:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Незаконне заліснення степу тягне суворе покарання

 

Громадська кампанія «Збережемо українські степи!»

 

За незаконне заліснення степових ділянок в Черкаській області горе-лісівників чекає покарання.
Близько  місяця тому, зі статті «Лісівники очікують спрощеної схеми передачі земель для заліснення», опублікованої на офіційному сайті Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства (http://lis.ck.ua/news/show/id/1117), учасники громадської кампанії «Збережемо українські степи!» дізнались, що в Черкаській області, а саме на землях, прилеглих до Чигиринського лісгоспу, відбувається самовільне використання земельної ділянки для лісорозведення.
Так, у статті говориться: «вже нині сільські ради виявили готовність передати майже 700 га, а загалом у Чигиринському районі можна знайти і кілька тисяч гектарів» … «але чигиринці не чекають. Вони вже розпочали насаджувати ліс на землях, які їм готові передати Чигиринська міська рада та Суботівська й Іванівська сільські ради. Цього року уже необхідно проводити догляд за цими насадженнями» ... «поки ці землі переоформлять, то там уже ростимуть справжні ліси». З наведених цитат зрозуміло, що ДП «Чигиринське лісове господарство  почало роботи із заліснення територій, без оформлення права на користування земельними ділянками.
Дослідивши космічні знімки зазначених територій Чигиринського району, природоохоронці виявили, що заліснюють останні залишки степових балок Чигиринщини. По цій причині, громадські організації  на незаконе заліснення степів і ось - є відповідь Державного комітету України з питань земельних ресурсів.
Держкомзем підтверджує, що державне підприємство "Чигиринське лісове господарство" самовільно зайняло і заліснило земельні ділянки загальною площею 69,15 га та повідомляє, що комітетом нарахована сума збитків від такого самовільного зайняття землі. Вона нараховує 87754,66 грн. Справу передано на розгляд прокуратури Чигиринського району Черкаської області.
Хочемо додати, що 87754,66 грн. - це сума збитку лише від розорювання (зняття) родючої частини ґрунту. До цієї суми, ймовірно, могла б бути додана і сума за знищення червонокнижних рослин. Адже означені 69 га - це степові ділянки. За даними Червоної книги України, на степових ділянках Черкащини виявлено 21 вид рослин і 23 види тварин, занесених до Червоної книги України. Проте чи існували такі види на знищених  лісівниками ділянках, встановити поки не вдалось.
Учасники громадської кампанії «Збережемо українські степи!» з сумом зазначають, що такі випадки вкотре показують, що підприємства лісової галузі не лише не готові відповідально ставитись до потреби охороняти степи а і просто ведуть НЕЗАКОННУ діяльність.

Громадська кампанія «Збережемо українські степи!»
Джерело: www.pryroda.in.ua/step