:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Екологи та туристи – категорично проти будівництва малих ГЕС у Карпатах

 

Олексій ВАСИЛЮК, Національний екологічний центр України      

                    

14 березня 2012, Київ. – У Києві виступили проти будівництва малих гідроелектростанцій на гірських річках Карпат. Активісти екологічних та туристичних організацій провели акцію протесту під Міністерство енергетики та вугільної промисловості, та роз’яснили, як малі ГЕС шкодять природі гір, мешканцям прилеглих сіл та скорочують надходження до бюджетів від туризму. Учасники акції закликали чиновників накласти мораторій на спорудження малих ГЕС на карпатських річках та передали це звернення у Міністерство.

«У Карпатах планують збудувати 550 гідроелектростанцій. Зазвичай їх будують так: вода з річки забирається в трубу, транспортується вниз на кілька кілометрів, а потім скидається на турбіну для виробництва енергії. Це призведе до пересихання русел річок у неповноводні періоди, до знищення риб та інших водних організмів. Жодна риба не зможе мігрувати до місця розмноження через турбіни. Назвати таку енергетику «зеленою» неможливо», - каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Інша проблема, яка виникне при будівництві такої кількості ГЕС, - знищення Карпатського регіону як туристичного центру.

«Туристична привабливість Карпатських гір залежить від збереження їхньої природи, ландшафтів, мальовничих краєвидів та можливості спортивного туризму. Рафтинг та інші види туризму посідають одну з ключових позицій. Знищивши можливість водного спорту в Карпатах, Україна назавжди підірве туристичну привабливість регіону», - запевняє Петро Тестов з туристичного клубу «Гряда».

Водночас, кількість виробленої енергії буде доволі незначною, і кошти, витрачені на будівництво такої кількості ГЕС не виправдані.
Акції протесту проти будівництва малих ГЕС у Карпатах у цей самий час пройшли у інших містах України: Львові, Ужгороді, Тернополі, Харкові, Верховині.

Нагадаємо, минулого року стало відомо про плани побудови кількох сотень малих ГЕС у Карпатському регіоні. Так, 330 ГЕС мають з’явитися на Закарпатті, близько двох десятків – на Львівщині, та 50-150 – на Івано-Франківщині та у Чернівецькій області. Проектовані ГЕС  здебільшого належать до дериваційного типу, тобто складаються з греблі та труби, що тягнеться від греблі кілька кілометрів вниз за течією. На деяких річках, наприклад, на Черемоші, планується збудувати понад 30 таких гребель.

За додатковою інформацією звертайтеся до:
Олексій Василюк,
Національний екологічний центр України,
vasyliuk@gmail.com
097 1000 473

 

 

 

 

0


Опубликовать