:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

У Януковича планують обмежити свободу протестів в Україні

 

Прес-центр «Форум»                                                                                           

 


chemerisУкраїнська влада прагне реанімувати скандальний законопроект №2450, який обмежував свободу мирних зібрань в Україні. Про це заявляють в Інституті "Республіка", правозахисній членській організації Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!” та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).
Як повідомила вчора прес-служба Президента України Віктора Януковича, допоміжний орган при Президентові України - "Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства" - схвалив текст пропозицій щодо проекту Закону "Про свободу мирних зібрань" та звернувся до Представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка та інших депутатів з проханням внести цей проект на розгляд парламенту. За словами Радника Президента та Голови "Координаційної ради" Марини Ставнійчук, законопроект розроблений безпосередньо "Координаційною радою", а також є "підготовленим громадськістю" і "продуктом консенсусу між владою та громадянським суспільством".
"Хоч на Банковій і дещо причепурили скандальний 2450, але новий текст продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні. Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань," - каже голова Інституту "Республіка", правозахисник Володимир Чемерис.
В правозахисній організації стверджують, що "законопроект Ставнійчук" пропонує узаконити обов'язок повідомляти владу про протест за два дні, узаконити можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання, а про самі "спонтанні зібрання" в проекті також прописаний обов'язок повідомляти владу. "Законопроект Ставнійчук" також пропонує можливість судових репресій щодо спонтанних зібрань, якщо протестувальник не довів владі "невідкладність" свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні. "Як показує українська судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання," - кажуть в Інституті "Республіка". Зараз правозахисники готують докладний аналіз небезпек нового законопроекту.
Дивіться також запис інтерв'ю Представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка на тему норм "законопроекту Ставнійчук" -
Нагадуємо, що нещодавно парламент не включив до порядку денного сесії скандальний законопроект №2450(0918) “Про порядок організації і проведення мирних заходів”. Спроби ухвалення різних редакцій 2450 також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. На думку правозахисників, норма останньої редакції законодавчої ініціативи про обов’язок повідомляти владу про протест за два дні у комплексі з іншими нормами законопроекту (як то фактична заборона спонтанних протестів, які зараз дозволені ст.22 Конституції) могли значно погіршити ситуацію зі свободою протестів в усій Україні.
За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +380503806268 (Володимир Чемерис), +380681217741 (Михайло Лебедь), +380674042646 (Михайло Каменєв)
logo_new_2ДОВІДКОВО:
Всеукраїнська ініціатива “За мирний протест!” – неурядовий позапартійний громадський рух, що утворився в 2011 році і вже об’єднав навколо себе суспільних активістів та коаліцію з 121 правозахисних та інших громадських організацій, а також профспілок, котрі багато років поспіль займаються проблематикою мирних зібрань чи користуються правом на протест. Активісти ініціативи зібрали більше 18 тис. підписів на захист свободи мирних зібрань в Україні, та вже провели десятки круглих столів у обласних центрах країни, розпочавши діалог з владою щодо важливості фундаментального права людей на мирні зібрання.

 

 


0


Опубликовать