Warning: fopen(counters/18745_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Дует "Хочу в Крым" підтримав кампанію проти комерційного використання дельфінів

 

Національний екологічний центр України

 

Дует "Хочу в Крым" - брати-близнюки Андрій і Ігор Соснови з м. Макіївки Донецької області підтримали кампанію проти комерційного використання дельфінів.

У дельфінаріях утримуаються дельфіни-афаліни, яких під виглядом реабілітації виловили з моря. Тому у дельфінів ще навіть під час відкриття Донецького міського дельфінарію "НЕМО" були гастрит (через неякісне харчування мороженою рибою замість живої) і пневмонія (через те, що вода потрапила до дихального клапану). І у такому стані вони змушені були виступати.

Тренери дельфінів стверджують, що не примушують їх виконувати трюків, яких би вони не робили на волі. Та одна справа - вистрибувати з води і зовсім інша - коли двоє дельфінів на своїх носах везуть тренера. Хіба це - природньо?

Якщо ж дельфіни відмовляються від виконання неприродних трюків, яких вони просто не розуміють, то тут вже йде не тренування, а дресура - годують лише після виконання трюку, відселяють до іншого басейну тощо. Причому що годують лише після виконання трюку - це навіть під час вистав у дельфінарії видно.

Довжина тіла афаліни - 2 м. Глибина басенів дельфінаріїв - 3,5-5 м. Мабуть, за такого співвідношення довжини тіла/глибини пірнати не дуже-то і зручно.

Афаліни розвивають швидкість до 30 км./годину і пропливають у день до 200 км. Тренери дельфінаріїв списують це лише на пошук їжі. Та хіба тварини рухаються лише у пошуках їжі?

Діаметр басейнів дельфінаріїв 20-30 кв.м. Дуже тут поплаваєш? Хіба що якщо постійно плавати по колу.

Дельфіни орієнтуються у просторі завдяки ультразвуку і спілкуються між собою сонарами. Однак в умовах дельфінаріїв ультразвук відбивається від стінки басейну, потім - від іншої стінки і перетворюється на затяжне відлуння. Щоб не збожеволіти у таких умовах, дельфіни просто перестають спілкуватися. Про яке лікування ультразвуком у такому разі можуть казати поборники дельфінотерапії?

Та і взагалі - чи дуже уживаються між собою дельфіни, виловлені у різних стаях? Щоб налагодити контакт, їм треба багато спілкувтаися, а такої можливості у них немає.

У природних умовах дельфіни живуть, як відомо, у морському середовищі. Робітники дельфінарію стверджують, що беруть на себе місію порятунку дельфінів з забруднених морів. Однак при цьому вода у дельфінарії - хлорована, що роз'їдає шкіру і очі дельфіна. Сіль до води сиплеться виключно "на око". А чистка басейну, покликаного врятувати дельфіна з забрудненого моря, згідно офіційних документів, відбувається раз на півроку.

Висновок учасників дуету "Хочу в Крым" один: дельфіни - вільні тварини і мають жити у морі.


 

0Опубликовать