Warning: fopen(counters/17485_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Злісні анонімщики «нагавкали» на безпритульних собак

Анжеліка Комарова, "Кияни"

Особливий жанр епістолярної прози – анонімка – усе ще має своє місце в нашому пострадянському просторі. А наші мужні правоохоронці натомість здавати їх на макулатуру – реагують на кляузи, та ще й з потрійною швидкістю. Жертвою відвертого цькування анонімщиків стала громадська організація, що опікується безпритульними тваринами в столиці.

Анонімка швидкого реагування

Коли на Головне управління МВС у місті Києві надійшла анонімка на притулок для бездомних тварин у Пирогові, що належить Міжнародному товариству захисту тварин «SOS», її спустили щабелем нижче, у Голосіївський відділок міліції, оскільки притулок територіально належить до Голосіївського району столиці. Дільничні міліціонери Іваницький І. І. та Струкін О. А. за наказом начальства негайно вирушили до притулку.

Які ж звинувачення можна висунути доброчинній установі, яка бере на себе важку й невдячну працю допомоги покинутим тваринам?

За словами старшого дільничного І. Іваницького анонімщик звинувачує працівників притулку в жорстокому ставленні до тварин, що спричиняє до їхньої втечі з притулку. За словами анонімщика, собаки з притулку «SOS» нібито загризають собак у селищі Пирогів, поїдають їхню їжу, душать курей і вже мало не погрожують життю людей, до того ж їхні трупи кидають будь-де, що в теплу пору року створює небезпеку епідеміологічної ситуації.

Директор притулку Наталія Мохнєва, яка спілкувалася з дільничними, спостерігає картину, яка з точністю до навпаки суперечить викладеному в анонімці: під ворота притулку часто-густо приходять зголоднілі місцеві собаки. Наразі в притулку знаходиться собака, підібраний на одній з вулиць Пирогова, якого було жорстоко побито, що свідчить про рівень «гуманності» окремих мешканців цієї місцевості. Рентген та лікування нещасного потребують чимало коштів. «Щодо захоронень собак на території Пирогова – то смертність у притулку вкрай низька. А якщо тварина йде з життя – ми кремуємо її в міському крематорії за кошти притулкуі», – додала Наталія Андріївна.

Прикметно, що міліціонери отримали наказ за результатами перевірки надати відповідь аноніму! На конверті з доносом була вказана адреса, яка виявилась цілком реальною. За словами старшого слідчого Івана Іваницького, громадянка, що проживає за даною адресою, свою причетність до анонімки заперечила, у притулку міліціонер, також не помітив ніяких правопорушень, отже, тема, здавалося б закрита.

Автор статті в свою чергу звернулась до громадянки Дяченко Ганни Олександрівни, яка проживає за вказаною на конверті адресою Червоноармійська, 174 за коментарем. Вона була обурена тим, що хтось її підло використав. За її словами, їй ніколи займатися такими справами, тим більше, що собаки з притулку ні їй, ні її сусідам не заважають.

Переслідування «SOS» були й раніше

Авторові статті неодноразово доводилось бувати у притулку для тварин у с. Пирогів, що належить Міжнародному товариству захисту тварин «SOS». Притулок розташований фактично на пустирі, віддалений від людських осель на значну відстань. Колись, радянської пори, та перші сім років Незалежності на цьому безлюдному місці з 1961 року функціонувала шкуродерня (офіційно – утильцех Київспецтрансу), тож така географія була цілком обумовленою. Місцеві мешканці й переважна більшість киян сприймали наявність собачого «концтабору» як щось належно-необхідне, як один з гвинтиків державної машини і мовчали.

1997 року завдяки оприлюдненим на Заході Тамарою Тарнавською кадрів, зафільмованих у пирогівській шкуродерні, розгорівся гучний міжнародний скандал, у результаті якого міська влада змушена була закрити цю ганебну установу. Далі зусиллями купки волонтерів Міжнародного товариства «SOS» фабрика смерті була реконструйована в справжній притулок. Здавалося б, тепер захисників тварин очікує підтримка влади й населення. Однак, склалося інакше...

На зміну закритої шкуродерні було відкрито аналогічний «собачий заклад» – в містечку Бородянка. Президент Міжнародного товариства «SOS» Тамара Тарнавська продовжила свою боротьбу. «Щоразу, коли ми посилюємо роботу по викриттю фактів фінансових зловживань та жорстокого ставлення до тварин в КП «Притулок для тварин» у Бородянці, хтось намагається організовувати гоніння проти нашої діяльності», – зазначає п. Тарнавська.

Так 1999 – 2000 рр. Тамару Тарнавську через її принципову зоозахисну позицію та активну діяльність звинувачували у «підриванні національної безпеки України» та «наркобізнесі». Іініціатором цієї справи виступив народний депутат Микола Габер, який захищав у такий спосіб інтереси тодішього керівництва комунального підприємства в Бородянці, які були членами його партії (Патріотична партія України). За рішенням суду 2000 року за наклеп та безпідставні звинувачення Габер мусив публічно вибачитися перед Міжнародним товариством захисту тварин «SOS» в особі Т. Тарнавської та сплатити компенсацію за завдану їй моральну шкоду. Однак і після цієї історії, що набула гучного розголосу у пресі, гоніння на притулок час від часу поновлюється під різними вигаданими приводами, як от ця анонімка.

Факти на противагу анонімкам

Від моменту рослідування «собачої анонімки» ледве минув тиждень. Здавалося б, історія цілком себе вичерпала. «Справа закрита, й говорити нема про що», – так завірив автора статті старший дільничний Голосіївського району. Проте, з достовірних джерел стало відомо, що анонімного листа знову використовують. Як би це не здавалося дивним, але цього разу притулком зацікавилися Санепідмстанція, Головне управління ветмедицини, Центр ідентифікації тварин, представники адміністраціїї Голосіївського району та ін.

Вищевказані установи формують комісію, яка тримає в напруженні керівництво притулку, «обіцяючи» навідатися туди у будь-який час. Ситуацію можна назвати моральним тиском. Чи буде ця комісія об’єктивною – викликає великий сумнів. Прикметно, що така «делегація» жодного разу не відвідувала КП «Притулок для тварин» у Бородянці, незважаючи на численні сигнали про бруд, сморід та жорстоке поводження з тваринами у цьому комунальному підприємстві.

«Зрозуміло, що ця анонімка – це помста за нашу зоозахисну діяльність. Однак на відміну від наших ворогів, ми діємо відкрито і ніколи не брешемо. Ми оперуємо лише фактами», – заявила Тамара Тарнавська.

Нещодавно п. Тарнавська оприлюднила документ про знищення та утилізацію 1 777 собак в Бородянці. Йдеться про порушення рішення Київської міської ради № 1080/3913 від 25 жовтня 2007 року, який у п. 1 прямо забороняє вилов тварин з метою їх знищення на території м. Києва. Доказом цього правопорушення слугує складений на основі договору № 12/1 від 01.03.2007 року акт здачі–приймання робіт від 28 грудня 2007 року між директором Сквирського заводу по виробництву мясо-кісткового борошна «Ветсанутильзавод» Гребінь С. М. (виконавець) та директором КП «Притулок для тварин» Смурним Т. А. (замовник). В акті зазначається факт передачі для утилізації 1 777 голів тварин по ціні 8 грн. за 1 голову. Документ був переданий до міської прокуратури та до керівництва КМДА з боку Правничої клініки, що працює при Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

«Наше звернення й досі не отримало ніякої відповіді, а от реакція на анонімку з неправдивими звинуваченнями була блискавичною», – зазначає ТамараТарнавська. Вона пригадує також, що незадовго до випадку з анонімкою на рівні Першого заступника Київського міського голови А. Голубченко розглядалося питання щодо розташування в селищі Пирогів Центру стерілізації безпритульних тварин та притулку за прикладом Одеси та передачу цього притулку на конкурсній основі організації, яка має досвід роботи з безпритульними тваринами.

Цього ж дня пізно вночі на домашній телефон Тарнавської прозвучала анонімна обіцінка «устроїть вєсьолую жизнь». П.Тарнавська не має ніякого сумніву, що і телефоннеі погрози, і анонімка в конверті – це справа рук керівництва працівників КП «Притулок для тварин» у Бородянці. На підтвердження такої думки – схожа історія.

Влітку 2007 року завдяки зусиллям Тарнавської розпочалося службове розслідування щодо жорстокого ставлення до тварин у бородянському КП, що призвело до звільнення його тодішнього керівника, Мирона Кучинського. У цей час на домашній телефон захисниці тварин почали сипалися погрози фізичної розправи у тому ж стилі: «Оставь Бородянку в покоє, а нє то…!» . Далі – перейшли до більш агресивних дій: порізали шини на її автомобілі. Невідомо, що слідувало б за цим, якби Тамара не звернулася за захистом до начальника Шевченківского РУ ГУ МВС України в м. Києві Мірошниченка П. Т.

Такі різні притулки…

Притулок, започаткований Тарнавською 1997 року на місці колишньої шкуродерні, за 12 років свого існування не отримав від столичної влади жодної копійки. У той же час надходження до КП «Притулок для тварин» лише за 2008 рік становило 4 млн. 170 тис.

У Пирогові утримується сьогодні понад 1200 собак та 208 котів, а у Бородянці – усього 350 собак.

У притулку «SOS» працює сьогодні 11 осіб, у той час у КП «Притулок для тварин» – 78.

І не вина пирогівського притулку у тому, що кількість тварин шалено зросла лише за останній час. Населення підкидає тварин під ворота цього притулку, тому що начуване про нелюдське ставлення до тварин в Бородянці, та й відстань до Пирогова значно ближча.

Тож щодня директор притулку Наталя Мохнєва знаходить під воротами ящики з цуценятами й кошенятами – жертвами перекупників з Куренівського ринку.

Іноземці, які раніше допомагали притулку «SOS» – сьогодні згортають благодійні програми з огляду на зростання прошарку заможніх людей в Україні, однак благодійність щодо тварин за цей час не стала популярнішою за ці роки. Варто визнати, що матеріальний зиск бере гору над гуманністю у комунальній сфері, пов’язаній з безпритульними тваринами. Отже, йдеться про саботаж столичної влади з боку окремих посадовців.


table style="margin: 10px 0px;" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="95%">

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт