:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Парламент може розглянути скандальні законопроекти про протести в Україні під час нової сесії

 

Олена КРАВЧЕНКО, МБО «Екологія – Право – Людина»

 

Скандальний законопроект про протести в Україні увійшов до проекту Постанови про порядок денний другої сесії Верховної Ради сьомого скликання. Також до проекту Постанови увійшли два скандальних законопроекти про так звану «пропаганду гомосексуалізму», які, зокрема, обмежують право на мирні зібрання. Тепер запропонований порядок денний сесії має ухвалити парламентська більшість.
Відповідний проект Постанови українського парламенту був в понеділок затверджений під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та зареєстрований Головою Верховної Ради Володимиром Рибаком.
Нагадуємо, що законопроект № 0918 “Про порядок організації і проведення мирних заходів” раніше мав реєстраційний номер 2450 і був поданий у парламент Кабінетом Міністрів ще в 2008 році. Законодавча ініціатива Уряду була прийнята парламентом в першому читанні та неодноразово доопрацьовувалась в профільному Комінеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Спроби ухвалення різних редакцій законопроекту також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні.
Нещодавно профільний Комітет з питань прав людини ініціював створення робочої групи для роботи над законопроектом №0918(2450). За інформацією його керівництва, Комітет має доручення доопрацювати законодавчу ініціативу та внести на розгляд Верховної Ради.
Нагадуємо також, що законопроект № 0945 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)” раніше мав реєстраційний номер 8711 і вже був прийнятий парламентом в першому читанні. Також до запропонованого порядку денного нової сесії парламенту увійшов нещодавно зареєстрований законопроект № 1155 “Про заборону спрямованої на дітей пропаганди одностатевих сексуальних стосунків”. Обидві законодавчі ініціативи народних депутатів цього та минулого скликань Верховної Ради пропонують встановити адміністративну та кримінальну відповідальність за так звану “пропаганду гомосексуалізму”. Запропонована депутатами ідея викликала різку критику багатьох українських та закордонних експертів в сфері права, вітчизняних та міжнародних організацій сфери захисту прав людини. Правозахисники стверджують, що зазначені законодавчі ініціативи, у разі їхнього ухвалення, порушать міжнародні зобов’язання України в сфері прав людини, узаконять дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, офіційно закріплять цензуру, встановить зловживання та санкції щодо медіа, громадських активістів та правозахисників. Законопроекти, у разі їхнього ухвалення, також порушують права дітей, право на свободу вираження та мирних зібрань.
В проекті Постанови про порядок денний другої сесії Верховної Ради сьомого скликання законопроекти №0918(2450), №0945(8711) та №1155 зазначені як питання, що доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії.


ДОВІДКОВО:
Всеукраїнська ініціатива “За мирний протест!” – неурядовий позапартійний громадський рух, що утворився в 2011 році і вже об’єднав навколо себе суспільних активістів та коаліцію з 102 організацій, котрі багато років поспіль займаються проблематикою мирних зібрань чи користуються правом на протест. Активісти ініціативи зібрали більше 18 тис. підписів на захист свободи мирних протестів в Україні, та вже провели десятки круглих столів у обласних центрах країни, розпочавши діалог з владою на щодо важливості фундаментального права людей на мирні зібрання. Більше про Ініціативу, а також про ситуацію з дотриманням права на мирні зібрання читайте докладно на сайті.
За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +380681217741 (Михайло Лебедь), +380503806268 (Володимир Чемерис)

 

 

 

 

 

 


0


Опубликовать