. БЮТ своїм прихильникам такого вибору не забезпечив.

Звичайно, не факт, що якби, приміром, бютівець Микола Томенко висувався на посаду київського голови, він за кількістю голосів обійшов би всіх інших кандидатів. Але його участь у виборах мера автоматично унеможливила би перемогу настільки нелюбого БЮТу Леоніда Черновецького. Проте замість того, щоб керуватися у своїх діях елементарною логікою, Блок самоусунувся від процесу, очевидно, вважаючи, що хто б не посів це крісло, все одно він буде «під БЮТом». У будь-якому разі. Тільки тому, що бютівські позиції напрочуд сильні, ряди - щільні, а члени – незламні.

…Не так сталося, як гадалося. І не в останню чергу тому, що принаймні на рівні районних рад щільність рядів і незламність членів викликає багато запитань. З позиціями – і того гірше. Прямо кажучи, зовсім хріново. Інакше як можна пояснити те, що, приміром, під час виборів голови Дніпровської райради 8 із 22 членів БЮТ голосували за висуванця Блоку Леоніда Чернівецького, представника «Нашої України» Олександра Сотникова? І це при тому, що БЮТ мав свого претендента на посаду «райголови» - Олександра Березнякова. Найцікавіше, що саме завдяки цим вісьмом «штрейкбрехерам» висуванець Черновецького і набрав потрібну кількість голосів – 42 із 75. Адже якщо від 42 відняти 8 (кількість бютівських «запроданців», бо інакше і не назвеш) – матимемо 34. Тобто менше половини від загальної кількості депутатів. От і виходить, що перемогу Сотникову (ставленику «зрадницької» коаліції) забезпечили саме представники БЮТ.

Тож логічно постає питання: хто кого «здає» (чи вже «здав») і хто винен у «нехтуванні результатів виборів»?..

І може, варто у цьому випадку говорити не про підступність ворогів, а про власну недалекоглядність, яка призвела до програшу?

…Не помиляється той, хто не живе. Просто свої помилки треба час від часу визнавати. І виправляти – в міру можливостей. Спокійно і без істерик.

Хоча, якщо подивитися на речі об'єктивно, ніякої драми поки що не сталося. Тобто нічого такого, що треба зводити у ранг загальнонаціональної, чи то пак, загальноміської трагедії. Адже не факт, що висуванець Черновецького буде гіршим управлінцем або менш порядною і чесною людиною ніж був би представник від БЮТ. Пересічного мешканця району цікавить не партійна приналежність районного голови і тим більше не формат політичної коаліції у райраді. Йому передусім важливо, щоб сміття біля будинків вчасно прибирали, і транспорт у години пік нормально ходив. Щоб не вирубали у скверах дерева, а дитячі майданчики - не зносили під будівництво гаражів і котеджів. Щоб ціни на базарі не «зашкалювали», і у під'їздах не смерділо бомжами і дохлими мишами.

А політичні «тьоркі» серед бомонду місцевого розливу настільки ж далекі від проблем і потреб середньостатистичного киянина, - ну, приблизно, як Марс від Землі.

Навіть у роки великого протистояння.


 

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт