Warning: fopen(counters/17503_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

"Сільські, селищні, міські голови мають обиратися у два тури" (анонс прес-конференції)

Прес-служба ФПК

3 березня 2009 р. (у вівторок) з 12.00 до 12.45 у прес-центрі ("press-point") Верховної Ради України (вул. М. Грушевського, 5, другий поверх) відбудеться прес-конференція на тему: "Вихід є! Сільські, селищні, міські голови мають обиратися у два тури!".

Учасники звернуть увагу на необхідність впровадження в Україні мажоритарної системи абсолютної більшості.

Зараз, згідно з чинним Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" сільські, селищні та міські голови обираються за мажоритарною системою відносної більшості, тобто обраним вважається кандидат, який отримав більшу, ніж інші кандидати, кількість голосів виборців. При цьому кандидат може висунути свою кандидатуру сам, або ж висуватися від місцевої організації політичної партії чи виборчого блоку.

Така система має наступні недоліки:

1) Перехід на пропорційну систему виборів із голосуванням за т.зв. "закриті" списки кандидатів від місцевих організацій, партій та блоків, до всіх місцевих рад, за винятком сільських та селищних, призвів до суттєвого послаблення зв'язків обраних депутатів з виборцями. Практика роботи місцевих рад переконливо засвідчила віддаленість їхньої діяльності від актуальних проблем місцевого самоврядування та регіональної політики.

2) В ряді регіонів обласні та районні ради сформовано переважно з представників однієї територіальної громади, в той час як інші територіальні громади не представлені у відповідних радах взагалі. Відповідно, не забезпечується втілення в життя основної функції цих рад - представництво спільних інтересів територіальних громад.

3) Голосування за закриті списки партій і блоків не сприяє розвитку кадрового потенціалу партій на місцях, оскільки персональні здібності кандидата, його обізнаність з проблемами місцевого значення відходить на другий план перед завданнями, визначеними керівництвом центральних органів партій та їхніх місцевих організацій.

4) Обрання міських голів за мажоритарною системою відносної більшості призвело до конфліктів обраних голів з відповідними радами, склад яких було сформовано на партійній основі, і дестабілізувало функціонування місцевого самоврядування на рівні міст.

Таким чином, переможець на виборах сільського, селищного, міського голови може не опиратися ні на підтримку більшості територіальної громади, ні на політичну силу, яка отримала більшість у відповідній раді. Такий підхід, на думку учасників, провокує нестабільну роботу зазначених органів місцевого самоврядування.

Натомість законопроектом № 2270-3, поданим депутатом М.Д.Катеринчуком, пропонується введення в Україні мажоритарної системи абсолютної більшості.

Сутність такої системи: переможцем вважається той кандидат, який набрав не менше, ніж 50% плюс один голос усіх голосів виборців, що взяли участь у голосуванні. У тому разі, коли жоден кандидат не набирає абсолютної більшості голосів, проводиться другий тур виборів, у якому беруть участь лише ті два кандидати, що зібрали у першому турі найбільшу кількість голосів. У другому турі переможцем вважається той кандидат, який набрав відносну більшість голосів, тобто більше, ніж його суперник.

Згідно "соціологічних законів" класика політології Моріса Дюверже, мажоритарна система абсолютної більшості (з голосуванням у два тури) зумовлює появу партійної системи, яка складається з кількох партій, що прагнуть до взаємних контактів, компромісів та об'єднання у коаліції. Голосування у два тури породжує політику електоральних союзів, які потім знаходять своє продовження у створенні єдиної парламентської фракції, формуванні парламентської більшості та утворенні урядової коаліції.

Метою законопроекту № 2270-3 є:

- посилення ефективності посади сільського, селищного, міського голови, який в своїй діяльності буде опиратися на підтримку більшості виборців відповідного села, селища, міста, відповідальності мера перед своїми виборцями, мінімізація протистояння у стосунках з сільською, селищною, міською радою;

- посилення ефективності функціонування місцевого самоврядування в містах;

- підвищення ступеня політичної відповідальності виборців за результати голосування на місцевих виборах;

- створення додаткових гарантій реалізації громадянами своїх виборчих прав.

Учасники прес-конференції:

- Євген ЦАРЬКОВ, народний депутат України (фракція КПУ);

- Володимир БОНДАРЕНКО, народний депутат України (фракція БЮТ);

- Сергій ПІДГОРНИЙ, народний депутат України (фракція БЮТ);

- Віталій ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ, головний координатор громадянської кампанії "Форум порятунку Києва";

- Наталія РОЗИНСЬКА, ведуча соціального проекту "Знайдемо вихід" "Першого національного каналу".

Для довідок: 228-55-33.
НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт