:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Незаконний видобуток вугілля у донецькому степу припинився

 

Прес-служба НЕЦУ

 

Незаконне добування вугілля у цінному донецькому степу припинилося. Таку відповідь від Державної екологічної інспекції Донецької області отримав заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Екоінспекція провела перевірку (травень 2010) і повідомляє, що видобуток у кар’єрі не ведеться, видобувна техніка відсутня, капітальні та тимчасові споруди не виявлені.

Тим не менш, у степу тепер величезна копанка, і нічого не росте.

«Прилягаюча до кар’єру земельна ділянка на площі близько 4 га засмічена відходами видобувної діяльності. На площі приблизно 8 га знятий поверхневий родючий шар грунту, і виритий кар’єр глибиною 12 метрів», - звітує Донецька екоінспекція.

Також інспекція з’ясувала, що місцева влада дозволу на видобуток не видавала. До самої інспекції за висновком також ніхто не звертався.

Незважаючи на закриття робіт, кар’єр ніхто не засипає, і степ не відновлює. «Робоча техніка, яка копала ями, знищила степову флору. Це негативне явище, адже зараз в Україні залишилося не більше 3% від всіх колишніх степових територій. І тільки в межах степів зустрічаються 30% всіх видів тварин та рослин, що включені до Червоної книги України», - заявляє експерт НЕЦУ Олексій Василюк.

На сьогодні НЕЦУ звернувся з повторним листом,у якому просить зобов’язати порушника відновити природний вигляд ділянки.

Нагадаємо, видобуток вугілля у донецькому степу поблизу села Розівка (Розівська сільська рада Шахтарського району) розпочався близько року тому.

У квітні 2010 року донецька міліція здійснила рейд у цей кар’єр (http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/316488;jsessionid=F46CA8964890AAD98D2819AE3BB17D96). Тут знайшли 13 вантажних автомобілів, 5 екскаваторів, 2 бульдозери. У квітні міліція вирішувала питання про порушення кримінальної справи.