:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Що відбувається з Міжнародним екологічним форумом «Довкілля для України»

 

Національна екологічна рада України

 

НАЦІОНАЛЬНА ЕКОЛОГІЧНА РАДА УКРАЇНИ

№ 5/3
від 22 березня 2013 р.

 

Звернення
щодо формування Національного процесу
«Довкілля для України»

Негативні тенденції у сфері збереження довкілля та використання природних ресурсів в Україні, що проявились у 2012 році, продовжують посилюватись у 2013 році.
Всеукраїнські громадські природоохоронні організації, що входять до складу Національної екологічної ради України, наголошують на неспроможності Мінприроди України забезпечити належний контроль за дотриманням вимог екологічного законодавства та зупинити нищення природного середовища.
Ми відзначаємо зростання загроз для довкілля у зв’язку з хижацьким і незаконним видобутком корисних копалин та лобіюванням екологічно небезпечного видобутку сланцевого газу в Україні.

Згортання процесу створення нових заповідних територій та подальший перерозподіл цінних природних об’єктів у приватну власність матиме масштабні негативні наслідки для біорізноманіття та національної екологічної мережі.

Керівництво Мінприроди розпочало згортання суспільного діалогу між громадськими екологічними організаціями та державними структурами, зокрема:

  • всупереч нормативно-правовим документам була незаконно припинена діяльність Громадської ради всеукраїнських природоохоронних організацій при Мінприроди, натомість створена підконтрольна міністерству громадська рада, до складу якої входять представники організацій, більшість з яких не працюють у сфері збереження довкілля;
  • ліквідовано Оргуський інформаційно-тренінговий центр, що був майданчиком для обговорення складних екологічних проблем, де в гострих дискусіях Мінприроди з громадськими організаціями формувалося спільне бачення державної екологічної політики.

Керівництво Мінприроди через підпорядковані структури прагне перетворити Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України» на відомчий захід. Про це свідчать такі факти:

  • зі складу організаторів Форуму виключено представників громадськості, які мають критичну позицію щодо політики міністерства, зокрема Всеукраїнську екологічну лігу, що виступала організатором Форуму з моменту його заснування;
  • до програми Форуму не включені конференційні та публічні заходи, розроблені громадським Оргкомітетом, що висвітлюють наукові дослідження у сфері збереження природи, презентують громадську оцінку державної екологічної політики, актуальні міжнародні та національні тенденції щодо інтеграції екологічної політики та збалансованого розвитку.

Відбувається руйнування системи державного управління в сфері збереження довкілля України, що проявилося у ліквідації державної екологічної експертизи, державної служби заповідної справи, територіальних органів Мінприроди, зміни загальної структури міністерства.

За таких обставин саме організації громадянського суспільства мають посилити громадський контроль за впровадженням в Україні екологічної політики.

Національна екологічна рада України, до складу якої входять всеукраїнські громадські організації у сфері збереження довкілля та збалансованого розвитку, виступає з ініціативою формування Національного процесу «Довкілля для України», метою якого є:

  • зміцнення суспільного партнерства для збалансованого розвитку та поліпшення стану довкілля в Україні;
  • посилення інтеграції екологічної складової в галузеву та регіональну політику, суспільно-політичне, соціальне життя;
  • формування розвиненого громадянського суспільства, яке є базовим чинником збалансованого розвитку й ознакою демократичної держави;
  • сприяння міжнародній співпраці у межах процесу «Довкілля для Європи».

Формат національного процесу передбачає проведення не лише Форуму «Довкілля для України», а й інших різноманітних за змістом та формою заходів на національному та регіональному рівнях.

Закликаємо усіх екологічно свідомих та патріотично налаштованих громадян України, представників органів влади, політичних партій і громадських організацій, науковців, освітян, місцеві громади, екологічно дружній бізнес долучитися до формування Національного процесу «Довкілля для України».

Рішення ухвалено на засіданні Національної екологічної ради України
22 березня 2013 року.

 

Голова Національної екологічної ради України Т. Тимочко

 

 

044 251 13 37, 067 508 29 10
ecorada@ukr.net

 

 

 

 

 


0


Опубликовать