Warning: fopen(counters/19592_cnt.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 16

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 17

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /usr/home/iwtbteam/data/www/forumspaskiev.org.ua/_counter.php on line 18
:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Полікували дерева, закусили лосятиною…

 

Анжеліка КОМАРОВА, голова СВЖ «Природа над усе»

 

                                                             «Раздуплённый в жизни человек...»
                                                                                                   (Народна мудрість)

Спілка вільних журналістів «Природа над усе» відслідковує новини на тему природоохорони в інформаційному просторі й не перестає дивуватися відсутності у журналістів поінформованості та елементарного співчуття до тварин.

Чи часто ви помічали , щоб наші політики, незалежно від їхнього кольору, переймалися безсоромним ґвалтуванням української природи, нищенням зелених зон у столиці, порятунком тварин від свавілля чиновників-казнокрадів та інших серійних убивць?
Ця тема не приносить бажаних політичних дивідендів та не примножує рейтингу того чи іншого каналу. Чи не краще надавати прайм-тайм для програми про полювання «Ні пуха, ні пера», як то робить «5-й»?
А нещодавно на цьому ж каналі програма «Феєрія мандрів» поділилася рецептом приготування страви із… лосятини. Щоправда, ведучий, що демонстративно ласував убоїною, мандрував Норвегією. Це там, у Скандинавії, такі традиції…. Але навіщо ж тоді це потрібно українському масовому глядачу, особливо з огляду на те, що  в Україні полювання на лося заборонено? Хіба що браконьєрам, серед яких чимало представників політичної еліти.
Але марно дивуватися відсутності у журналіста цієї гламурненької програми елементарної біоетики, якщо це взагалі не властиво українським каналам. Як доказ цьому – веселенький сюжет в новинах про перформенс від аграріїв, які привели під Верховну Раду бідолашну корову. Ніхто з журналістів не перейнявся тим, що тварина отримала величезний стрес. «А корови не винні!», якщо  перефразувати класика...
Після таких медіа-пасажів цілком органічно вписався іще один сюжет (від 20.12.2011), начебто на природоохоронну тематику. Йшлося про так зване лікування дерев у санаторії «Конча-Заспа».
У ролі «лікаря» виступав еколог Володимир Борейко. Практики з «лікування» дерев він набув, співпрацюючи з тодішнім директором Київського зоопарку Світланою Берзіною, теж екологом, керівником громадської організації «Жива планета». Зараз на С. Берзіну відкрито кримінальну справу за непомірні фінансові порушення.
У листопаді 2008 року Борейко полікував зоопарку 5 дерев на суму 12 935 грн.
А що ж, власне, означає це лікування дерев? Йдеться про пломбування дупла, яке з’являється у вікових дерев. Здавалося б, не так важко це зробити, так чому лікування одного дерева сягнуло розміру середньої зарплати українців? Висока вартість робіт передбачає відповідну якість. Однак фахівці, які оцінили роботу Борейка, говорять про зайве потрачені кошти, оскільки робота була виконана вкрай неякісно і її треба переробляти.
Не була зроблена обрізка сухих гілок, не були оброблені тріщини, запломбовані далеко не всі дупла. «Розчином вкриті не тільки дупла, але й значні ділянки неушкодженої кори, мабуть, це «маленька хитрість» – так робилося для того, щоб здалеку було видно, що провели догляд і ніхто не міг заперечити цього», – коментує науковий консультант з питань озеленення, кандидат біологічних наук Юрій Клименко.
Прикметно, що матеріали для пломбування були вибрані по завищених цінах: якщо ціна звичайного церезиту становить 40-45 грн за 25-кілограмовий мішок, ціна гідроізоляційного церезиту – 95 грн за мішок. У договорі зазначено, що буде використовуватися церезит, але вказана ціна 100 грн. До того ж була завищена кількість церезиту (реально на пломбування усіх дупел не було витрачено і одного 25-кілограмого мішка, а придбано було 15).  Роботи були виконані менш ніж за 1 день, а розписано було на 20 днів, за які робітники отримували заробітну плату. Невеличка деталь до образу еколога: для виконання робіт «виконавцем» була придбана драбина за 1300 гривень, яку він забрав собі, хоча за правилами виконавець повинен узгодити з замовником необхідність придбання обладнання та можливість залишити собі це обладнання. За кілька годин драбина не застаріла, не зносилася. Некомпетентність «виконавця» зафіксована комісією провідних фахівців з озеленення, однак Борейко вийшов сухим з води… Бо такий він спритник, «раздуплённый в жизни человек», приклад для екологів-початківців.
Прикметно, що саме у той період, коли Борейко «лікував» дерева в зоопарку, гинули звірі, їх кількість досягла 233 (для порівняння, у 2007 році загинуло лише 140, у 2011 – 134 особини). В. Борейко, який люто критикував зоопарк до своєї співпраці з С. Берзіною, раптом замовк, бо, мабуть, знаходився у глибокій медитації, пломбуючи дупла дерев за завищеними цінами.
У березні 2010 р. (вже після звільнення Берзіної) він вирішив надолужити і заходився оббріхувати  зоопарк, приписавши йому фантастичну кількість вимерлих тварин: аж 610 (!). Секрет його полягав у тому, що він склав докупи усю кормову базу, якою годують хижаків у зоопарку (мишей, щурів, мотилів та тарганів), а також усіх тварин, що загинули при попередньому директорі.
Вдалий піарник, не обтяжений сумлінням та прагненням об’єктивності, він довго розкручував цю схему, потрясаючи уяву ні в чому не винного непоінформованого обивателя. Щоправда, така схема прийшлася до смаку деяким депутатам (втім, з цими гучними гаслами від Борейка ви побачите їх на виборах).
Трагікомедія цього діяча полягає у тому, що нещодавно пан Борейко знову запропонував свої послуги Київському зоопарку. Цікаво, що він навіть знизив кількість померлих тварин в зоопарку у своїх інтерв’ю, вибачився перед директором зоопарку О. Толстоуховим, перш ніж пропонувати йому свої послуги.
Щоправда, оббріхування відбувалося гучно, в усіх  доступних йому ефірах, а вибачення відбулося тихенько, майже без свідків.

Дивує те, що на «5-му каналі» надають можливість піару  сумнівним особистостям. До того ж, автор сюжету навіть не дивується, що запломбувати одне дупло коштує до 2000 грн. Повторюю, це ціла зарплата для більшості чесних українських родин.
«На природоохорону не вистачає грошей», –  бідкається еколог. Таки дійсно, не вистачає, поки природу ошукують комбінатори від природоохорони за підтримки нерозбірливих медійників.
Сьогодні пан Дерев’яний Лікар з властивою йому безсоромністю та нахабством продовжує пропонувати свої сумнівні послуги в усіх кінцях України. 500 дерев та по 2000 грн. за кожне, це ж скільки вийде? Самашедшиє дєньгі…
Згадалася ще одна історія: як еколог Борейко в одному з телесюжетів вихваляв забудову Крістерової гірки, як таку, що не нашкодить природі, а навіть навпаки (!).

Чому так відбувається, що чеснотами нашої доби є не сумлінність, не працьовитість, а безпардонне нахабство, підкріплене розмашистим піаром?

 

Читайте також по темі:

Владимир Борейко и Киевский зоопарк: уход за вековыми деревьями по-борейковски. Документы.

Владимир Борейко и Киевский зоопарк: кладбище скворечников. Фото.

 

 

 

 

0


Опубликовать