Warning: fopen(counters/17742_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Музей замість парку в центрі Києва?

 

Євгенія РУДЕНКО, Бі-Бі-Сі, Київ

 

У Києві планується відкриття нового Центру сучасного мистецтва. Побудувати його хочуть встигнути до 2012 року.

У Київраді вважають, що футбольним фанам, крім нового стадіону, не завадить і сучасний великий музей. На будівництво Центру сучасного мистецтва претендуватиме відомий олігарх-меценат Віктор Пінчук.

Єдине "але" у цьому проекті - для музею вже виділили ділянку розміром у понад два гектари в історичному центрі столиці - парку "Хрещатий", що біля Європейської площі.

Парк відомий ще з дореволюційних часів. Тоді ця місцевість називалась Царський сад. Прогулятися тут могли всі бажаючі за окрему плату.

Замість прибирати - забудувати?

"Заробляти великі кошти у нас навчилися виключно будівництвом. Тому будівництва багато, будівництво не завжди виправдане"

І.Парнікоза

Нині це задоволення безкоштовне, але і не таке приємне - навіть у снігу було видно лушпиння від насіння і недопалки.

Представник дружини охорони природи "Зелене майбутнє" Іван Парнікоза вважає, що Київська влада очищує парки своєрідним методом - замість того, щоб ним займатися, віддає землю під будівництво: "Заробляти великі кошти у нас навчилися виключно будівництвом. Тому будівництва багато, будівництво не завжди виправдане. Інколи зовсім невиправдане. Для будівництва потрібні площі, а де їх знайти - у паркових зонах. От і все пояснення".

Рішення про виділення понад двох гектарів землі у парку Хрещатий ухвалила Київська міська рада. Голова комісії Київради з питань культури і туризму, представник фракції БЮТ Олександр Бригинець підкреслює, що рішення про будівництво було ухвалене депутатами майже одностайно. Хоча поки достеменно невідомо, де саме будуватимуть музей або як виглядатиме нова споруда.

У Фонді Віктора Пінчука говорять, що Київрада сама вирішила побудувати музей, а фонд просто подаватиме свою концепцію на тендер. Хоча мало хто сумнівається у тому, що цей тендер виграє Віктор Пінчук.

Мистецький Арсенал-2?

Бізнесмен-олігарх і сам неодноразово ділився своїми планами про великий центр сучасного мистецтва і називав його своїм довгостроковим проектом.

PR-директор Фонду Денис Казван запевняє, що розробники концепції музею будуть орієнтуватися на найкращі приклади світу: "Тут ми завжди орієнтувалися на найкращий досвід. Це МОМА в Нью-Йорку, це Тейт в Лондоні, це Помпіду у Парижі. Тому нам приємно, що київська влада зайнялася цим питанням і затвердила концепцію створення Центру сучасного мистецтва Києва".

У Фонді переконані, що будівництво музею не нашкодить природному ландшафту столиці і навіть, навпаки, збагатить його, бо разом із будинком музею у проекті передбачена розбудова інфраструктури парку навколо нього.

А парків усе менше

Однак еколог Іван Парникоза каже про те, що територія парків з кожним роком у Києві зменшується: "Деякі території гинуть буквально на очах. Отам за Дніпром, де міст підходить. Там іде рубка. Там кожного дня люди з охороною рубають ліс. Палять і вивозять. ... Те саме у Корчуватому: там теж посеред лісу рубочка з"явилася".

Не дивлячись на спротив екологів, будівництво у центрі міста продовжується. А враховуючи, що ділянок для забудови лишилося не так і багато, то в першу чергу, інвестори звертають увагу на сквери і парки: і місця багато, і зона навколо екологічно чиста.

За інформацією Дружини охорони природи "Зелене майбутнє", за останні п'ять років Київ втратив близько 230 гектарів зелених зон загального користування та 35 гектарів територій парків.

НАША КАМПАНИЯ

 

«Форум спасения Киева» просит депутатов не спаивать свой народ: реклама пива лжёт