Warning: fopen(counters/18863_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Андрій Марунчин спростовує наклеп

Висмоктаний з пальця компромат

 

Андрій МАРУНЧИН

 

Після прочитання статті Оксани Павлової «Андрей Марунчин - 200 тысяч бюджетных гривен – на наркотические средства?» складається враження, що інформація являється кимось замовленою для дискредитації не лише служби ветеринарної медицини, але й Київського зоопарку в цілому. Про замовницький характер публікацій свідчить однобокість у викладенні матеріалу, здогадки, чутки та наклепи журналістка подає за «факти».
Лише люди, які абсолютно нічого не тямлять про роботу ветеринарів зоопарку з дикими тваринами  і складнощі, які виникають при цьому, можуть придумувати різні історії і писати твори на вільну тему замість того, щоб прийти, побачити, пересвідчитись, переконатись і винести правдиву думку, а не хибне звинувачення.
У відділі ветеринарної медицини Київського зоопарку працюють висококваліфіковані ветеринарні лікарі, які мають напрацьований практичний досвід роботи з дикими тваринами, вміють прийняти адекватні рішення в нестандартних ситуаціях, що в будь який момент можуть виникнути з дикими тваринами, а до того ж займаються науковою діяльністю у сфері ветеринарної медицини. Ефективність роботи лікарів та виконання карантинних  об’ємів підтверджує тривале епізоотичне благополуччя зоопарку.
Однак, журналістка Павлова за чиєюсь підказкою виносить свою думку, яка вигідна їй та її замовнику. Як витікає з статті, у всіх бідах зоопарку винуватий головний ветлікар, який, натомість лікувати тварин зоопарку, здійснює приватний прийом громадян Києва з собаками та котами, на що й потрачено зоопарком 200 тисяч гривень?
Категорично заперечую: ми не ведемо приватної діяльності на території Київського зоопарку. Автомобілі, що зображені на фото, являються власністю лікарів, які, між іншим, часто-густо використовують їх для потреб зоопарку при вирішенні термінових питань. Ці фото ніякою мірою не можуть бути компроматом на якусь начебто незаконну діяльність, як те прагне довести журналістка Павлова.


А чи був фахівець?

Мабуть, журналістка та її замовник хотіли б потрясти світ нечуваним компроматом і вивісили у себе на сайті електронні копії актів використаних ветеринарних препаратів – документів, що за якихось загадкових обставин потрапили до замовника статті,  до того ж, потрапили незаконно. А далі йде потік імпровізацій, фантазій та домислів. Дивує рівень журналістики, яка оперує якимось невідомими, безіменними, невидимими та може й неіснуючими фахівцями. Щоб звинуватити, очорнити, змішати з брудом. Заради чого? Та мабуть не заради правди… Так от щодо кількості використаних препаратів.
Робота з дикими тваринами пов’язана з ризиком для здоров’я спеціалістів, які їх обслуговують, а особливо лікують чи проводять патоморфологічні дослідження. Дотримуючись техніки безпеки та гігієни необхідно застосовувати одноразові захисні засоби: бахіли, халати, рукавички тощо. Це правило, яке не можна порушувати.
Якщо навіть у  рибних супермаркетах покупець зобов’язаний одягнути на взуття одноразові бахали, дотримуючись правил санітарії, то що казати про роботу у зоопарку!
Окрім цього, при епідемічній ситуації у Києві в осінньо-зимово-весняний період щодо грипу або ГРВІ, захисні засоби видаються у відділ приматів, де робітники дотримуються певних карантинних правил. Ще існує відділ «кормових тварин», де обслуговують морських свинок, пацюків та мишей, кормокухня, м’ясний відділ. Тут не менш важливо дотримуватися санітарно-гігієнічних правил.
Щомісячно, щоквартально та щорічно наш відділ складає детальний звіт про виконану роботу, який подається у всі контролюючі інстанції. «Самодіяльність» тут просто виключена. Окрім цього адміністрація Київського зоопарку доводить до  відома автора статті Оксани Павлової, що Марунчин А.А. не є матеріально-відповідальною особою, не проводить закупівлю лікарських засобів та їх списання.

Слово про Боя


Ви не уявляєте собі, як важко працювати, коли за 10-12 років постійно змінюються директори зоопарку. Нарешті зоопарк очолив той, що сам вийшов із спеціалістів зоопарку, тож він розуміє і знає, що потрібно зоопарку.
Ви не уявляєте собі, на скільки важко лікарю проводити лікування хворого слона. Десятки разів за останні 15 років ми рятували його життя від кишкових кольок. По декілька днів не виходили з зоопарку здійснюючи цілодобове лікування. При цьому ризикували життям, коли здійснювали внутрішньовенні інфузії, ін’єкції, відбір крові та сечі для дослідження. Слон завжди залишався небезпечним і намагався хоботом зловити спеціаліста. Одного разу від нього загинув зоотехнік відділу…
Загалом йому було проведено 6 операцій під загальним наркозом з приводу ряду захворювань. З них останні дві з приводу хронічного ламініту (сильне запалення й руйнування суглобів, пальців та підошв). Сам патологічний процес може призвести до сепсису, тому терапія або оперативне втручання потребують значних фізичних, моральних зусиль та тривалого часу.
Остання операція з приводу даного захворювання під загальним наркозом була проведена 23.05.2009 р. У цьому заході керівництво і основне виконання роботи взяли на себе фахівці Мюнхенського зоопарку на чолі з проф. Х. Візнером, який у попередні роки допомагав Бою. Також до групи ветеринарних та зоологічних спеціалістів входили представники Київського, Московського, Будапештського зоопарків. Також, були присутні керівники зоопарків Росії, науковці Національного університету біоресурсів та природокористування України, оскільки в цей час у Київському зоопарку проводилась наукова конференція.        
Тварина знаходилась під загальним наркозом 120 хв. Заплановані хірургічні об’єми були виконані повністю. Ризики, що виникли під час оперативного втручання: порушення функції дихання під час знаходження тварини в положенні на животі (стиснення легенів діафрагмою), розвинулась артеріальна гіпертонія, глибока артеріальна гіпоксемія, під час підйому та перекладання тварини піднімальними кранами ймовірність переломів ребер, надто тривалий період пробудження з наркозу й відновлення фізіологічних функцій.
В післяопераційний період консиліум спеціалістів зробив висновки та надав наступні рекомендації зоопарку:
1. Слон пережив загальний наркоз значно важче ніж у попередні рази, оскільки це вже був шостий випадок.
2. Терапію щодо хронічного оститу необхідно проводити протизапальними засобами у період загострення процесу.
3. Хронічний пододерматит кінцівок призводить до сепсису від якого слони гинуть. Щоб стримати патологічний розріст рогових чохлів пальців та шкіри підошви необхідно виключити з раціону значну кількість вуглеводів які утримують хліб, картопля, вівсяна каша. До раціону включити значну кількість гіллячкового корму, а сіно, солому, різні овочі, фрукти, зоомюслі для коней, вітамінно-мінеральну добавку згодовувати дозовано.
4. Розпочати тренування слона та навчання його до процедури ортопедичного догляду за нігтями через захисний екран, що попередить в подальшому проведення загального наркозу, від якого він може загинути.
5. Необхідно збільшити моціон, особливо в теплу пору року. Тварину не заводити на ніч у приміщення, а залишати у зовнішньому вольєрі. До приміщення заводити лише під час прибирання вольєру, організації заходів щодо збагачення середовища, проведення ремонтних робіт тощо.
6. У зимовому приміщенні підлогу з бетону замінити на асфальт, який сприятиме кращому стиранню підошви та рогових чохлів пальців.
Згідно наданих рекомендацій фахівці Київського зоопарку почали здійснювати програму оздоровлення тварини.
Загалом за своїми анатомо-фізіологічними особливостями слонів порівнюють до коней і основним етіологічним фактором даного захворювання, яке і було у Боя, це надлишкове згодовування концентрованих кормів, хліба, картоплі, цукру, на що і міжнародний консиліум фахівців звернув увагу. Ці корми ініціюють швидку ферментацію в сліпій та ободовій кишках в наслідок чого збільшується кількість бактерій продукуючих молочну кислоту. При цьому знижується рН вмістимого сліпої кишки, пошкоджується епітелій через який ендотоксини лізованих грамнегативних бактерій проникають у кровоток і досягають капілярного русла дерми підошв і нігтів. Результатом цього патологічного процесу стає ламініт, з яким Київський зоопарк і стикнувся, у слона, що призводить до інтенсивного росту рогових чохлів пальців, шкіри підошв, нашарування патогенної мікрофлори й нагноєння, сепсису.
Корекція раціону в післяопераційний період була спрямована в першу чергу на призупинення хронічної кишкової токсемії і рецидиву пододерматиту, зменшення ожиріння тварини.
Загибель Боя була несподіваною. Клінічні ознаки, які б  вказували на будь-які відхилення від норми фахівці не спостерігали. Мови про підтримання  будь якого керівництва бути не може, для лікаря  пацієнт являється основним, а не директор. Так було, є і буде надалі.
Навкруги цієї ситуації продовжує існувати брехня, але комісія, яка безпосередньо проводила патологоанатомічний розтин зробила відповідні висновки.
Щодо загальної анестезії. Мистецтво вводити дику тварину у наркоз і пробуджувати її з наркозу потребує не лише практичного досвіду роботи але й арсеналу необхідних анестезувальних засобів, які в меншій степені мають негативний вплив на життєво-важливі системи організму що запобігає анестезіологічним ускладненням і навіть летальним наслідкам. Анестетики, які відображені, були використані при диспансеризації тварин (відбір крові, догляд за копитами тощо).

P.S. Я побував у багатьох зоопарках світу, знаю стан зоопарків України. При всіх проблемних питаннях я вважаю, що Київський зоопарк один з провідних в країнах СНД. Проблеми зоопарку у більшості випадків штучно створені людьми, конфліктними ситуаціями і безграмотним керівництвом за  останні вищевказані роки.
Звертаємось з повагою до засобів масової інформації і просимо не використовувати однобоку неправдиву інформацію щодо діяльності столичного зоопарку.     

 

 

0Опубликовать