:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

«Біонік-хілл» – силіконова долина в зелених легенях Біличанського лісу

 

Вероніка АГЕЄВА


Громадський комітет за збереження природного комплексу «Біличанський ліс» вважає проект забудови Біличанського лісу технополісом «Біонік-хілл» корупційним проектом.
26 березня 2013 року відбулась розширена нарада активу «Громадського комітету за збереження Біличанського лісу». Головним питанням до розгляду була інформація Тетяни Меліхової «Прийдіть і захистіть Біличанський ліс від дерибану», опублікована на сайті «Gazeta.UA» 22.03.2013, у якій повідомлено про те, що профільна екологічна комісія Київради схвалила проект майбутнього рішення Київради про забудову 147 гектарів Біличанського лісу технополісом «Біонік-хілл», і рекомендувала його до розгляду на найближчій сесії Київради.
З доповіддю про хід процесу створення Національного природного парку «Біличанський ліс» і про його пов’язання із інвестиційним проектом «Біонік-хілл» виступила голова Комітету Біличанського лісу Вероніка Агеєва. Вона повідомила, що, у той час, як проект Указу про створення Національного природного парку «Біличанський ліс» більше року маринується у центральних органах виконавчої влади і Адміністрації Президента, проект «Біонік-хілл» проштовхується випереджаючими темпами. При цьому широко рекламується його бізнесова привабливість, і послідовно замовчуються екологічні наслідки.Фото 1. Органічна єдність військової бази артилерійських складів Коцюбинського з природою Біличанського лісу збереглось і після їх закриття (09.09.2013, фото Сергія Корецького). 


Зокрема, рекламується привабливість житла та бізнесу в оточенні чудової природи і замовчуються те, які наслідки матиме розміщення та експлуатації житлового масиву з виробничим, офісним комплексом і навчальними закладами для цієї ж природи.
Стан міських лісів «Зеленого кільця» Києва наочно демонструє, що поблизу житлових масивів природні комплекси зазнають потужного антропогенного тиску, їх біорізноманіття знижується, біоценози деградують. Влада намагається контролювати цей процес шляхом створення «буферних парків», що на практиці стає унормуванням деградації природи.
Територія, прилегла до артилерійських складів у Біличанському лісі, весь час була забороненою зоною і досі залишається найкраще збереженою частиною лісового масиву.Фото 2. Останнє літо 147 зелених гектарів військової частини Коцюбинських арт-складів: на весну 2013 року планується початок їх забудови технопарком «Біонік-хілл» (18.09.2012, фото Сергія Корецького).
Будь-які офіційні дані про те, як вплине на природний комплекс Біличанського лісу побудова у його центрі 35-тисячного мікрорайону з житлово-офісно-виробничим комплексом, соціальною інфраструктурою і навчальними закладами, з під’їзними шляхами до нього, і «буферними парками» деградованої природи – відсутні. Але про те, яким буде цей вплив, не важко здогадатись. Фактично, вплив «Біонік-хіллу» на природу вийде далеко за межі 147-гектарного будівельного майданчика.
З 2007 року починаючи, Комітет Біличанського лісу і широкі кола громадськості
(у 2007 році – звернення 3619 громадян, у 2012 році – вже 14 тисяч!) неодноразово звертався до всіх рівнів влади, від Київради починаючи, і Адміністрацією Президента України закінчуючи, з вимогою визнати стратегічний пріоритет природного комплексу Біличанський ліс, захистити його високим природоохоронним статусом Національного природного парку, і лише після цього розглядати можливість реалізації будь-яких інших проектів на цій, природоохоронній, та прилеглій до неї територіях з точки зору їх нешкідливості для природи.
Запровадження на території природного комплексу Біличанський ліс інвест-проекту «Біонік-хілл» стало черговим зразком корупції державного апарату України.  

 

Введення в оману інвесторів

 

Під виглядом технопарку інвесторам намагаються продати казкове довкілля майбутнього національного природного парку. Та воно прекрасне саме зараз, доки тут існує недоторканний комплекс природи. А що відбудеться з природним комплексом після того, як його забудують: частково – «Біонік-хіллом», частково – Коцюбинським, частково – Гостомелем, а ще – дрібними інвест-проектами, автодорогами та іншою природоруйнівною «інфраструктурою»? І чи будуть його залишки достатніми для створення Національного природного парку? Про це рекламні публікації потенційним інвесторам не розповідають.

 

Введення в оману громадськості

 

Громадськості, яка вимагає зберегти цілісний природний комплекс – жодного разу не відмовлено! Навпаки, на словах всі посадовці і державні діячі тільки – «за»!
І Київрада, і Коцюбинська селищна рада, і Київська обласна рада – прийняли відповідні рішення про надання Біличанському лісу природоохоронного статусу… хоча і бачать його кожен по-своєму. Окремі приватизатори та забудовники, у тому числі розробники інвест-проекту технопарку «Біонік-хілл», також підтримують створення національного природного парку, але лише після того, як вони відірвуть від нього свій власний шматок території. Для цього здійснюється підміна ідеї створення цілісного Національного природного парку «Біличанський ліс», призначеного зберегти даний конкретний природний комплекс для наступних поколінь, – розширенням за рахунок пошматованих земель Біличанського лісу іншого, вже існуючого, Національного природного парку «Голосіївський». Цифра у звітах виходить справна, політичний рейтинг і доходи дерибанщиків при цьому зростуть, а що потім залишиться від природи – нікого, окрім наївної громадськості, не турбує.

 

Введення в оману органів державної влади

 

У травні 2011 Президент України поставив перед КМДА і Мінприроди завдання, а, коли виявилось, що цього недостатньо, – у серпні видав офіційне доручення (26.08.2011) про розширення НПП «Голосіївського».
Президент вимагав забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку узгоджених пропозицій щодо розширення території національного природного парку «Голосіївський» насамперед за рахунок земель регіональних ландшафтних парків «Дніпровські острови» та «Голосіївський», ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський», ландшафтного заказника місцевого значення «Жуків острів» та комунального підприємства «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа». Термін було визначено – до 1 грудня 2011 року.
Але чиновники – виконавці цього доручення не змогли погодити природоохоронний статус нових земель із землекористувачами та землевласниками… Можливість виконати доручення Президента і розширити НПП «Голосіївський» за рахунок територій, які залишаться після розграбування у північно-західній частині Києва природного комплексу Біличанський ліс – стала для них подарунком. А для переможного звіту чиновників форма, зміст і конфігурація утворених таким чином природоохоронних територій не має значення, головне – відрапортувати. Президент може бути буде задоволений: «одним пострілом двох зайців убито»: і національний технопарк «Біонік-хілл» створено, і доручення про розширення національного природного парку «Голосіївський» виконано. І навіть не підозрюватиме про трагічні наслідки цього «пострілу»..

 

Приховування впливу проекту «Біонік-хілл» на довкілля

 

Громадське обговорення детального проекту території (ДПТ) технопарку  «Біонік-хілл» проводилось келійно, без інформування спеціалізованих екологічних об’єднань громадськості. Не були вони поінформовані і про дату розгляду ДПТ «Біонік-хіллу» на екологічній комісії Київради. Лише відсутністю гласності і серйозного обговорення у компетентних щодо питань довкілля колах громадськості можна пояснити появу у проспектах інвест-проекту «Біонік-хілл» твердження про те, що побудова у серці досить таки невеликого лісового масиву цілого мікрорайону з усією його інфра- і екзо-структурою не справляє впливу на стан природного комплексу.

 

Блокування процесу створення Національного природного парку з метою випереджаючого розграбування земель, які очікують на природоохо­ронний статус

 

Київрада погодилась надати природоохоронний статус Біличанському лісу 22.03.2012. Якби указ президента після цього було видано у реальний термін (через 2-3 місяці) і Біличанський ліс вчасно отримав свій природоохоронний статус – всі питання, пов’язані з інвестиційним проектом «Біонік-хілл» (у тому числі про землевідведення, про детальний план території, під’їзні автодороги через ліс) розглядались би і затверджувались у зовсім іншому, ніж це відбувається зараз, контексті: у природозахисному. Щоб цього не відбулося – проект природоохоронного Указу, який би мав захистити природний комплекс Біличанського лісу, спокійно лежить «під сукном» в очікуванні, доки інвестиційний проект «Біонік-хілл» виріже з беззахисної території Біличанського лісу все, що йому потрібно…. і з максимально можливим прибутком!Фото 3. Лісова дорога до замаскованих у Біличанському лісі артилерійських складів, 09.09.2012 р.


У 2013 році тут розпочнеться будівництво, і згодом вона буде перетворена на автостраду з інженерними комунікаціями шириною дорожчого полотна 15 метрів і довжиною 2,5 км. У бюджеті Києва на це передбачено 216 млн. 700 тис. гривень.

 


Табл. 1. Порівняння бюджетних витрат м. Києва на будівництво дороги до мікрорайону «Біонік-хілл»
з іншими статтями видатків бюджету міста Києва (дані з Рішення Київради № 3/9060 від 08.02.2013)

код 150101

Будівництво під'їзної дороги та зовнішньо-інженерних мереж до інноваційного парку «Біонік-хілл» (всього)

216 700,00 тис. грн

код 150101

Будівництво та реконструкція першої черги кільцевої дороги для електропоїздів з підходами-під'їздами до платформ у м. Києві (всього)

135 893,00 тис. грн

код 100102

Капітальний ремонт житлового фонду місцевих органів влади
м. Києва на 2013 рік

117 944,50 тис. грн

--

Міська програма оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва
на 2010 - 2013 роки

23 414,00 тис. грн

 

Учасники обговорення засудили методи, якими відбувається забудова природних комплексів і зелених зон столиці України міста Києва, визнали їх такими, що ведуть до ліквідації цілісних природних систем і комплексів, до дисбалансу розвитку міста, поглиблення екологічної кризи, погіршення якості життя у Києві, і є пограбуванням майбутніх поколінь українців.
Громадський комітет звертається до Київради, Адміністрації Президента України, до всіх інших органів державного управління та місцевого самовря­дування з вимогою змінити пріоритети своєї діяльності і припинити розгляд будь-яких питань щодо забудови природного комплексу Біличанський ліс,
у тому числі розгляд Детального планування території мікрорайону «Біонік-хілл»,
до тих пір, доки територія природи, після відповідного Указу Президента України, не отримає природоохоронний статус Національного природного парку. Лише тоді, коли проект детального планування території мікрорайону «Біонік-хілл» можна буде розглянути у контексті внутрішньої структури національного природного парку, у якому його пропонується розмістити – можна буде дати реальну оцінку запропонованому Детальному плану території (ДПТ).
А до тих пір – будь-яке рішення, винесене щодо проекту ДПТ «Біонік-хіллу» (так само, як і щодо будь-якого іншого проекту стосовно Біличанського лісу), прийняте до затвердження природоохоронного статусу Біличанського лісу і внутрішнього зонування в проекті організації національного природного парку, – стане злочином проти довкілля, проти матері-природи і проти майбутніх поколінь. Злочином проти України. Не робіть цього. Чекайте Указу Президента про національний природний парк. Якщо дерибан Біличанського лісу зупинити – Указ не затримається.


03.04.2013                                                               

Вероніка Агеєва,
голова Громадського комітету
за збереження Біличанського лісу
Контакти:    тел..    095 5939303
ageevavi@gmail.com

 

 

 

 

 


0


Опубликовать