:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Історію переїхали бульдозером: заради нової багатоповерхівки знищили будинок композитора Ярославенка

Прес-служба Громадського форуму Львова, "Контраст"

11 вересня 2008 року у Львові на вулиці Ярославенка 30 лише за одну добу було цинічно знищено будинок композитора Ярославенка – пам’ятку історії та мистецтва (охоронний №1927). Щоб замести сліди злочину, зруйновані залишки будинку відразу вивезли на сміття.

Цей будинок, який ще кілька днів тому стояв тут, був власністю людини надзвичайно видатної та шанованої. Тут жив Ярославенко Ярослав Дмитрович (30.03. 1880. Львів – 26.06.1958) – український композитор і хоровий диригент. Він першим у 1905 році зробив фортепіанну і оркестрову транскрипції Гімну України та його партитури для хору. У 1906 – один з організаторів музичного видавництва „Торбан”. Створив оперу „Відьма” (1922, за повістю М.Гоголя); „Пропала грамота”, оперету „Бабський бунт” (1921), твори для духового оркестру (14 маршів), фортепіано („Думки і коломийки”, 1940); хори, романси, пісні, обробки народних пісень, написав низку національно-патріотичних пісень. Дві з них були взяті Пластом як гімни.

У цьому будинку він жив і в радянський час, а після його смерті вулиця була названа його іменем. У червні цього року минуло 50 років від смерті Ярославенка. Йшлося про створення музею в цьому будинку.

Від кінця січня 2008 року стало відомо, що власником цього обійстя стала приватна особа, яка скупила всі його приміщення та взялася активно освоювати територію. Громадськість забила на сполох після того, як з будинку щезла пам’ятна таблиця. Спілка архітекторів та організація „Пласт” звернулися до міського Управління охорони історичного середовища з вимогою відновити таблицю на будинку. 6 серпня 2008 року Управління охорони історичного середовища повідомило власника Мельника Ростислава Леонідовича, що придбаний ним будинок є пам’яткою і що відповідно до Закону «Про охорону культурної спадщини», він зобов’язаний укласти охоронний договір. Проте відповідь власника була інша, адже історичний будинок заважав йому освоїти земельну ділянку для майбутнього масштабного будівництва нового будинку. У день, коли руйнування будинку йшло повним ходом, але ще вціліли окремі елементи дому, Управління охорони історичного середовища передало під розписку власнику розпорядження негайно зупинити роботи, він розпорядження проігнорував і довів свою чорну справу до кінця.

Громадський форум Львова вкрай стурбований тим, що сталося, адже у Львові це перший такий випадок, який надалі може стати небезпечним прецедентом. Ми назавжди втратили наступні пам’ятки: школу св. Софії на розі вул. І.Франка і вул. Паркової; будинок на вул. Валова, 15; Соборна 14, 15; пл. Міцкевича 9, 10; вул. Рутковича 11 а (вілла Лепінського), фільварок VIII ст. на вул. Липовій Алеї, будинок ХІХ ст. на вул. Крива Липа, 3, пр.Свободи 19, 21 (офіцини) тощо. Стаття 43 Закону України «Про охорону культурної спадщини» говорить, що такі дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність, а стаття 47 зазначає, що особи, які завдали шкоди пам’яткам, зобов’язані їх відновити.

Якщо замовників та виконавців цього злочину не буде покарано, а на місті зруйнованої пам’ятки з’явиться новий висотний будинок, то цей випадок стане яскравим прикладом неспроможності львів’ян зберегти унікальне культурне надбання нашого міста і відкриє широкі можливості забудовникам безкарно нищити історичну архітектуру.

ГФЛ вимагає негайного й об’єктивного розслідування цього страшного злочину та притягнення до відповідальності всіх причетних до нього. Влада повинна зобов’язати власника відбудувати зруйновану пам’ятку!


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт