Warning: fopen(counters/17547_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

ЗВІТ Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу

Rada.gov.ua

У зв'язку з численними фактами порушення Конституції України та законів України, виданням незаконних розпоряджень Головою Київської міської державної адміністрації Черновецьким Л.М. Верховною Радою України 19 лютого 2009 року було утворено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування обставин порушення Конституції України та законів України, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу.

За даний період роботи Комісією проведено 7 засідань членів комісії з організаційних питань та 18 засідань, на яких заслуховувались свідки, експерти, фахівці та представники КМДА різних сфер.

Засідання з організаційних питань:

З метою виконання завдань, поставлених Верховною Радою України та важливість і резонансність питань, які будуть розслідуватись Тимчасова слідча комісія терміново направила листи з проханням взяти особисту участь у її роботі: Міністру охорони здоров'я України Князевичу В.М., Міністру юстиції України Оніщуку М.В., Міністру з питань житлово-комунального господарства України Кучеренку О.Ю., Голові Національної комісії регулювання електроенергетики України Кальченку В.М., Голові Головного контрольно-ревізійного управління України Сивульському М.І., в.о. голови Антимонопольного комітету України Мельниченку О.І., заступнику Міністра внутрішніх справ України, начальнику міліції громадської безпеки Савченку О.І., заступнику Генерального прокурора України Корняковій Т.В.

21 лютого 2009 року було проведено перше засідання слідчої комісії під час якого було обрано секретаря, а саме: народного депутата України Боднар Ольгу Борисівну, узгоджено кількісний та персональний склад секретаріату та розподілено роботу, спрямовану на виявлення порушень у наступних напрямках:

1.                 Куликов Кирило Борисович, голова ТСК - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері праці та зайнятості населення, реалізації громадянами права на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування, реалізації прав громадян на звернення за захистом порушених прав, свобод та законних інтересів, дотримання процедури внутрішнього фінансового контролю та аудиту щодо використання комунальними підприємствами, бюджетними установами та організаціями комунальної власності, які є одержувачами бюджетних коштів.

2.                 Кравченко Микола Васильович, заступник голови ТСК - щодо порушення Конституції України та законодавства у бюджетно-фінансовій сфері, тендерного законодавства та транспортній сфері.

3.                 Боднар Ольга Борисівна, секретар ТСК - щодо відповідності Конституції та законам України, вимогам нормо проектувальної техніки нормативно-правових актів Київської міської ради та її виконавчого органу.

4.                 Борисов Валерій Дмитрович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері розвитку промислового комплексу, науково-технічної та інноваційної діяльності, економіки та інвестицій.

5.                 Лисов Ігор Володимирович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері капітального будівництва міста Києва, містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, контролю за благоустроєм міста Києва, архітектурно-будівельного контролю, управління комунальною власністю.

6.                 Мірошниченко Юрій Романович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері соціального захисту населення, цінової політики, захисту прав споживачів, регуляторної політики та підприємництва, освіти і науки, ритуальних послуг, охорони здоров'я та медичного забезпечення.

7.                 Плотніков Олексій Віталійович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері цінової політики, захисту прав споживачів, торгівлі та побуту, палива, енергетики та енергозбереження.

8.                 Семинога Анатолій Іванович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері житлового господарства, житлового забезпечення, управління комунальною власністю та комунальним господарством, у сфері адміністрування та взаємодії з районними державними адміністраціями та районними радами міста Києва.

9.                 Смітюх Григорій Євдокимович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері земельних відносин, природоохоронного законодавства та архітектурно-будівельного контролю.

10.            Шмідт Микола Олегович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері земельних відносин, природоохоронного законодавства та законодавства з питань містобудування.

11.            Яворівський Володимир Олександрович - щодо порушення Конституції України та законодавства у сфері культури і мистецтв та охорони культурної спадщини та реклами.

На організаційних засіданнях Комісії були також затверджені порядок, план роботи та графік прийому громадян та прийнято рішення про проведення перевірок з наступних питань:

1) щодо дотримання вимог законодавства при прийнятті на керівні посади державних службовців в Київській міській державній адміністрації та дотримання процедури заміщення вакантних посад державних службовців в Київській міській державній адміністрації;

2) щодо використання та розпорядження майном, яке перебуває у комунальній власності;

3) щодо відповідності Конституції України та законам України, вимогам нормативно-проектувальної техніки нормативно-правових актів Київської міської державної адміністрації, як місцевого органу виконавчої влади;

4) з питань дотримання посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу вимог законодавства про працю, а саме в частині кількості призначення на посади перших заступників голови КМДА, призначення на посади без погоджень, покладення виконання обов'язків перших заступників та заступників на працівників патронатної служби та призначення на посади, які не передбачені штатним розписом та доцільності використання коштів державного та міського бюджетів у зв'язку зі складанням та введенням в дію нового штатного розпису, його економічної обґрунтованості та об'єктивної потреби.

19 травня 2009 року Комісією проведено засідання з питань ухвалення Звіту про виконану роботу, під час якого були ухвалені пропозиції.

Комісією було проведено заслуховування з наступних питань:

11.03.2009р. щодо критичного стану справ лікувально-профілактичних установ м. Києва. У слуханні взяли участь народний депутат України Гайдаєв Ю.О., прокурор міста Києва Блажівський Є.М., голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Канаровська Л.В. Запрошені представники КМДА, а саме: начальник Головного фінансового управління КМДА Падалко В.М. та начальник Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення КМДА Качурова Л.В. не з'явилися.

16.03.2009р. відбулись заслуховування:

- з питань обґрунтованості підвищення тарифів;

- проблем у сфері розвитку та функціонування творчих спілок;

- щодо ситуації, яка склалася навколо вилучення легкоатлетичного манежу Київської міської школи вищої спортивної майстерності.

Під час засідань було заслухано заступника міністра юстиції України Богдана А.Й., представників Державної інспекції з контролю за цінами Міністерства економіки України, Жайворон О.Я., головного державного інспектора відділу контролю цін і тарифів на житлово-комунальні послуги Державної інспекції з контролю за цінами Міністерства економіки України, Бур'ян Н.В., начальника відділу контролю цін на ринку монопольних утворень держінспекції у м.Києві та представників національних творчих спілок України.

17.03.2009р. щодо формування та використання бюджетних коштів міста Києва під час якого було заслухано інформацію Марчук Т.П. - заступника директора Департаменту Головного контрольно-ревізійного управління України.

19.03.2009р. з питань, що стосуються:

- дотримання законів, інших нормативно-правових актів, пов'язаних з призначенням на посади та звільненням з посад керівників, заступників керівників в Київській міській державній адміністрації;

- щодо створення центру із застосуванням технології позитивно-емісійної томографії для раннього виявлення онкологічних захворювань.

Під час засідань було заслухано інформацію заступника начальника Головдержслужби України Борсука М.О., заступника міністра юстиції України Богдана А.Й., першого заступника директора державного Департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю - державного інспектора праці Філоненко В.С., заступника начальника Управління охорони державної таємниці Служби безпеки України Димченко О.М., заступника директора Департаменту використання коштів державного бюджету в регіонах Рахункової палати України Сарапіну Н.Л., заступника директора Департаменту контролю у сфері соціального захисту Головного контрольно-ревізійного управління України Міщененко Т.М.

24.03.2009р. з проблемних питань, які виникають при взаємодії між районними державними адміністраціями та Київською міською державною адміністрацією. У засіданні взяли участь народний депутат України Омельченко О.О. та представники районних державних адміністрацій міста Києва.

27.03.2009р. з питань, що стосуються:

- проблем у сфері охорони культурної спадщини;

- проблем у сфері фізичної культури та спорту;

- екологічного стану та охорони навколишнього природного середовища в місті Києві.

Засідання відбулись за участі першого заступника голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Міністерства культури і туризму України Діхтяр Я.Я., начальника Державної екологічної інспекції в м.Києві Суворова С.О., заступника начальника відділу Держземінспекції міста Києва Вовкової Т.В., заступника начальника Державної інспекції цивільного захисту та технічної безпеки МНС України Поліщук Т.В.

31.03.2009р. щодо стану житлового та комунального господарства і надання паливно-енергетичних послуг у м.Києві.

У засіданні взяли участь заступник Міністра з питань житлово-комунального господарства України, начальник Державної житлово-комунальної інспекції України Зімін С.Г. та представники правлінь АК "Київводоканал", ВАТ "Київгаз", АК "Київенерго".

02.04.2009р. з питань, що стосуються:

- управління корпоративними правами, які є комунальною власністю міста Києва;

- стратегічного розвитку транспортного комплексу столиці та організації руху, паркування і доріг у місті Києві.

Засідання відбулись за участю депутатів Київської міської ради Новак Н.В., Плачкова І.В., Клюс О.В., Деманського В.П., керівників комунальних підприємств "Київпастранс", "Київтранспарксервіс", "Київавтодор", "Київдорсервіс", "Київспецтранс", представників АК "Київмлин", "Хліб Києва", Міжнародного аеропорту "Київ", АК "Київводоканал", АК "Київенерго", "Тект", ХК "Київміськбуд", КП "Фармація", АК "Київгаз", АКБ "Хрещатик", АК "Київхліб".

08.04.2009р. з питань техногенної небезпеки, яка склалася на території столиці.

У засіданні взяли участь заступник начальника Державної інспекції Цивільного захисту та технологічної безпеки МНС України Поліщук Т.В., начальник управління Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Довбань І.М., начальник Управління ДАІ ГУ МВС України в м. Києві Сіренко А.П, начальник Державної екологічної інспекції в м. Києві Суворов С.О., заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві Щербак І.М., директор науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем Яцик А.В.

09.04.2009р. щодо нецільового використання заповідних і рекреаційних зон на островах київських водоймищ.

Засідання відбулись за участю Консула Ісландії в Україні Мальованого К.П., начальника управління Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Довбань І.М., начальника Державної екологічної інспекції в м. Києві Суворова С.О., заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві Щербак І.М., першого заступника начальника Держземінспекції міста Києва Антоненка Р.П.

07.05.2009р. щодо проблемних питань:

- охорони тваринного світу у місті Києві;

- управління корпоративними правами.

У засіданнях взяли участь заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у місті Києві Щербак І.М., заступник Голови Антимонопольного комітету України Лисицький М.Ф., Член Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Бірюк С.О., представники правлінь АК "Київмлин", президент Міжнародної громадської організації "Товариство захисту тварин "SOS" Тарнавська Т., Президент Кінологічного клубу України Сулімов І.І., в.о. директора КП "Центр ідентифікації тварин" Шепітько Т.М., директор КП "Притулок для тварин" Дроздова О.Ю., директор КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" Мазло О.А.

На засідання Комісії було запрошено 232 особи. Всі засідання відбувались за участю представників правоохоронних органів.

До Тимчасової слідчої комісії надійшло 14 депутатських звернень про факти вчинених порушень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу та 120 звернень громадян.

Тимчасовою слідчою комісією за весь період роботи направлено 242 запити щодо надання висновків, матеріалів та проведення перевірок до державних органів на які отримано відповіді, зокрема, з Міністерства охорони здоров'я, Служби безпеки України, Державної митної служби, Головного управління статистики, Головного контроль-ревізійного управління України, Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, Державної податкової адміністрації України, Головного управління державної служби України, Міністерства праці та соціальної політики України, Державної інспекції контролю за цінами Міністерства економіки України, Міністерства економіки України, Рахункової палати України, Міністерства палива та енергетики України, Міністерства фінансів України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної інспекції з цивільного захисту та техногенної безпеки Міністерства надзвичайних ситуацій України, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м.Києві, Державної екологічної інспекції в м.Києві, Прокуратури міста Києва, ГУ МВС України в місті Києві та ін. Станом на 18 травня 2009 року отримано 167 листів та висновків, які містить інформацію про порушення, виявлені під час проведення перевірок та про хід проведення перевірок. В листах також міститься прохання щодо продовження термінів для проведення перевірок. На даний час - 67 запитів Тимчасової слідчої комісії знаходиться на розгляді в державних органах, з них, в:

Кабінеті Міністрів України - 2

Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров'я - 1

Комітеті Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму - 1

Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування - 1

Генеральній прокуратурі України - 11

Службі безпеки України - 2

Головному контрольно-ревізійному управлінні України - 7

Міністерстві культури і туризму України - 1

Міністерстві охорони здоров'я України - 1

Міністерстві економіки України - 1

Міністерстві внутрішніх справ України - 5

Міністерстві праці та соціальної політики України - 2

Державній екологічній інспекції в м.Києві - 2

Державній інспекції контролю за цінами в м.Києві - 2

Державній інспекції з контролю за використанням та охороною земель в м.Києві - 1

Державному управлінні справами - 1

Прокуратурі міста Києва - 26

Київській міській СЕС - 1

Київській міській раді та її виконавчому органі - 6.

Основні попередні результати та висновки Комісії

 

Критичний стан техногенної безпеки

Законами України "Про охорону навколишнього природного середовища" та "Про цивільну оборону" повноваження по здійсненню контролю у сфері екологічної та техногенної безпеки довкілля покладено на Державне управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві, Державну екологічну інспекцію в місті Києві, санітарно-епідеміологічну службу, Київську міську державну адміністрацію, районні державні адміністрації та Головне управління МНС України в місті Києві.

Відповідно до отриманої Комісією довідки Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи про стан техногенної безпеки хімічно небезпечних об'єктів м.Києва встановлено наступне (Вих.№ 37-1085 від 10.04.2009р.).

На території міста розташовано 40 хімічно - небезпечних об'єктів. За хімічною небезпекою м. Київ належить до адміністративно - територіальної одиниці, віднесеної до ІІ ступеня хімічної небезпеки з можливими втратами населення від негативних наслідків аварій на хімічно небезпечних об'єктах - 1320 тис. осіб.

Проведеними перевірками виявлено, що на більшості підприємств не встановлено локальні системи виявлення загрози виникнення надзвичайної ситуації, а локальна система оповіщення існує лише тільки на ЗАТ "Оболонь". Не створюється об'єктовий матеріальний резерв, підприємства не забезпечені засобами для проведення спеціальної обробки майна та санітарної обробки постраждалих. Підприємствами, за винятком Дніпровської водопровідної станції та Деснянської водопровідної станції ВАТ АК "Київводоканал", не укладено угод на обслуговування з державними аварійно-рятувальними службами. Власних об'єктових аварійно-рятувальних служб не створено.

Київською міською державною адміністрацією не виконане рішення Протоколу №5 від 06.09.2006р. засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідно до якого їй спільно з Мінфіном, Мінекономіки та Мін'юстом в термін до 01.11.2006р. опрацювати питання з розробки механізму відшкодування збитків, при винесенні хімічно та радіаційно небезпечних підприємств за межі м. Києва.

Згідно Довідки, особливо небезпечною для населення може бути аварія на дослідницькому реакторі Інституту ядерних досліджень, де в зону можливого ураження може потрапити 91,3 тис. мешканців міста Києва. Разом з тим, локальну систему оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації на цьому об'єкті не створено, відсутній необхідний запас засобів захисту шкіри, респіраторів та приладів хімічної розвідки, план реагування та взаємодії при виникненні надзвичайної ситуації не відкориговано та не погоджено з аварійно-рятувальними службами, не укладено угоди на обслуговування з державною аварійно-рятувальною службою. З огляду на те, що в будівлі реактора, крім його загрузки зберігаються відпрацьовані твели, а відстань до найближчого житлового будинку складає 800 м, наслідки можливої ситуації можуть мати катастрофічний характер.

Враховуючи суспільну - небезпечність, Комісією було направлено звернення Прем'єр - міністру України Тимошенко Ю.В. щодо можливих катастрофічних наслідків на дослідницькому реакторі Інституту ядерних досліджень (вих.№04-53/4-488 від 29.04.2009р.).

Комісією було направлено запит до прокуратури міста щодо наслідків здійснення прокурорського нагляду за додержанням природоохоронного законодавства. Згідно отриманої відповіді встановлено, що органами контролю впродовж 2008-2009 років виявлялись порушення законодавства у сферах техногенної безпеки та охорони довкілля, за результатами яких в межах компетенції вживалися заходи реагування. Зокрема, прокуратурою порушено 56 кримінальних справ. За наслідками розгляду документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 1041 посадову особу, з яких більше 35 - службові особи державних органів влади та контролю. Окрім того, у зв'язку з неналежним виконанням службовими особами органів контролю та місцевої влади покладених на них законами України повноважень за перший квартал 2009 року за актами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 19 посадових осіб органів контролю у сфері охорони довкілля. До Київської міської та районних державних адміністрацій внесено 10 подань про усунення порушень природоохоронного законодавства, причин та умов, що їм сприяли.

Також, прокуратурою визнано, що вплив контролюючих органів на стан законності в сферах охорони довкілля та техногенної безпеки був недостатній, внаслідок чого, прокуратурою міста із залученням фахівців проведені власні перевірки 36 хімічно-небезпечних об'єктів, розташованих на території столиці. За результатами перевірки встановлено, що заходи, які вживаються Київською міською державною адміністрацією та органами контролю не в повній мірі відповідають стану законності та вимогам законодавства щодо повноти застосування повноважень до суб'єктів господарювання, у користуванні яких перебувають екологічно-небезпечні об'єкти.

Найбільшими забруднювачами довкілля в місті Києві є підприємства теплоенергетики (ТЕЦ-4, ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6), завод "Енергія", ВАТ "АК "Київенерго", Дніпровська та Деснянська водопровідні станції. Однак, найнебезпечнішими для довкілля як Києва так і всього Подніпров'я є Бортницька станція аерації, яка здійснює очистку стічних вод міста Києва. Враховуючи те, що ресурси станції вичерпалися, через тривалу експлуатацію без проведення реконструкції, постала реальна загроза екологічної катастрофи.

У зв'язку з недостатністю вжитих заходів Київською міською владою, Державною екологічною інспекцією у місті Києві та санітарно-епідеміологічною службою міста у відстоюванні інтересів держави та прав громадськості на небезпечне довкілля, прокуратурою міста проведено перевірку Головного управління охорони навколишнього природного середовища та Головного управління комунального господарства Київської міської державної адміністрації, якою встановлені численні порушення діяючого законодавства.

За результатами перевірки до Київської мсіької державної адміністрації 07.04.09р. прокуртурою міста внесно подання про усунення порушень природоохоронного законодавства при експлутатації Бортницької станції аерації та вжиття вичерпних заходів, спрямованих на забезпечення попередження екологічної аварії шляхом повного та безперебійного фінансування необхідних робіт з підтримки безпечного функціонування та реконструкції очисних систем небезпечного підприємства (вих.№0714-245 вих. 09 від 17.04.2009).

Крім того, за запитом Комісії Головним контрольно-ревізійним управлінням України проводиться перевірка правомірності фінансування за рахунок коштів державного бюджету і бюджету міста Києва робіт по реконструкції та відновленню роботи Бортницької станції аерації (відповідь ГоловКРУ від 14.04.2009р. №07-11/445).

Відповідно до отриманої Комісією інформації головного державного санітарного лікаря м. Києва, зокрема, щодо санітарно-технічного стану р.Либідь, у воді річки реєструються підвищені концентрації нафтопродуктів, солей важких металів, що свідчить про відсутність очистки стічних вод, які надходять у річку. Розташовані на її берегах підприємства, автостоянки, гаражні кооперативи, як првало, не мають очисних споруд зливових стічних вод, території їх не впорядковані, відсутній належний благоустрій, що призводить до постійного надходження у річку забруднюючих речовин. За своїм сучасним стоком річка є зливовим колектором, який приймає поверхневі стічні води з територій промпідприємств і житлової забудови. (вих.№2083 від 15.04.09р.). Крім того, Державною екологічною інспекцією в м. Києві були відібрані проби вод р.Либідь та проведені хімічні аналізи, за результатами яких також виявлені підвищення норм гранично-допустимої концентрації для водойм культурно-побутового водокористування (Вих.№06-08/913 від 15.04.2009р.).

Державною житлово-комунальною інспекцією Міністерства з питань житлово-комунального господарства України було проведено перевірку стану об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства та стану виконання інвестиційних і регіональних програм розвитку водопровідно-каналізаційного господарства міста Києва ВАТ "АК "Київводоканал" та встановлено наступне.

Рішенням Київської міської ради від 23.12.04 № 864/2274 затверджено "Програму розвитку та реконструкції водопровідного господарства міста Києва на 2004-2010 роки". Загальна орієнтовна вартість заходів, визначених програмою у цінах 2004 року становить 1 926 219,73 тис. грн. За період 2004-2008 років освоєно коштів на суму 179 230,8 тис.грн., що становить 9,3% від передбаченого обсягу фінансування. Нездійснення Київською міською державною адміністрацією фінансування заходів, передбачених Програмою призводить до порушення вимог пп. 2 п. 1 ст. 6 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", абзацу 2 ст. 12 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання".

Порушення частини 2 ст. 36 Закону України "Про питну воду та водопостачання" в зоні санітарної охорони Дніпровської водопровідної станції рішенням Київради "Про передачу кооперативу "Товариство індивідуальних забудовників "Чорнобилець 2005" від 16.03.07 № 255/3346 виділено земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд.

В порушення вимог Закону України "Про загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки", Закону України "Про загальнодержавну програму "Питна вода України" на 2006-2020 роки Київською міською державною адміністрацією до цього часу не розроблено регіональну програму "Питна вода міста Києва", а отже її не затверджено у встановленому порядку.

На сьогоднішній день в м. Києві склалася критична ситуація зі станом ряду каналізаційних колекторів, зокрема Головного міського, Позняківського, Чумаківського, Зодчих та інших, яка може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій з частковим або з повним припиненням водопостачання та водовідведення від житлових масивів міста.

Через недостатнє бюджетне фінасування заходів, визначених у програмах у період з 2007-2008 років (лише 10%) збільшилась кількість аварій та пошкоджень на мережах та спорудах.

За даними науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем за 1% паводку, до якого місто не готове, лівобережна частина Києва, Конча-Заспа та інші лівобережні території перестануть існувати.

Всі водні бювети, їх нараховується більше 300, знаходяться в незадовільному стані. Джерела якісної питної води в місті відсутні.

Зі 132 наявних колекторів обладнані очисними спорудами 5. Це може призвести до непередбачуваних санітарно-епідемічних ситуацій. Правобережний каналізаційний колектор знаходиться у критичному стані.

Отже, зважаючи на виявлені грубі порушення, вчинені посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу у сфері техногенної безпеки та охорони довкілля, Комісією було прийнято рішення про внесення наступних пропозицій:

1. Зобов'язати голову КМДА:

1.1. Дотримуватись вимог ст. 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та провести відповідну роботу по розробці та впровадженню місцевих програм, спрямованих на виконання державних програм охорони навколишнього природного середовища.

1.2. Негайно вирішити питання щодо повної реконструкції діючої Бортницької станції аерації або будівництва нової.

1.3. Усунути всі зазначені порушення природоохоронного законодавства та вжити вичерпні заходи, спрямовані на забезпечення попередження екологічної аварії шляхом повного та безперебійного фінансування необхідних робіт суб'єктів господарювання, в користуванні яких перебувають екологічно-небезпечні об'єкти для підтримки їх безпечного функціонування та реконструкцій.

 

 

 

 

Критичний стан медичної галузі. Порушення законодавства в сфері охорони суспільного здоров'я

 

Організація надання медичної допомоги населенню, дотримання санітарного-епідеміологічного законодавства в місті та санітарного - в медичних закладах є незадовільними.

Міністерством охорони здоров'я України на виконання наказу від 13.08.2007р. №159-о проведено перевірку діяльності Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації та лікувально-профілактичних закладів м. Києва за результатами якої надано незадовільну оцінку роботи по організації дотримання санітарного законодавства в закладах охорони здоров'я м. Києва з боку керівництва Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення КМДА. Крім того, зазначено, що формальний підхід до розробки положень про відділи і управління, посадових інструкцій працівників, невідповідність їх нормативним документам не дозволяє в повному обсязі реалізувати державну політику в галузі охорони здоров'я м. Києва. Також, ГУОЗ та МЗ не проводиться аналіз охоплення населення міста диспансерним оглядом. Закупівля лікарських препаратів для забезпечення потреб лікувально-профілактичних закладів м.Києва на 2007 рік проведена непрозоро, з порушенням законодавства у сфері державних закупівель та бюджетного законодавства. Під час укладання договорів на закупівлю у 2007 році ГУОЗ та МЗ допущено порушень бюджетного законодавства на загальну суму 70779741,56 грн. ГУОЗ не забезпечено дієвий контроль за діяльністю підпорядкованих лікувально-профілактичних закладів міста. Не врегульовано питання своєчасної госпіталізації хворих, що призвело до збільшення післяопераційної летальності. Неефективно проводиться диспансеризація, що призвело до збільшення питомої ваги хворих з І-ІІ групою інвалідності. Лікування онкологічних хворих проводиться в непрофільних ЛПЗ.

Не затверджено регіональну програму протидії захворюванню на туберкульоз. Крім того, не аналізуються статистичні дані стосовно наявного кадрового потенціалу, не вивчається рівень та причини плинності кадрів, не формується перспективна потреба регіону у медичних працівниках. Більше 2045 лікарів - пенсійного віку.

Відповідно до інформації, наданій Комісії прокуратурою міста Києва встановлено, що під час розроблення проекту розпорядження Київської міської державної адміністрації "Про встановлення тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними закладами охорони здоров'я" до переліку платних послуг включено лікувально-медичну, профілактичну та інші види медичної допомоги, яка відповідно до частини третьої статті 49 Конституції України та ст. 7 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" у таких закладах має надаватися безоплатно.

За результатами перевірки Київському міському голові внесено припис про усунення порушень ст. 49 Конституції України та Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я". Припис задоволено.

Крім цього, прокуратурою міста Києва 10.02.09 принесено протест на рішення Київської міської ради від 22.01.09 № 9/1064 "Про створення Київського міського патологоанатомічного бюро", яким в порушення встановленого порядку проведено реорганізацію 15 закладів охорони здоров'я міста Києва. Протест задоволено.

Також, проведеними перевірками у медичних закладах столиці встановлено факти незаконного отримання плати за медичні послуги. Зокрема, медичними працівниками поліклініки № 1 Солом'янського району, кошти за надання медичної допомоги неправомірно стягувалися навіть у випадках звернень хворих зі скаргами на погіршення здоров'я. Прокуратурою 04.02.09 внесено припис щодо повернення цих коштів, який задоволено, а лікарів притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Прокуратурами Дарницького та Подільського районів м. Києва порушено кримінальні справи за фактами незаконного вимагання оплати у громадян за надання медичної допомоги працівниками Поліклініки №2 Дарницького району м. Києва та Поліклініки №4 Подільського району міста Києва за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 184 КК України. Досудове слідство у справах триває.

Також, згідно відповіді прокуратури міста, проведеними перевірками виявлені численні порушення вимог Наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №193 від 19.11.03р. в лікувально-профілактичних закладах міста при використанні комунального майна суб'єктами підприємницької діяльності іншої категорії. За результатами перевірки на адресу керівництва Київської міської державної адміністрації внесено відповідне подання (Вих. №07/1-709 вих.09 від 02.04.2009р.).

Комісією встановлено факт надання недостовірної інформації Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА). Так, Комісією були направлені запити щодо надання інформації про стан виплати та наявності заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери за січень-лютий 2009 року та щодо скорочення фінансування лікувально-профілактичних установ міста Києва відповідно. У отриманих відповідях Головного фінансового управління стверджується, що прострочення заборгованості по виплатах заробітної плати працівникам бюджетної сфери по місту Києву немає; а також, що станом на 01.02.2009 року забезпечена у повному обсязі виплата заробітної плати працівникам лікувально-профілактичних установ м. Києва, повністю погашена кредиторська заборгованість по видатках за спожиті енергоносії та поліпшено стан розрахунків по інших статтях видатків галузі "Охорона здоров'я" (вих.№048-4-02-04/3180 від 11.03.2009р. та №048-3-1-04/3174 від 11.03.2009р.). Проте, інформація, надана Головним управлінням Державного казначейства України у м. Києві, Акціонерною енергопостачальною компанією "Київенерго", ВАТ "Укртелеком", Комунальним підприємством "Фармація", ВАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал" свідчить про протилежне, а саме: про існування заборгованості медичних установ та закладів охорони здоров'я міста Києва по певним статтям.

По вказаному факту Комісією направлено запит прокуратурі міста Києва щодо проведення відповідної перевірки та притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 351 Кримінального кодексу України (вих.№ 04-53/4-525 від 12.05.2009р.).

У матеріалах районних державних адміністрацій, які надійшли до Комісії також міститься інформація щодо фактів затримки заробітної плати працівникам медичних установ. Також, зазначаються факти відсутності медикаментів у медичних закладах (Святошинська, Солом'янська, Шевченківська РДА).

На даний час ГоловКРУ проводиться перевірка фактів порушень у Печерському військовому шпиталі, в якому обслуговуються військовослужбовці, військові пенсіонери, ветерани Великої Вітчизняної війни стосовно невиплати коштів на продукти харчування для хворих, що призвело до харчування Ветеранів війни лише раз на добу.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2007р. №502 "Про затвердження Порядку використання у 2007 році субвенції з державного бюджету міському бюджету м. Києва на створення центру із застосуванням ПЕТ - технології для раннього виявлення онкологічних захворювань" Київською міською державною адміністрацією 08.06.07р. було прийнято розпорядження №677 "Про створення центру із застосуванням ПЕТ - технології для раннього виявлення онкологічних захворювань".

Відповідно до Довідки Міністерства охорони здоров'я щодо створення центру виявлено, що виділені на цю мету кошти субвенції з державного бюджету міському бюджету в обсязі 228,0 млн.грн. освоєні повністю. Проте, за відсутності фінансування на початку 2008 року будівельно-монтажні роботи призупинені (вих.№10.01.07/549 від 24.03.2009р.).

З метою з'ясування ситуації, що склалася в зв'язку із зупиненням будівництва центру Комісією було направлено запити до Міністерства охорони здоров'я, Рахункової палати України, Головного контрольно-ревізійного управління України, прокуратури міста, Головного фінансового управління КМДА.

Головним контрольно-ревізійним управлінням України надано інформацію, що в ході проведеної ревізії встановлено факт завищення вартості робіт при будівництві Центру із застосуванням ПЕТ-технології та реконструкції Центру інфекційних хвороб Олександрівської клінічної лікарні м. Києва по вул.Шовковичній, 39/1 на 2,2 млн. грн. та 0,8 млн.грн., які оплачено замовником - КП "Інженерний центр" (вих.№08-11/826 від 18.05.2009р.).

Рахунковою палатою України в результаті ревізії було встановлено, що за рахунок коштів субвенції, членам тендерного комітету КП "Інженерний центр" незаконно виплачено заробітну плату в загальній сумі 42,4 тис. грн. Крім того, Комунальним підприємством "Інженерний центр" не було своєчасно пред'явлено позов до КП "Консомпекс" про стягнення штрафних санкцій на суму більш як 2 млн. грн. за порушення термінів поставки обладнання (вих.№18-1006 від 12.05.2009р.).

Відповіддю Головного фінансового управління КМДА повідомлено, що стан фінансування пов'язаний із зменшенням надходжень до спеціального фонду міського бюджету, основною причиною невиконання якого є економічна ситуація в країні. Дофінансування будівництва в поточному році керівництво КМДА планує за рахунок коштів Стабілізаційного фонду Держбюджету, передбаченого для виконання програми підготовки та проведення ЄВРО-2012 (вих.№048-2-3-07/3989 від 30.03.2009р.).

Комісією 18 травня 2009 року за допомогою фотозйомки зафіксовано стан будівництва центру ПЕТ - технологій та місце зберігання обладнання та стан інфекційного відділення. Фотоматеріали містяться у додатках до звіту.

Також, Комісією було направлено запит Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я з приводу надання експертного висновку відносно будівництва Центру ПЕТ-технології (вих.№04-53/3-531 від 14.05.2009р.)

На даний час прокуратурою міста проводиться перевірка щодо порушень вомог тендерного законодавства при закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги. Встановлено, що 5-ти мільйонне місто обслуговує лише 135 автомобілів служби швидкої допомоги.

Крім того, потребують спеціального розслідування правоохоронними органами факти щодо здійснення фармацевтичної діяльності КП "Фармація" відповідно до яких підприємство реалізовує лікарські засоби через мережу аптек за цінами, вищими в порівнянні з приватними аптеками. Також, в системі КП "Фармація" проводиться заниження роздрібного обігу аптек в системі їх обліку, виключення з обороту аптеки роботи аптечних кіосків і пунктів, маніпулювання собівартістю товарів з власного складу та приховування оптових знижок, що може мати наслідком збагачення на хворобах.

Державною податковою адміністрацією за запитом Комісії було проведено перевірку щодо ведення господарської діяльності КП "Фармація" під час якої встановлено, що КП необґрунтовано включено до складу податкового кредиту податок на додану вартість з витрат, які використовуються одночасно в операціях з продажу товарів (робіт, послуг), що оподатковуються ПДВ та звільнені від оподаткування, на загальну суму 42,1 тис.грн. Також, декларації по ПДВ, подані до податкового органу, не відповідають даним реєстру отриманих податкових накладних за березень, квітень 2007 року, в результаті чого знижено ПДВ на суму 78,0 тис.грн. Всього, підприємством занижено податок на додану вартість на 120,1 тис.грн.

Крім того, встановлено порушення вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004р. №637, у частині несвоєчасного оприбуткування готівкових коштів, у результаті чого донараховано 6 тис. грн. штрафних санкцій.

Всього, за результатами перевірки донараховано 181 тис. грн. разом із фінансовими санкціями. (вих.№235/2/23-5010 від 08.05.2009р.).

Також, додаткових перевірок потребує з'ясування стану фізіатричної та інфекційної служб.

Отже, зважаючи на виявлені грубі порушення, вчинені посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу у сфері медичного забезпечення, Комісією було прийнято рішення про внесення наступних пропозицій:

1.                      Київській міській Раді та її виконавчому органу (Київській міській державній адміністрації) вирішити питання про фінансування заходів в галузі охорони здоров'я та недопущення штучного створення боргів перед суб'єктами господарювання, які обслуговують медичні заклади.

2.                      Надати критичну оцінку діям першого заступника голови КМДА Кільчицької І.Р. як куратора даної галузі.

3.                      Розглянути питання щодо доцільності перебування на посаді Начальника Головного управління охорони здоров'я і медичного забезпечення КМДА Качурової Л.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Порушення законодавства в галузі забезпечення майнових та корпоративних прав територіальної громади міста Києва, а також недотримання вимог земельного законодавства.

 

Під час розслідування Тимчасовою слідчою комісією було встановлено, що посадові особи Київської міської ради та її виконавчого органу прийняли ряд незаконних рішень щодо розпорядження комунальною власністю міста Києва, у зв'язку з чим прокуратурою міста Києва на вказані акти внесено 15 протестів, 2 подання та 3 приписи.

Також, за інформацією органів прокуратури, з метою захисту комунальної власності пред'явлено 31 позов про визнання недійсними рішень, розпоряджень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у сфері комунального майна, загальна площа комунального майна по яким складає 14400 кв. м., з яких на даний час задоволено 21 позов (площа комунального майна 11 443 кв.м.). Відмовлено в задоволенні 2 позовів (площа комунального майна 2406 кв.м.).

Так, до господарського суду м. Києва пред'явлено позов про визнання недійсним рішення Київської міської ради від 12.07.2007 "Про програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2007-2010 роки, яким Акціонерне товариство холдингова компанія "Київміськбуд" виключено із переліку господарських товариств, пакети акцій та частки яких належать територіальній громаді міста та не підлягають продажу і включено до переліку господарських товариств, які підлягають продажу. На даний час рішення у справі судом ще не постановлено.

Аналогічно прокуратурою міста Києва 12.02.09 до Шевченківського районного суду м. Києва пред'явлено позовну заяву про визнання недійсним та скасування рішення Київської міської ради "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08.02.07 № 62/723 "Про програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2007 - 2010 роки" від 28.08.08 №106/106, відповідно до якого пакети акцій ВАТ "АК "Київводоканал", ВАТ "Київгаз", ЗАТ "Хліб Києва", Вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", ТОВ "Метровагонсервіс" КП "Київський метрополітен" виключено з переліку господарських товариств, пакети акцій та частки яких належать територіальній громаді м. Києва, що не підлягають продажу терміном до 2010 року (додаток 5 рішення Київської міської ради від 08.02.07 № 62/723) та включено у перелік таких, що підлягають продажу (додаток 6 до рішення Київської міської ради від 08.02.07 № 62/723). Справу до розгляду не призначено.

Перевірка з майнових питань в Головному управлінні комунальної власності КМДА, встановила, що у 2006 р. частки територіальної громади були в 54 господарських товариствах; впродовж останніх років їх кількість зменшилась до 44, крім того, ще 3 частки громади було значно зменшено. Внаслідок цього в 2008 р. було виплачено дивідендів на суму лише 8 млн. грн. (в 2007 р. - 19 млн. грн.).

Виникає необхідність коротко охарактеризувати кожне акціонерне товариство, акціями якого володіє (володіла) територіальна громада, щоб зрозуміти реальні втрати киян у даному секторі.

АКБ "Хрещатик".

За результатами перевірок можна вважати, що для київської міської територіальної громади банк втрачений. Рішення про продаж частки акцій банку, яка належить громаді, хоча і приймалося Київрадою, проте не колегіально і жодним чином не узгоджувалося з мешканцями столиці. На сьогоднішній день власником частки територіальної громади є Головне фінансове управління КМДА в особі начальника управління Падалки В.М. В документах щодо продажу акцій банку є численні неузгодженості і на сьогоднішній день банк фактично перебуває у приватній власності.

ЗАТ "Київенергохолдінг". Під час створення вказаного товариства мали місце численні маніпуляції та зловживання з боку посадових осіб КМДА, внаслідок чого частка комунальної власності у фонді товариства зменшена на 12,7%. Статутні цілі компанії не виконуються. Будь-яка інформація щодо діяльності компанії, формування необхідного статутного капіталу, змін у складі акціонерів відсутня.

Загальні збори акціонерів ВАТ "Київенерго" з незрозумілих причин не проводяться. Перевірка МВС засвідчила наявність в діях посадових осіб як холдингу, так і "Київводоканалу" ознак службових злочинів, зокрема нецільового використання 40 млн. грн. Справа знаходиться в Генпрокуратурі.

ВАТ ФК "Укрнафтогаз", який є реєстратором ЗАТ "Київенерго", у судовому порядку, був позбавлений ліцензії та на даний час, не має права вчиняти будь-яких дій, пов'язаних з цінними паперами.

За інформацією посадових осіб КМДА вони не володіють даними про те, кому належать частки у фонді ВАТ "Київенерго". За даними Комісії, 12,7% акцій, які належали громаді міста, давно знаходяться в приватних руках іноземної компанії.

Завдяки зловмисним діям посадових осіб КМДА збори акціонерів компанії не відбуваються понад 2 роки. Загальні збитки громади Києва по сплаті дивідендів сягають десятків мільйонів гривень.

Територіальна громада втратила права власника та розпорядника майна "Київенерго", "Київводоканала" та "Київгазу", зберігши за собою тільки право управління енергохолдингом. Приватні акціонери цих підприємств за останні 3 роки не інвестували в ці підприємства. Постійні капіталовкладення здійснювалися за рахунок міського бюджету. Незалежний фінансовий і технічний аудит цих підприємств не проводився. Будь-яких важелів впливу на ціноутворення електричної, теплової енергії та газу громада міста та її виборний орган позбавлені.

ВАТ "Київводоканал".

В діях посадових осіб КМДА вбачаються ознаки невиконання чи неналежного виконання службових обов'язків щодо належного забезпечення та обслуговування інфраструктури міста, яка забезпечує життєдіяльність столиці.

Більше 1000 км. з 4 000 водопровідних мереж вичерпали термін експлуатації, майже 900 км. їх знаходяться в аварійному стані. З 2 600 км. каналізаційних мереж понад 1000 вичерпали амортизаційний термін експлуатації, в т.ч. близько 900 км. знаходяться в аварійному стані. До сьогодні експлуатуються каналізаційні мережі, побудовані до 1917 р.!

Загальна щорічна кількість аварій на водо- та каналізаційних мережах сягає 20 000.

Програма ремонту, реконструкції та розвитку каналізаційного господарства міста на 2006-2010 рр. керівництвом КМДА не здійснюється, забезпечено фінансування 10% від потреб підприємства. Компанія працює за відсутності регіональної програми "Питна вода м. Києва". Різниця між розміром затверджених тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво послуг ВАТ "Водоканал" не відшкодовується.

ТРК "Київ". Телевізійна компанія, яка є комунальною власністю міста, використовується не за призначенням. В ефірі ТРК на комерційній основі транслюються богослужіння Церкви "Посольства благословенного царства Божого для усіх народів", яка заплатила за трансляції в 2008 р. 56 250 грн., а в 2009 р. - 183 167 грн. (станом на 1.05.2009). За середньозваженої ціни рекламного часу в ефірі ТРК "Київ" (400 грн. за 30 сек.) це покриває 70 хв. мовлення в 2008 р. та 240 хв. в 2009 р. Фактично з 17 листопада 2008 р. по 10 травня 2009 р. передачі цієї Церкви під її логотипом, в т.ч. богослужінь, тривали 2 875 хвилин. Отже, до міського бюджету мало б надійти 2 млн. 300 тис. грн.

"Київміськбуд". Міська територіальна громада фактично позбавлена контролю над діяльністю головного будівельного підприємства столиці. Щодо підприємства застосована схема, яка була реалізована щодо АКБ "Хрещатик", ВАТ "Київенергохолдінг" та ВАТ "Будмеханізація", внаслідок чого київська міська громада повністю втратила контроль над цими підприємствами. Суть схеми полягає у тому, що відбувається додаткова емісія акцій, під час якої головний акціонер, в даному випадку "Київміськбуд", відмовляється купувати додаткові акції, а відповідно їх викупають приватні особи і територіальна громада переходить з головного акціонера у другорядного. Вивід холдингу з комунальної власності відбувся поза законодавством України, яким визначався його особливий статус. В 2003 р. рішенням Київської міської ради в комунальну власність громади було передано 80% пакету акцій, який було визнано таким, що не підлягає приватизації. Натомість 12 липня 2007 р. рішенням Київської міської ради цей пакет включено до переліку об'єктів, які підлягають приватизації. За поданням прокуратури міста це рішення було скасовано у судовому порядку.

Матеріали, які є в розпорядженні ТСК, щодо незаконних дій по встановленню контролю над будівельними компаніями, зокрема, над ВАТ "Київміськбуд" шляхом корпоратизації та продажу акцій, свідчать про причетність до цих махінацій посадових осіб КМДА Д. Комарницького, В. Супруненка, А. Чуба та П. Шелюка. Внаслідок цих дій вдвічі (з 19 млн. до 10 млн.) зменшились надходження дивідендів до бюджету міста. До бюджету не надходять кошти від оренди комунальних підприємств, таких як "Київгаз", "Київводоканал", "Київенерго" та інші. Прокуратура міста заходів реагування з метою недопущення втрати або зменшення частки територіальної громади у ВАТ "Київміськбуд" не вживає.

"Хліб Києва". Внаслідок дій посадових осіб КМДА, зокрема штучного зниження цін на хлібопекарські вироби в липні 2008 р., ЗАТ "Хліб Києва" на сьогоднішній день є збитковим. Для підтримки підприємства в АКБ "Хрещатик" було взято кредит в іноземній валюті, який необхідно повертати із значно більшими відсотками. Таким чином підприємство штучно доведено до стану напівбанкрута.

Реєстратором акцій ЗАТ "Хліб Києва" взагалі є фізична особа - громадянин Чекалов О. В., який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Артема, 25.

Поряд з усіма наведеними вище фактами переходу комунальної власності у приватну, найбільш оригінальним винаходом міської влади є рішення про затвердження переліку об'єктів комунальної власності, які можуть бути надані в заставу для забезпечення позички (кредиту) 1 млрд. 200 млн. грн., яким нібито мають лататися дірки в міському бюджеті.

На думку ініціаторів такого рішення, це робиться "з метою відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію акціонерній енергопостачальний компанії "Київенерго" та вирішення інших нагальних потреб міста Києва". Серед заставлених об'єктів зокрема: Національна філармонія України, Національні драматичні театри ім. Лесі Українки та І. ,Франка, Театр опери та балету ім.. Т. Шевченка, Дирекція пересувних циркових колективів, АЕК "Київенерго", Інститути НАН України - археології, географії, Інститут отоларингології, Адміністрація Державної прикордонної служби України, Вища рада юстиції, Головне управління МВС в м. Києві, районні управління МВС, Управління Державної служби охорони при ГУМВС в м. Києві, Міністерство закордонних справ, прокуратура м. Києва, Служба безпеки України, Міністерство фінансів, управління державної судової адміністрації в м. Києві, Управління пожежної охорони м. Києва та інші. Загальна вартість приміщень сягає 2 млрд. грн.

Тобто, посадові особи органів Київської міської влади готові віддати ряд приміщень державного значення в заставу під кредит, який навряд чи буде повернено і значна кількість об'єктів нерухомості, в яких розміщуються державні органи, установи та організації перейде до приватних рук у вигляді стягнення за рахунок не поверненого кредиту.

Кредитом київські посадовці намагаються скоротити борги, але вони не задумуються про те, що борги виникають внаслідок постійних проблем із формуванням та використанням бюджетних коштів м. Києва. Основна причина - відсутність достатньої кількості матеріальних ресурсів для забезпечення обіцянок Київського міського голови та матеріальних інтересів посадових осіб КМДА. Наприклад, Розпорядженням голови КМДА були визначені додаткові категорії осіб, яким надаються пільги щодо безкоштовного проїзду, а це близько 700 тисяч осіб. Ніякого економічного обґрунтування такого рішення не існує. Тільки на компенсації пільгового проїзду в громадському транспорті потрібно 120 млн. грн., половина з яких має бути надана за рахунок держбюджету. Це означає, що громадяни всієї країни сплачують додатковий податок на компенсацію поїздок київських пільговиків.

Тому керівництво міста реалізує будь-які незаконні, напівзаконні схеми. Наприклад, скорочується фінансування базових галузей. Так, в бюджеті міста на 2009 р. кошти, передбачені на будівництво, зменшені порівняно з 2008 р. втричі. Наслідок - збільшення кількості безробітних в будівельній галузі у 2010 році приблизно на 800 тисяч осіб.

Взагалі бюджетні гроші розкрадаються десятками мільйонів. Одна із розповсюджених схем - кредитування компаній, створених на один день. Під час проведення останньої за часом перевірки ГоловКРУ, виявилось, що не можна повернути кредитів на загальну суму 22 млн. грн. в зв'язку з тим, що господарські суб'єкти, яким надавались кредити збанкрутіли і т.д.

Під час роботи Тимчасової слідчої комісії було встановлено, що органи прокуратури реагували на невиконання органами влади та органами місцевого самоврядування, їх структурними підрозділами та комунальними підприємствами обов'язків по контролю за додержанням у місті земельного та природоохоронного законодавства.

Зокрема, 58 протестів принесено на 70 рішень ради про передачу у користування земель, з яких задоволено лише 1, а тому їх оскарження перейшло у площину судового розгляду.

Крім того, за результатами розгляду внесених документів прокурорського реагування скасовано 43 погодження, чим попереджено вилучення земель лісового фонду загальною площею понад 150 га.

Прокуратурою міста, у тому числі у зв'язку з відхиленням Київською міською радою протестів прокурора до господарського, адміністративного і районних судів міста пред'явлено 131 позов про визнання недійсними рішень ради про виділення суб'єктам господарювання 3826,56 га землі, у т.ч. за рішеннями, прийнятими Київрадою V та VI скликань у 2006-2009 р.р., - 64, на загальну площу 2091,45 га.

На даний час, судами розглянуто 79 позовів, з яких 24 задоволено та 55 відхилено. Прокуратура міста при відмові у задоволенні позовів прокурорів, проявляє послідовність та оскаржує їх в апеляційному чи касаційному порядку. Незаконні судові рішення про відмову в задоволенні позовів прокуратурою міста оскаржені в апеляційному порядку, з яких судами на цей час задоволено 20. Але судові інстанції не у всіх випадках стають на позицію, заявлену прокурорами, а тому на рішення судів апеляційної інстанції про відмову в задоволенні апеляцій прокуратурою міста внесено 37 касаційних подань (скарг), з яких задоволено 11 та відхилено 26.

Так, постановою Київського апеляційного господарського суду від 07.04.2009, скасовано рішення господарського суду м. Києва та постановлено нове, яким позов прокурора задоволено в повному обсязі, визнано недійсним рішення Київради від 10.07.2003 року із змінами, яким передано в короткострокову оренду на 5 років ТОВ "Інтеко-Буд" земельну ділянку площею 90 га для будівництва житлового мікрорайону між вул. Оноре де Бальзака та р. Десенка у Деснянському районі міста Києва.

Щодо правильності нарахування та повноти стягнення плати за оренду землі та земельного податку у м. Києві встановлено, що загальна заборгованість по сплаті за оренду землі станом на 10.03.09 становить 25300 тис. грн, а по сплаті земельного податку 33500 тис. грн. При цьому, більшість підприємств, що мають заборгованість, визнані банкрутами або перебувають на різних стадіях банкрутства. За актами прокурорського реагування у 2008 році та протягом 2009 року вже відшкодовано до бюджету 5077 тис. грн.

Беручи до уваги ті складнощі, які виникають з усуненням порушень земельного законодавства вже після прийняття органами місцевого самоврядування рішень про відведення земельних ділянок, прокуратурою міста вжито заходів щодо недопущення їх прийняття, а саме проводились перевірки законності надання землекористувачами та іншими уповноваженими установами погоджень на вилучення земель лісового фонду.

Враховуючи викладене, Комісією було прийнято рішення про внесення наступних пропозицій:

1. Доручити органам прокуратури спільно з Антимонопольним комітетом України та Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку провести повні, об'єктивні та детальні перевірки щодо законності відчуження часток акцій територіальної громади Києва у статутних фондах вказаних вище акціонерних товариств.

2. У разі виявлення порушень законодавства вжити заходів щодо повернення незаконно вилучених часток акцій територіальної громади.

3. Вжити заходів щодо повної інвентаризації столичних земель, визначення їх на Генплані Києва та встановлення заборони щодо зміни цільового призначення земель природно заповідного фонду в частині переведення їх під забудову.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ситуація, що склалася з призначенням перших заступників та заступників голови Київської міської державної адміністрації.

Під час роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, в рамках розслідування обставин порушення Конституції України та законів України, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу стало відомо, що перші заступники голови КМДА: Кільчицька І.Р., Червоненко Є.А. та Басс Д.Я. - призначені на посади всупереч вимог статті 16 ЗУ "Про столицю України - місто-герой Київ", якою передбачено, що голова КМДА має одного першого заступника та декілька заступників.

Також, при проведенні Тимчасовою слідчою комісією перевірки особових справ щодо відповідності додержання вимог ЗУ "Про державну службу" було з'ясовано, що Заступники голови КМДА: Голиця М.М., Шовкун І.В. - призначені на посади без погодження з Кабінетом міністрів України (ст. 16 ЗУ "Про столицю України - місто-герой Київ"). Крім того, особи Голиця М.М. та Падалка В.М. призначені на посади, які не передбачені штатним розписом, а саме: займають посади відповідно заступника голови КМДА - начальника Головного управління житлового забезпечення міськдержадміністрації з 04.12.1998 року та заступника голови КМДА - начальника Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з 25.09.2000 року (з подовженням повноважень 17.07.2006р).

Звільнені з посад (на виконання Указу Президента від 06.03.2009, № 134/2009 "Про скасування рішень голови Київської міської державної адміністрації") заступники голови КМДА Журавський В.С., Головач В.В., продовжують виконувати функції заступників голови, перебуваючи на посадах радників голови (працівників патронатної служби). Також функції заступників голови покладені на радників голови Миронова В.Є. та Сівця В.М. А відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 19.05.1999р. №851 "Про затвердження Порядку перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України та голів місцевих державних адміністрацій" патронатна служба створюється з метою організаційного забезпечення діяльності голови, а не з метою здійснення виконавчої влади та самоврядових повноважень і основні завдання працівників патронатної служби не передбачають виконання функції перших заступників та заступників голови адміністрації. Таке заміщення вищезазначеними працівниками посад заступників голови місцевої державної адміністрації не передбачається чинним законодавством (ст. 39 ЗУ "Про місцеві державні адміністрації" пп. "г" п.1 ч. 2 Постанова КМУ від 09.03.2006р. №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", Положенням "Про управління організаційно-аналітичного та правового забезпечення діяльності Київського міського голови (патронатну службу) апарату виконавчого органу КМР (КМДА)"). Крім того, п. 4.7. зазначеного Положення про управління (патронатну службу) не допускається (забороняється) покладення на управління і його працівників обов'язків, не передбачених цим Положенням, і таких, що не відносяться до аналітичної, організаційної та правової роботи.

Крім того, за результатами перевірки проведеної ТСК з'ясовано, що Головою Київської міської державної адміністрації Черновецьким Л.М., його першими заступниками, заступниками та керівниками структурних підрозділів КМДА не пройдено щорічних медичних оглядів у відповідності до вимог спільного наказу МОЗ України, Головдержслужби та ДУС від 18.02.2003 р. № 75/24/1 "Про проведення щорічного профілактичного медичного огляду державних службовців". Та за результатами опрацювання доручень ТСК Міністерством охорони здоров'я України, Державним управлінням справами та Головним управлінням охорони здоров'я та медичного забезпечення КМДА не підтвердилася інформація щодо проходження вказаними посадовими особами КМДА щорічних медичних оглядів.

Враховуючи зазначене, та зважаючи на виявлені грубі порушення вимог чинного законодавства, Комісією було прийнято рішення про внесення наступних пропозицій:

І. Президенту України:

скасувати Розпорядження Київського міського голови про призначення першими заступниками голови КМДА: Кільчицьку І.Р., Червоненка Є.А. та Басса Д.Я., як такі, що суперечать ст. 16 ЗУ "Про столицю України - місто-герой Київ" в частині кількості перших заступників;

ІІ. Кабінету Міністрів України:

скасувати розпорядження Київського міського голови про призначення заступників голови Київської міської державної адміністрації та про покладення виконання обов'язків заступників голови КМДА на працівників патронатної служби, як такі, що суперечать законам України та іншим актам законодавства, а саме:

- скасувати Розпорядження Київського міського голови про призначення заступниками голови КМДА Шовкуна І.В., Голицю М.М., як такі, що суперечать ст. 16 ЗУ "Про столицю України - місто-герой Київ" в частині призначення на посади за погодженням Кабінету міністрів України та призначення на посади, які не передбачені штатним розписом щодо Голиці М.М. та Падалки В.М.;

- скасувати Розпорядження Київського міського голови про призначення Головача В.В., Журавського В.С., Міронова В.Є. та Сівця В.М. на посади працівників патронатної служби в частині покладення виконання обов'язків першого заступника та заступників голови КМДА, як такі, що суперечать ст. 39 ЗУ "Про місцеві державні адміністрації" пп. "г" п.1 ч. 2 Постанова КМУ від 09.03.2006р. №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" в частині заміщення керівних посад та виконання обов'язків тимчасово відсутнього керівника, п. 4.7 Положення "Про управління організаційно-аналітичного та правового забезпечення діяльності Київського міського голови (патронатну службу) апарату виконавчого органу КМР (КМДА) в частині заборони (не допущення) покладення на управління і його працівників обов'язків, не передбачених цим Положенням, і таких, що не відносяться до аналітичної, організаційної та правової роботи.

ІІІ. Міністерству охорони здоров'я:

організувати та провести щорічний медичний огляд Голови Київської міської державної адміністрації Черновецького Л.М., його перших заступників, заступників та керівників структурних підрозділів КМДА у відповідності до вимог чинного законодавства з метою визначення стану здоров'я державних службовців та проведення профілактичних і лікувальних заходів.

ІV. Міністерству праці та соціальної політики України в особі Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю:

провести перевірку складання штатного розпису апарату виконавчого органу Київської міської Ради (КМДА) на відповідність нормам чинного законодавства, - стосовно встановленої форми, використання назв посад, передбачених Класифікатором, за результатами якої притягнути до відповідальності посадових осіб у вигляді накладення Адміністративного штрафу за порушення трудового законодавства, передбаченого ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення.

V. Головному контрольно-ревізійному управлінню України:

провести перевірку щодо правомірності та доцільності використання коштів державного та міського бюджетів у зв'язку зі складанням та введенням в дію штатного розпису в частині введення 4 посад перших заступників, його економічної обґрунтованості, об'єктивної потреби та вимогам діючого законодавства.

VІ. Головному управлінню державної служби України:

підготувати проект закону про внесення змін до ЗУ "Про державну службу" щодо обов'язкового попереднього та періодичного проходження психіатричних оглядів для керівників державних органів та органів місцевого самоврядування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Порушення Конституції та законів України у сфері захисту навколишнього середовища та у сфері охорони тваринного світу

 

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", п.10 Рекомендацій парламентських слухань щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства в Україні, які схвалені Постановою Верховної Ради України від 20.02.2003р. №565 - ІV місцева державна адміністрація розробляє, подає на затвердження відповідної ради та забезпечує виконання регіональних екологічних програм.

Згідно отриманої Комісією довідки Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві про стан виконання національних, державних та інших програм Київською міською державною адміністрацією та її виконавчим органом (вих.№03-06/1508 від 13.04.2009р.) станом на сьогоднішній день, в м. Києві діє одна екологічна програма, а саме: "Програма комплексного розвитку зеленої зони м.Києва до 2010р. та концепція формування зелених насаджень у центральній частині міста", яка затверджена рішенням Київської міської ради від 19.02.2005р. №806/3381. Проте, її вимоги не виконуються, зокрема, не забезпечено розроблення та погодження проектів землеустрою з організації та встановлення меж та режимів використання територій природно-заповідного фонду, лісового фонду та інших зелених насаджень загального користування. Також, станом на даний час, не створено жодного об'єкту нового зеленого будівництва, хоча вищевказаною Програмою передбачено їх створення на загальній площі понад 700 га.

Не підготовлена та не затверджена Київська міська програма охорони навколишнього природного середовища до 2011-2012рр., а термін реалізації попередньої закінчився (Київська міська програма охорони навколишнього природного середовища до 2007р., яка була затверджена рішенням Київради від 28.12.2004р. №1062/2472).

Не розроблена регіональна програма на виконання "Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води", яка затверджена Постановою ВРУ від 27.02.1997р. №123/97-ВР.

Не розроблена та не затверджена програма формування екомережі м. Києва, чим проігноровано Загальнодержавну програму формування національної екомережі України на 2002-2015рр., затвердженої Законом України від 21.09.2000р. №1989-ІІІ. Київрадою затверджено лише схему формування екомережі.

Не дотримано вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2002р. №581, якою затверджено Державну програму "Ліси України на 2002-2015 роки", відповідно до якої, повинна бути затверджена аналогічна програма Київради та зв'язана з аналогічною програмою Київської області (затверджена рішенням облради від 25.01.2001р. №26315 - XXІІІ). Отже, цим порушено вимоги пп. 1 ст. 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" відповідно до якого місцева державна адміністрація розробляє та забезпечує виконання затверджених у встановленому законом порядку програм раціонального використання земель, лісів, що перебувають у державній власності.

КМДА не виконуються в повному обсязі вимоги ст.ст. 2, 16 та 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації". Зокрема, на засіданнях колегії не розглядаються питання "Про необхідність розроблення міських, регіональних екологічних програм, у тому числі, з урахуванням загальнодержавних цільових програм", "Про використання і охорону земель, лісів, надр, води, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів в м. Києві", не проводяться заслуховування звітів керівників еколого-небезпечних об'єктів загальнодержавного та місцевого значення щодо виконання ними природоохоронних заходів, направлених на зменшення шкідливого впливу їх діяльності на об'єкти довкілля.

В порушення вимог ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" відповідно до якої розподіл зборів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, здійснюється відповідними міськими Радами за поданням органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, структурний підрозділ виконавчого органу Київради - Управління охорони навколишнього природного середовища, яке є фактичним розпорядником коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища перебрало на себе функції територіального органу Мінприроди. КМДА разом з Київрадою не проводить визначення стратегічних пріоритетів у вирішенні гострих екологічних питань м. Києва та, відповідно, відсутнє включення їх до переліку природоохоронних заходів, які фінансуються з цього фонду, що формується за рахунок зборів за забруднення навколишнього природного середовища та коштів від нанесення збитків об'єктам довкілля.

Відповідно до отриманої Довідки, неодноразові подання територіального органу Мінприроди щодо фінансування природоохоронних заходів для вирішення пріоритетних проблем міста не підтримуються КМДА та не розглядаються Київрадою.

За інформацією Державної екологічної інспекції в м. Києві відбувається безконтрольне знищення зелених насаджень, внаслідок чого державі завдано значних збитків. Відсутній чіткий розподіл зон зелених насаджень. Проведеними перевірками виявлені численні порушення вимог природоохоронного законодавства. Комісією встановлено, що Державним управлінням екології та природних ресурсів в місті Києві направлено подання Управлінню по боротьбі з організованою злочинністю в м. Києві щодо незаконних дій посадових осіб при здійсненні діяльності в природоохоронній сфері (вих.№04-14/3539 від 19.12.2008р.). В поданні зазначено, що не маючи права стягувати кошти за порушення в природоохоронній сфері та розпоряджатися майном між директором комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва та керівництвом ТОВ "Еверест Плюс" виникли корупційні відносини за якими внаслідок яких, кошти замість державного бюджету перераховуються на рахунки Комунальних підприємств.

Вибірковими перевірками інспекції, на прикладі, Деснянського та Подільського району міста Києва, було встановлено, що план із озеленення міста Києва не виконується по причині відсутності фінансування.

Облік зелених насаджень формальний, що має наслідком їх масоване неконтрольоване знищення. Лише на проспекті Перемоги 119 незаконно знесені 98 дерев різних порід. Результат: на одного мешканця міста припадає 16, 5 м2. на одного мешканця міста, визначена норма вимагає 20 м2. Інший наслідок - несплата до бюджету відновної вартості за знищення дерев, газонів тощо.

Відповідно до ст. 87 Водного кодексу України контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за додержанням режиму використання їх територій здійснюється виконавчими комітетами місцевих Рад і державними органами охорони навколишнього природного середовища.

Станом на сьогоднішній день, у місті Києві внутрішні водойми міста не приведені у належний стан, не затверджені прибрежно-захисні смуги, екологічні паспорти відсутні.

Комісією направлено запит Генеральному прокурору України з приводу звернення представників трудового колективу КП "Плесо" щодо незаконних дій адміністрації вказаного підприємства (вих.№04-53/4-362 від 09.04.2009р.).

Згідно отриманої інформації, прокуратурою міста Києва повідомлено про проведення перевірки в ході якої встановлено, що наказ генерального директора Комунального підприємства "Плесо" Смикуна І.Г. №1 від 15.01.2009р. "Про реорганізацію КП "Плесо" видано з порушенням чинного законодавства, оскільки таке рішення може бути прийняте виключно на сесії Київради. Видання вказаного наказу могло завдати значної шкоди інтересам територіальної громади міста Києва (вих.№07/4-1790-09 від 05.05.2009р.).

За інформацією Державної екологічної інспекції в м. Києві, що внаслідок діяльності підприємства ВАТ "Завод залізобетонних конструкцій ім. С. Ковальської" по видобутку піску були допущені факти руйнування берегів р.Дніпро з боку о.Великий, що може згодом привести до зникнення зазначеного острову. Належний контроль з боку органів міської влади не здійснюється.

Комісією з'ясовано, що органами прокуратури міста за результатами здійснення у 2008 році нагляду за додержанням законодавства про відходи порушено 2 кримінальні справи, опротестовано 13 рішень, що регулюють відносини у сфері поводження з відходами, внесено 68 приписів та подань про усунення порушень закону. За наслідками розгляду документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 320 осіб, відшкодовано завданих довкіллю збитків на суму 1092 тис. грн.

Кількість сміттєзвалищ на території міста, в т.ч. на території природоохоронних зон, встановити неможливо. Лише у 2008 р. нараховано збитків на суму 137 млн. грн., стягнуто 1 млн. Ефективний механізм стягнення шкоди відсутній. Захоронення особливо небезпечних відходів на території практично всіх житлових районів столиці. Продукти розпаду цих речовин згодом потрапляють у водойми загального користування.

Ситуація з Трухановим островом вкрай заплутана, потребує створення окремої комісії з числа компетентних фахівців, в т.ч. Держкомзему, Генпрокуратури, МВС, ФПУ.

У серпні 2008 року Київрада своїм рішенням зменшила межі заказника Жукового острову з 1444 га до 196 га. За інформацією прокуратури, це рішення опротестовано. У зв'язку з несвоєчасним розглядом протесту прокуратурою міста внесено позовну заяву про скасування рішення Київради до суду. Господарський суд позовні вимоги прокуратури відхилив. Однак апеляційний суд рішення першої судової інстанції скасував та постановив нове, яким позов прокуратури міста Києва задовольнив. Постановою Вищого господарського суду України від 27.02.09 касаційну скаргу Київської міської ради на вищевказане рішення суду задоволено, рішення суду першої інстанції залишено без змін. Генеральною прокуратурою України 27.03.09 на постанову Вищого господарського суду України внесено касаційне подання.

В місті створено ефективну, цілісну систему незаконного, нецільового використання санітарних, заповідних і рекреаційних зон, на островах київських водоймищ та заказників незаконної, хаотичної забудови на цих територіях.

Питання винесення рішень Київради відповідно до яких земельні ділянки надаються за рахунок лісів, зелених насаджень загального користування, прибережних смуг за відсутності містобудівної документації та за порушення законних прав та інтересів мешканців потребують числених перевірок правоохоронних органів. Приклади неправових рішень Київської міської ради про передачу земельних ділянок для нецільового використання за рахунок знищення природно-заповідних, рекреаційних і озеленених територій треба містяться в окремому додатку до звіту.

 

Порушення законодавства у сфері охорони тваринного світу

Рішенням Київради від 06.03.2009р. №124/1179 "Про бюджет міста Києва на 2009 рік" на виконання регіональної програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами передбачено - 8,9 млн. грн.

До Комісії надійшло звернення Міжнародної громадської організації "Товариство захисту тварин "SOS" з приводу численних фактів порушень, вчинених посадовими особами Київської міської державної адміністрації та керівниками Комунальних підприємств "Центр ідентифікації тварин" та "Притулок для тварин", "Київська міська лікарня ветеринарної допомоги" у сфері використання передбачених коштів. Тварини у КП "Притулок для тварин" КМДА в Бородянці утримуються в концтабірних умовах. Кошти, виділені на їх утримання, за призначенням не використовуються. Всупереч законодавству волонтерів та опікунів тварин примушують сплачувати кошти за лікування та стерилізацію безпритульних тварин. Встановлено факти вимог Центру до керівників гаражів та автостоянок по оплаті комунальних платежів за бездомних тварин. Діяльність вказаних КП потребує ґрунтовного розслідування з боку правоохоронних органів.

Крім того, за даними організації, на адресу міського голови Черновецького Л.М. направлялись численні звернення представників міжнародних організацій захисту тварин, занепокоєних ситуацією, в яких були висловлені рекомендації щодо запровадження згаданих стандартів. Зокрема, вносилися пропозиції щодо перегляду стратегії реалізації програми відлову тварин з метою їх подальшої стерилізації та вакцинації, щодо необхідності зміни керівників відповідних служб КМДА в зв'язку з їх низькою кваліфікацією. Звернення 90 депутатів Європарламенту додано до звіту.

Комісією направлені запити:

-                       Міністерству внутрішніх справ України - з приводу перевірки фактів використання у притулку для тварин, який знаходиться у смт. Бородянка законодавчо забороненої отруйної речовини - дитилінуитилін - одна з 12 назв курареподібних препаратів) - вих.№04-53/4-516 від 11.05.2009р. та щодо перевірки фактів незаконного відстрілу та жорстокого поводження з тваринами (вих.№04-53/4-505 від 08.05.2009р.).

-                       Прокуратурі міста Києва - з приводу перевірки фактів незаконного розміщення на території столиці стихійних кладовищ тварин, зокрема, на вул.Плеханова поблизу залізничної станції Київська Русанівка (вих.№04-53/4-519 від 11.05.2009р.), щодо здійснення незаконної видачі дозвільних документів, а саме ліцензій на різні види діяльності пов'язані з тваринним світом громадською організацією "Жива планета" (вих.№04-53/4-517 від 11.05.2009р.).

-                       Державній інспекції контролю за цінами в м. Києві - з приводу економічної обґрунтованості тарифів КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" на рівні 550 грн. за проведення стерилізації та кастрації безпритульних тварин (вих.№04-53/4-504 від 08.05.2009р.).

На даний час зазначеними органами проводяться перевірки.

Як відомо, за недодержання європейських стандартів в поводженні з тваринами Київський зоопарк у вересні 2007р. було виключено із престижної Європейської Асоціації Зоопарків та Акваріумів (ЄАЗА). Директором Київського зоопарку є С. В. Берзіна.

За результатами перевірки Київського зоологічного парку загальнодержавного значення проведеної Державною екологічною інспекцією міста Києва 23 березня 2009 року встановлені численні факти порушень. Зокрема, утримання та розведення диких тварин підприємством здійснюється без отримання відповідних дозволів, чим порушуються вимоги ст.8 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та унеможливлюється виконання покладених завдань.

В порушення вимог ст. 36 Закону України "Про природно-заповідний фонд" на підприємстві відсутній проект організації території зоологічного парку, а також розподіл територій по зонах: експозиційна, наукова, рекреаційна, господарська. В зв'язку з цим, знаходження на території розважальних елементів (атракціонів і т.д.) є незаконним. По вказаному факту необхідне проведення додаткового розслідування.

В порушення вимог ст. ст.6, 7 Закону "Про Червону книгу України" платна та безоплатна передача рідкісних та таких, що перебувають під загрозою знищення тварин фізичним та юридичним особам з подальшими змінами права власності на тварин здійснюється без погодження з виконавчим органом

Мінприроди.

Також, підприємством порушуються вимоги ст. 46 Закону України "Про тваринний світ", ст. 64 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 12 Закону України "Про Червону книгу України", ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Зазначені порушення відображені в Акті перевірки Державної екологічної інспекції міста Києва.

 

Пропозицїі

1. Прокуратурі міста Києва та Контрольно-ревізійному управлінню міста Києва провести перевірку щодо виявленого факту порушення вимог ст. 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

2. Здійснити заходи по затвердженню прибрежно-захисних смуг та проведення пспортизації внутрішніх водойм.

3. Усунути порушення діючого законодавства зазначені у довідці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Порушення діючого законодавства в сфері формування тарифів на житлово-комунальні послуги

 

За наслідками перевірки законності розпоряджень КМДА від 30.01.09 №95 "Про погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води для населення", № 96 "Про погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення" та №97 "Про встановлення та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" прокуратурою міста Києва на ім'я голови Київської міської державної адміністрації 20.02.09 принесено 2 протести про їх скасування, які задоволені.

Перевірено законність розпоряджень КМДА від 05.02.09 № 127 "Про затвердження тарифів на теплову енергію та встановлення, погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання холодної та гарячої води і водовідведення для інших споживачів" та №128 "Про затвердження тарифів на теплову енергію та встановлення, погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання холодної та гарячої води і водовідведення холодної та гарячої води для бюджетних установ".

За наслідками перевірки прокуратурою міста Києва на ім'я голови Київської міської державної адміністрації 09.02.09 принесено протест про скасування вказаних розпоряджень, як таких, що прийняті із порушенням вимог чинного законодавства. Зазначений протест задоволено та розпорядженням КМДА від 02.03.09 №230 вищезазначені розпорядження скасовано.

 

З метою недопущення припинення роботи підприємств, установ і організацій, що забезпечують функціонування систем енергозабезпечення, проведено перевірку фінансово-господарської діяльності АЕК "Київенерго" щодо причин непогашення заборгованості перед ДК "Газ України".

 

Установлено, що причиною заборгованості АЕК "Київенерго", перед ДК "Газ України" є недофінансування міським бюджетом компенсації в різниці в тарифах за постачання теплової енергії, чим порушено вимоги ст. 20 Закону України "Про теплопостачання". Прокуратурою міста Києва голові Київської міської державної адміністрації внесено припис про негайне проведення розрахунків з Київенерго по заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію.

 

Крім цього, встановлено, що АЕК "Київенерго" незважаючи на передбачену п. 11 ст. 6 Закону України "Про теплопостачання" заборону щодо відключення від систем енерго-, газо- та водопостачання об'єктів, які мають суспільно важливе значення (об'єктів життєзабезпечення, стратегічного призначення тощо), відключила від енергопостачання 10 професійно-технічних навчальних закладів Головного управління освіти і науки КМДА, навчальні заклади Деснянського та Дніпровського районів, 14 закладів охорони здоров'я міста Києва, Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, господарські приміщення Київського військового шпиталю інвалідів ВВВ та мала намір відключити від електромережі об'єкти ВАТ "АК "Київводоканал".

 

На усунення виявлених порушень прокуратурою міста Києва голові правління АЕК "Київенерго" внесено 5 приписів, за результатами розгляду яких енергопостачання об'єктів відновлено та здійснюється безперебійно.

 

З приводу перевірки факту щодо підняття Київською міською державною адміністрацією плати за ритуальні послуги, який було встановлено на слуханні з питань обгрунтованості підвищення тарифів, яке відбулось 16 березня 2009 року Комісією було направлено запит до прокуратури міста Києва. В ході проведеної перевірки прокуратурою встновлено порушення вимог Законів України "Про поховання та похоронну справу", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та в зв'язку з цим внесено подання голові Київської міської державної адміністрації (відповідь від 24.04.2009р. за вих.№07/1-109-09).

Також, на даний час, прокуратурою міста Києва проводиться перевірка за запитом Комісії з приводу прихованого делегування функцій комунального підприємства приватним структурам, що може призвести до втрати РС СКП Спецкомбінат ПКПОЛ" та РС СКП "Київський крематорій" можливостей для повноцінної діяльності згідно статутних завдань та щодо факту допущення до роботи у сфері ритуальних послуг без проведення тендерів приватної структури, на рахунки якої переводяться кошти комунального підприємства.

 

 

 

Членам ТСК не вдалося віднайти сліди позитивної діяльності посадових осіб КМДА у сферах житлового та комунального господарства і надання паливно-енергетичних послуг. В КМДА відсутні навіть схеми електричних та теплових мереж міста. Взагалі, внаслідок злочинного нехтування посадовими обов'язками керівних осіб КМДА, стан житлового господарства міста є незадовільним.

Житловий фонд міста складає 57,5 млн. кв. м. житла. 80% його монопольно утримується організаціями комунальної власності. Наслідок - недоброякісні послуги, критерії яких не встановлені. Взаємовідносини між учасниками ринку житлово-комунальних послуг не врегульовані. Умови конкуренції не витримуються, конкурсні процедури щодо надання послуг перетворилися на обтяжливу формальність. Інформаційна база ЖКГ є незадовільною. Переліки об'єктів ЖКГ, які можуть бути корпоратизовані, акціоновані або приватизовані, відсутні. Жодна організація ЖКГ не виконана.

Основне джерело доходів житлових організацій міста - квартирна плата, розмір якої покриває витрати на санітарно-технічне утримання будинків на 40%. Фактичні витрати на утримання 1 м2 житла в 2008 р. становили в середньому близько 3,0 грн., мешканці сплачували 1,01 грн. Різницю повинна відшкодувати Київська міська державна адміністрація за рахунок надходжень від продажу та орендної плати за нежитлові приміщення в житлових будинках. Наразі ці кошти використовуються не за призначенням.

Стан житлових організацій - критичний. Програми розвитку ЖКГ благоустрою міською радою не затверджені.

В 2009 р. фінансовий стан житлових організацій значно погіршився. Причина - запровадженням з січня 2009 р. змін по "розщепленню" платежів за вивезення та знешкодження твердих побутових та великогабаритних відходів.

Політика керівництва КМДА має наслідком те, що лише 38% коштів (проти 57%) щомісячно зараховується на рахунки житлових організацій. Штучний перерозподіл грошових потоків в умовах незмінних тарифів квартирної плати призвів до виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам житлових організацій та збільшення заборгованості перед іншими надавачами послуг, які включені в тарифи квартирної плати.

Основний висновок: "Загальнодержавна програма реформування і розвитку ЖКГ на 2004-2010 рр." взагалі, за 2008 р., зокрема, провалена.

 

Міська влада, всупереч діючим постановам Кабінету Міністрів, пішла шляхом незаконного підвищення тарифів на комунальні послуги. При цьому, критерії підвищення тарифів не були визначені. Перелік підприємств був підготовлений на розсуд керівництва КМДА. В перелік пільговиків включили акціонерні товариства та інші приватні підприємства, а не бюджетні. За одну і ту ж послугу для різних споживачів були встановлені різні тарифи із запровадженням приховуваного податку. Зокрема, йдеться про незаконне підвищення тарифів на централізоване постачання теплової енергії, холодної та гарячої води для населення. В місті застосовується термін "теплопостачання в гарячій воді". Це означає, що кияни платять за гарчу воду двічі - спочатку за підігрів, а, потім, власне за саму воду.

 

Головним управлінням МВС м.Києва ініційоване проведення ревізії з питань нецільового використання посадовими особами "Київводоканалу" 40 млн. грн. Відповідні розпорядження голови КМДА були скасовані указом Президента України, як економічно необґрунтовані.

Але проблема залишилася. В умовах відсутності міського бюджету, рішення про відповідні компенсації соціально незахищеним верствам ухвалено, але механізм компенсації не прописаний. Не визначені на сьогодні і виконавці послуг. Їх фактично надають житлово-експлуатаційні організації, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи. Приблизно 50% теплових пунктів знаходиться на балансі "Київенерго", яке і повинно надавати відповідні послуги.

Але інструменти впливу на компанію відсутні - частки комунальної власності в "Київенерго" не має.

 

Вандалізм стосовно об'єктів культурної спадщини

Так, у порушення вимог ст. 29 Закону України "Про планування і забудову територій", без погодження проектної документації на будівництво офісно-торговельного центру на вул. Б.Хмельницького, 7 з центральним органом охорони культурної спадщини на земельній ділянці, яка знаходиться в межах охоронної зони пам'ятки історії національного значення, ТОВ "Альянс-Центр" було видано дозвільні документи на виконання будівельних робіт за даною адресою.

 

З огляду на викладене, Прокуратурою міста Києва начальнику Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві та начальнику Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку та будівництва України внесено приписи про зупинення будівельних робіт за наведеною адресою та скасування вищевказаного дозволу на проведення будівельних робіт. Приписи задоволено, будівельні роботи за наведеною адресою зупинено, дозвіл на виконання будівельних робіт скасовано.

 

Крім того, за результатами перевірки законності оформлення проектної документації на будівництво житлового комплексу на вул. Л.Первомайського, 5-б у Печерському районі міста Києва встановлено, що історико-містобудівне обґрунтування з будівництва будинку на вул. Л.Первомайського, 5-б розроблене із порушенням вимог Генерального плану розвитку міста Києва до 2020 року в частині гранично допустимої висоти запроектованого об'єкту в межах центрального історичного ареалу. На його погодження Прокуратурою міста Києва принесено протест.

 

Також, Прокуратурою міста Києва опротестовано погодження історико-містобудівного обґрунтування щодо будівництва об'єкту на вул. Горького, 33, дозвіл на будівництво офісно-житлового центру між будинками № 9-а та № 11 на вул. Мечникова у Печерському районі м. Києва в зоні регулювання забудови І категорії від 28.07.06 № 71.

 

Всього, за результатами проведених упродовж 2006-2009 років перевірок з питань додержання містобудівного законодавства Прокуратурою міста Києва до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади внесено 19 документів реагування, з яких 14 приписів і подань та 5 протестів.

 

Головна проблема - відсутність Генерального плану забудови м. Києва та законодавчого механізму внесення змін до генплану.

Перше з них - підробка документів, знищення об'єктів архітектурної спадщини (пам'ятник національного значення Башта № 5 Київської фортеці) -з метою комерційної забудови звільнених ділянок, в т.ч. нібито в контексті підготовки до ЄВРО-2012. Низка об'єктів культурної спадщини світового значення, таких як Софія Київська, Києво-Печерська Лавра, Андріївська церква знаходяться під загрозою виключення з переліку об'єктів, які знаходяться під захистом ЮНЕСКО.

При цьому комплексний план, наприклад, реконструкції НСК "Олімпійський" та прилеглої території з переліком споруд, які передбачається реалізувати в рамках підготовки до чемпіонату з ЄВРО-2012 відсутній.

Порушення загальних засад конституційного устрою в сфері захисту прав та свобод громадян

 

Проведені перевірки показали, що місцевою владою неповною мірою виконуються обов'язки, зокрема, щодо охорони прав і свобод дітей, доступності та безоплатності позашкільної освіти.

 

На розпорядження та рішення органів місцевої влади принесено 161 протест, з них 5 на акти (рішення) міської влади.

 

Так, принесено протест на рішення Київської міської ради від 01.10.2007 року № 419/3253 "Про передачу майна територіальної громади міста Києва переможцям конкурсу". Відповідно до вищезгаданого рішення приміщення нежитлового будинку, яке перебувало у користуванні Центру спортивно-водного та патріотичного виховання "Шквал" і знаходиться у 32 кварталі Голосіївського лісництва на о. Жуків передано в оренду комерційній структурі під торгівлю та заклад харчування. Протест прокуратури міста задоволено, будівлю повернуто позашкільному закладу.

 

З метою створення додаткових джерел надходження фінансових ресурсів до місцевого бюджету Головним управлінням у справах сім'ї та молоді КМДА ініційовано введення платних послуг у підліткових клубах. Пропонувалось введення плати за відвідування секцій та гуртків у розмірі 450 грн.

 

За таких підстав, 09.02.2009 року прокуратурою міста Києва внесено припис начальнику Головного управління у справах сім'ї та молоді КМДА з вимогою негайно відкликати свої пропозиції щодо введення платних послуг у позашкільних закладах, який задоволено.

27.02.2009 року за №07/1-111вих-09 опротестовано дій по введенню платної лінії телефонного зв'язку "Call-центру" при Київській міській державній адміністрації.

до Шевченківського районного суду м. Києва подано адміністративний позов до Київської міської ради про визнання протиправним та скасування п.1 рішення Київської міської ради від 01.10.2007 № 406/3240 "Про продовження термінів дії договорів оренди, надання дозволів на укладення договорів суборенди та встановлення пільгових орендних ставок", яким продовжено термін дії договору оренди Всеукраїнському благодійному фонду "Соціальне партнерство" та надано дозвіл на укладення договору суборенди з Християнською релігійною громадою "Посольство благословенного царства божого для всіх народів" на приміщення позашкільного навчального закладу Київської міської школи вищої спортивної майстерності.

 

Головною проблемою у взаємодії міських та районних органів місцевої влади є надмірна централізація управлінської діяльності в різних сферах життя міста, яка призводить до штучних перешкод в реалізації елементарних потреб мешканців міста.

Зокрема, реформа медичної галузі, проведена у 2006 році, вивела з управління районів сферу охорони здоров'я. Наслідком стало збільшення управлінського апарату на рівні Територіальних медичних об'єднань за рахунок зменшення штатної чисельності закладів охорони здоров'я, а безпосередньо медичні установи потерпають від хронічного недофінансування медикаментозного забезпечення пільгових категорій громадян. Зафіксовані випадки затримок у виплаті заробітної плати персоналу медичних установ.

Рішенням Київради від 22.01.2009 № 7/1092 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.01.05 № 1/2587 "Про правила забудови міста Києва" передані повноваження Головному управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА щодо надання дозволів на проектування та реконструкцію окремих частин будівлі, споруди, на перепланування квартир та нежитлових приміщень, а також на встановлення додаткового обладнання, невизначеного проектом. У зв'язку з зазначеними змінами оформлення дозволу на вказані дії повинно проводитись лише на підставі розпорядження Київського міського голови. При цьому, порядок оформлення дозвільної документації міською радою не визначений. Крім того, зазначений нормативний акт було прийнято без врахування того, яка кількість питань, пов'язаних з реконструкцією та переплануванням приміщень вирішувалась на рівні районів.

Внаслідок прийняття Київрадою рішень від 17.07.2008 № 58/58 "Про заходи щодо впорядкування об'єктів торгівлі (малих архітектурних форм) та від 27.11.2008 № 657/657 "Про розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у м. Києві" районні у м. Києві ради втратили не тільки право надання у тимчасове користування земельних ділянок під МАФи, а й повноваження щодо здійснення контролю за використанням та охороною земель, додержанням земельного законодавства, прийняття рішень про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок, знесення самовільно збудованих будівель та споруд (Солом'янська РДА від 30.03.2009 № 4767/01).

 

З інформації Святошинської РДА від 30.03.2009 № 2025/14-16/01 при формуванні районних бюджетів не забезпечено обсяги розрахункових мінімальних районних бюджетів, необхідних для здійснення повноважень місцевого самоврядування на рівні мінімальних соціальних потреб, гарантованих державою (ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

За останні роки в бюджеті міста прослідковується тенденція до зменшення частки районів у видатках загального і спеціального фондів бюджетів (з 33,9% у 2002 році до 19,3 % у 2009 році), що суперечить здоровому глузду, адже доля захищених статей бюджету району щорічно зростає. Вказані дії суперечать п. 8 ст. 19 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", відповідно до якого бюджетні показники уточнюються при зміні податкового законодавства або за поданням районної у м. Києві ради.

Згідно з інформацією Шевченківської РДА від 31.03.2009 № 01/36-1990 у затверджених в бюджеті міста Києва на 2009 рік та Програмі соціально-економічного та культурного розвитку на 2009 рік проігноровані інтереси районних громад та не передбачено кошти на погашення кредиторської заборгованості районних бюджетів та боргів комунальних підприємств за отримані та неоплачені роботи та послуги, передбачені минулорічним бюджетом. Остання нарада мера з головами районів, де відбулась спроба обговорити перспективи розвитку столиці, проходила в червні 2006 року.

 

Легкоатлетичний манеж Київської міської школи вищої спортивної майстерності (вул. Тичини, 18) передано в оренду фонду "Соціальне партнерство", яке, в свою чергу, передало манеж у суборенду так званій церкві "Посольства благословенного Царства Божого для усіх народів". Заборгованість по сплаті оренди перевищує 650 00 грн. Попри численні звернення громадськості, КМДА заходів реагування не вживає. Згідно чинного законодавства релігійні та культові обряди повинні відправлятися в релігійних закладах, які мають відповідні повноваження. Внаслідок цього в м. Києві немає жодного легкоатлетичного манежу для проведення спортивних змагань. Київська міська школа вищої спортивної майстерності виграла всі судові позови щодо звільнення приміщення. Рішення судів не виконуються. Порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості службових осіб ВДВС Дніпровського РУЮ в м. Києві.

Внаслідок бездіяльності посадових осіб КМДА в місті відсутня прозора інформації щодо кількості шкіл, спортивних шкіл та спортивних секцій у місті та динаміки їх розвитку. Спортивні бази "Славутич", "Енергетик", "Ленінська кузня", "Динамо" та деякі інші використовуються не за призначенням. Територія спортивної бази "Зеніт" незаконно охороняється невідомою структурою, яка нікого не допускає на територію бази. Мають місце конфліктні ситуації між спортивними товариствами, внаслідок яких діти позбавлені можливостей займатися спортом (наприклад, між спортивною базою "Зеніт" та спортивним клубом "Мала флотилія" на Трухановому острові). На території Жукова острова захоплена база відпочинку інвалідів - колясочників, які десятиліттями використовували цю базу.

Неможливість розвитку зимових видів спорту, оскільки неможливо добудувати Льодовий палац, оскільки будівля є комунальною власністю, а земля - державною.

Стан фінансування дитячих спортивних шкіл є незадовільним. В бюджеті міста передбачено 34 млн. грн., але Головним фінансовим управлінням КМДА кошти не виділені.

Незаконне знищення дитячих садків (наприклад. на вул. Пушкінській). Невиплата заборгованостей за відпочинок дітей: кредиторська заборгованість станом на 1 січня 2009 р. по наданих послугах з оздоровлення дітей сягає 4 млн. грн.

Припинення фінансування охорони навчальних закладів, що матиме наслідком значне погіршення безпеки навчального процесу та криміногенної ситуації навколо середніх навчальних закладів.

З метою знищення культурних джерел, керівництво міста пішло шляхом не продовження договорів оренди нежилих приміщень, де знаходяться осередки національних творчих спілок, а також завищення орендних ставок та тарифів за житлово-комунальні послуги.

Мають місце випадки, коли реконструкція приміщень, де знаходиться осередки творчих спілок, відбувається за рахунок залучених коштів інвесторів. Внаслідок незаконного підвищення тарифів, в будинках творчих спілок на місяці вимикається опалення, вони не мають коштів на покриття різниці між існувавшим та нововведеними незаконними тарифами; це призводить до руйнації будинків.

Встановлено факти незаконного виселення спілок, переведення їх майна згідно з рішенням третейського суду на користь на інших осіб, інвесторів, відмови у продовженні угод оренди під приводом проведення реконструкції.

Кошти на оренду приміщень національним спілкам із державного бюджету не відшкодовуються.

Порушення засад державного устрою
та місцевого самоврядування.

 

За висновком Міністерства юстиції, "особливості здійснення виконавчої влади і місцевого самоврядування" в Києві "призводять до безсистемності в організації управління" містом, зокрема мають наслідком вибірковий підхід до виконання законодавства про державно-правову реєстрацію правових актів залежно від повноважень КМДА як місцевого органу виконавчої влади чи як виконавчого органу місцевого самоврядування.

Управління містом по лінії районні державні адміністрації (РДА) - КМДА відсутнє. В Києві фактично склалося розмежування повноважень між містом та районами, однак значна кількість функцій, які фактично здійснюють райони, законодавчо не прописана, в зв'язку з чим порушення статті 19 Конституції України мають системний характер. Законодавчо не встановлено обсяг повноважень районних в місті рад та їх виконавчих органів, відсутність належної реалізації ч. 2 ст. 26 Закону України "про місцеве самоврядування в Україні".

Остання за часом нарада голови КМДА з головами РДА в відбулася червні 2006 р.

Всі рішення ухвалюються КМДА та Київрадою.

Майже всі ключові повноваження районних РДА перебрані міською владою.

Встановлено факт скасування київським міським головою розпорядження Президента України № 38/2009-рп від 06.03.2009 р. про призначення Сотникова О.М. головою Дніпровською районною у м. Києві державної адміністрації. Розпорядженням Л.М. Черновецького головою РДА призначено О.Ю. Мисовську. Остання публічно заявляла, що виконувати розпорядження Президента України не буде, а буде виконувати виключно розпорядження голови КМДА.

Відсутність взаємодії між РДА та КМДА, безпідставне обмеження повноважень районних рад.

Відсутність громадських слухань та конкурсів, зокрема в сфері землевідведення, продажу земельних ділянок, проектування, будівництва, підтримки в належному стані зелених насаджень тощо має наслідком постійні відкриті, гострі конфлікти між мешканцями району, представниками міської влади, забудовниками, причому останні вдаються до незаконних силових акцій.

Рішенням міськради від 22 січня 2009 р. № 37/1092, дозвіл на проектування та перепланування квартир та нежилих приміщень надається КМДА, РДА позбавлені такого права.

Окрема велика проблема - "малі архітектурні форми", дозволи на встановлення яких видає КМДА.

Тенденція до зменшення частки районів у видатках загального і спеціального фондів бюджету, попри щорічне зростання захищених статей бюджету, набула загрозливого характеру.

Мінімальні обсяги районних бюджетів, необхідні для здійснення повноважень місцевого самоврядування, забезпечення мінімальних соціальних потреб, які гарантуються державою не забезпечуються. Надмірна централізація коштів на рівні міста, не дає змогу утримувати бюджетні установи на належному рівні. В районах не фінансуються навіть захищені статті, наприклад, освіта. Внаслідок цього зростає заборгованість по заробітній платі вчителям, лікарям та ін. Наприклад, в Шевченківському районі така заборгованість становить 6 млн. грн.

Кошти для вирішення проблемних питань на 2009 р., яких вимагають мешканці столиці, бюджетом міста не передбачені.

Рішення Київської міської ради від 06.03.2009 року №1241179 "Про бюджет міста Києва на 2009 рік" прийняте з порушенням терміну, визначеного п. 2 ст. 77 Бюджетного кодексу України майже на 2 місяці.

Оцінка рішення Київради, надана Міністерством фінансів України містить інформацію про відсутність стратегії розвитку міста. Крім того, відсутній перелік об'єктів, які планується здійснити за рахунок коштів бюджету, чим порушено вимоги типової форми рішення, надісланої листом Мінфіну від 21.09.2007р. №31-11020-14-8 19171 та призводить до унеможливлення здійснення аналізу цільового спрямування коштів спеціального фонду (без трансфертів). Також, допущено порушення вимог наказу Мінфіну від 27.12.2001р. №604 "Про бюджетну класифікацію та її запровадження". Крім того, в міському бюджеті передбачені видатки по загальному фонду в сумі 756,7 млн. грн., або 5,8% загального обсягу видатків, які згідно із ст. 91 Бюджетного кодексу України повинні фінансуватися відповідно до затверджених місцевих програм (розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів, підтримки кінематографії та засобів масової інформації), однак, такі програми міською радою не затверджено.

В міському бюджеті затверджені видатки, не віднесені до місцевих бюджетів. Так, заплановані видатки на виконання програм, фінансування яких повинно здійснюватися з державного бюджету, у сумі 67,9 млн. грн. Зокрема:

- на реконструкцію з надбудовою частини адміністративного будинку Прокуратури міста Києва - 2 млн. грн. (2008 рік - 3,9 млн. грн.);

- на будівництво адмінбудинку РУГУ МВС Деснянського району -
5,2 млн. грн.;

- на виконання "Міської програми сприяння в забезпеченні діяльності судів загальної юрисдикції та інших судових органів у місті Києві на 2008-2010 роки "Столичним судам - європейський рівень" - 7,5 млн. грн. (2008 рік - 7,1 млн. грн.) та ін.

Пунктом 42 рішення передбачено звільнення від сплати комунального податку комунальних підприємств "Київпастранс" та "Київський метрополітен". Згідно з додатком 14 рішення затверджено перелік комунальних підприємств та підприємств, які виконують роботи із життєзабезпечення міста Києва, яким надаються пільги по сплаті земельного податку. Розмір пільг визначено від 50 до 99,9 %. Крім підприємств комунальної форми власності, пільги по сплаті земельного податку надано і приватним структурам, зокрема окремим приватним навчальним закладам в частині площ, що орендують у розмірі 99%. Зазначене призводить до втрат доходів бюджету.

 

При формуванні районних бюджетів допускаються суттєві диспропорції, оскільки при їх формуванні враховується "наближеність" або "віддаленість" (Дарницький, Святошинський, Солом'янський та Шевченківський райони) керівництва району від Л.М. Черновецького та його родини. Під час зустрічі з Президентом 4 голови РДА виступили з гострою критикою дій керівництва КМДА. Результат - бюджети цих районів були скорочені на чверть.

Низька виконавська дисципліна структурних підрозділів КМДА. Станом на початок квітня в КМДА знаходилося КМДА 750 не підписаних рішень і 1500 справ по земельних питаннях, які не рухаються. Наприклад, документи по будівництву дитячого центру не візуються понад три роки.

 

По кожному напрямку керівництво КМДА намагається створити комунальні підприємства, для того, щоби місто не могло отримати кошти.

 

Головним управлінням МВС України в м. Києві виявлено 104 факти зловживань службовою владою посадовими особами КМДА, в т.ч. 15 фактів хабарництва; проте, це нижча ланка службовців КМДА.

 

Поширеною є практика зняття КМДА субвенції з районів. Внаслідок цього зростає кількість судових позовів проти РДА.

Постійно зменшуються частки районів у видатках загального і спеціального бюджету (з 33,9% в 2002 р. до 19,3% в 2009 р.), що суперечить здоровому глузду, оскільки доля захищених статей бюджету районів щорічно зростає.

Обсяги мінімальних районних бюджетів, необхідних для здійснення повноважень місцевого самоврядування на рівні мінімальних соціальних потреб, які гарантуються державою, не забезпечуються (потрібно не менш як 50% від загального та спеціального фондів бюджету міста).

Отже, враховуючи вище наведені факти, Тимчасовою слідчою комісією встановлено з боку посадових осіб Київської міської ради та її виконавчого органу грубі порушення чинного законодавства, а саме: Конституцію України, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Земельний кодекс України, Бюджетний кодекс України, Водний кодекс України, Кодекс законів про працю, Законів України "Про державну службу", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про місцеве самоврядування", "Про місцеві державні адміністрації", "Про столицю України - місто-герой - Київ", "Про планування і забудову територій", "Про оренду державного та комунального майна", "Про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про охорону культурної спадщини" та інші законодавчі та підзаконні акти.

Таким чином, посадові особи органів Київської міської влади цинічно та зухвало порушують вимоги законодавства, нівелюють норми права як основні правила поведінки, завдають своїми протиправними діями значної шкоди державному та столичному бюджетам, позбавляють територіальну громаду Києва невідчужуваної власності, підривають установлені принципи державного устрою та місцевого самоврядування.

Враховуючи зазначене та з метою збереження столиці України - Києва, такі посадові особи Київської міської ради та її виконавчого органу не можуть займати свої посади і повинні бути негайно звільнені від виконання своїх обов'язків за посадами.

 

Голова

Тимчасової слідчої Комісії К.Б. Куликов

 

 

Секретар

Тимчасової слідчої Комісії О.Б. Боднар

 

 

Голова

Тимчасової слідчої комісії К.Б. Куликов

 

 

Секретар

Тимчасової слідчої комісії О.Б. Боднар


НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт