:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

«Черемош-фест» - музично-туристичний фестиваль, що пропагує екологічну культуру

 

Прес-центр «Форум»


«Черемош-фест» - музично-туристичний фестиваль, що об’єднує в одне ціле складові музичну, мистецько-культурну та туристичну. Захід покликаний відкрити для гостей краю його рекреаційну привабливість, сприяти розвитку туристичного потенціалу. Окрім того фестиваль має на меті зібрати однодумців довкола «ідеї», пропагувати екологічну культуру.

Гості «Черемош-фесту» матимуть змогу зможуть побувати на виступах музичних ансамблів, здійснити прогулянки мальовничим високогір’ям, захоплюючі сплави Чорним Черемошем, пізнати культуру, природу краю на екскурсіях, відвідати майстер-класи майстрів, послухати лекції на природоохоронну тематику.

Музична складова фестивалю ретельно відібрана і представлена музичними колективами, у творчість яких органічно вплетений народний мелос, передусім– карпатський.

11 травня ввечері відбудуться виступи колективів, що використовують у своїй творчості потужне звучання - «КораЛЛі», «Рура», «Пан Пупец», «Перкалаба» (Івано-Франківськ).

Наступного вечора, 12 травня, відбудеться виступ колективів, що виконують свою музику ближче до автентичного, акустичного звуку - «Гуцули» (Верховина), так званий «львівський слід» – «Гич Оркестр», «Бурдон», Запаска, «Фолькнери» (Київ), Longital (Словаччина).

У Криворівні певний час жив і творив Гнат Хоткевич, який, окрім всього, зробив величезний внесок у розвитик бандури, як виконавець, дослідник і інженер. Логічна присутність на фестивалі кобзарів і лірників вилилася в залучення Львівського цеху лірників і кобзарів, що займається відродженням автентичної кобзарсько-лірницької традиції (інструменти, репертуар, виконання, звичай і т.д.)

В рамках «Черемош-фесту» відбудеться рекорд найчисленнішого в країні дримбання на гуцульських дримбах. Всі охочі матимуть змогу придбати дримбу, один із символів фестивалю, і долучитися до встановлення рекорду. Символічне єднання музичних резонацій його творців із хвилями-вібраціями Чорного Черемошу утворюватиме ланцюг Дримбарів. Окрім того, на фестивалі буде презентовано найбільшу в країні – а може, й у світі – дримбу, виготовлену кращими майстрами ковальської справи.

На фестивалі матимуть місце ініціативи письменників, мандрівників, цікавих людей, що від них учасники зможуть дізнатися більше про природу та культуру краю, в якому вони перебувають; зокрема, у фестивалі братиме участь Тарас Прохасько.

На території фестивалю відбуватимуться виготовлення ляльки-мотанки, гончарства та ін.

В суботу, (11 травня 10:00-12:00) фестиваль відкриється об’єднаним сплавом Чорним Черемошем дружніх туристичних клубів та організацій. На наших плавзасобах ми раді бачити журналістів-відчайдухів, що готові взяти участь у сплаві Чорного Черемошу (Дземброня - Красник). Кожний акредитований представник мас-медіа матиме змогу долучитися до однієї із команд туристів, що приїжджають на сплави із різних куточків України.
«Черемош-фест-2013» символічно закриється виконання невмирущої пісні Володимира Івасюка -«Водограю», спільними зусиллями артистів та глядачів, що їм завбачливо буде роздано роздрукований текст.

Фестиваль не має кінця - він всього лиш переводить подих - із тим, щоб перетворитися на ініціативу на постійній основі в майбутньому.

Наметове містечко на фестивалі – поруч сцени, із встановленням необхідної кількості туалетів, сортуванням та вивезенням сміття, передбаченими місцями для багаття. Є можливість паркування автомобілів, працюватиме охорона усієї території проведення заходу, буде організовано крапки продажу їжі та напоїв. Працюватиме пункт надання медичної допомоги.

Окрім розміщення у наметовому містечку, передбачено в «зелених садибах» за попередньою домовленістю.

Для учасників та гостей фестивалю буде організований трансфер до Криворівні зі
Львова, Івано-Франківська та Тернополя.

Участь у «Черемош-фесті-2013» - безкоштовна.

Організатор залишає за собою право вилучення з території проведення фестивалю гостей-елементів у стані, піддатливому до створення незручностей для інших учасників фестивалю.

Захід відбудеться під егідою славного Товариства Лева та за сприяння Всесвітнього Фонду Природи із залученням підтримки провідних медіа-компаній країни.

Організатор фестивалю – «Майстерня громадських ініціатив».

Контакти:
Юрко Досяк, співорганізатор фестивалю «Черемош-фест», співзасновник «Майстерні громадських ініціатив», моб.тел.: (097) 7317238. (063) 5997085;

Андрій Мельничук, співорганізатор фестивалю «Черемош-фест», співзасновник «Майстерні громадських ініціатив», моб.тел.: (067) 3397638

e-mail: cheremosh.fest@gmail.com
www.facebook.com/festival.cheremosh
www.vk.com/cheremosh_fest

ВІБРАЦІЇ

ЛЬВІВСЬКИЙ ЦЕХ ЛІРНИКІВ ТА КОБЗАРІВ
Ще не так давно, на початку ХХ століття, можна було почути гру ліри, кобзи, бандури просто неба біля церкви, на базарі, на площі – в людних місцях міст і сіл України.
Народні співці майстерно виконували музику для Бога та людей. Звучали канти, псальми, думи, історичні пісні.

Львівський цех лірників і кобзарів, що заснований у 2010 році, об’єднує музикантів, що продовжують автентичну кобзарсько-лірницької традицію. Вивчається традиційний репертуар, звичаї, виготовляються кобзарські інструменти за старовинними зразками.

Своє мистецтво сучасні «старосвітські» кобзарі та лірники демонструють у найкращих концертних залах, на фольклорних фестивалях, ярмарках і звісно … на
вулицях міст. У кобзарському цеху всі, без виключень, зобов'язані кобзарювати на вулиці, щоби гордині не було... Зустрічайте на Черемош-Фест!

ДРИМБА
В рамках Фестивалю буде творитися рекорд найчисленнішого в країні дримбання на гуцульських дримбах. Всі охочі матимуть змогу придбати гуцульську дримбу, один із символів фестивалю, і долучитися до встановлення рекорду.

Дримба – один із найпростіших, найочевидніших музичних інструментів - разом з тим, гра потребує вміння та навичок, що вимагають тренувань від 5 хвилин до безмежності.
У культурах різних народів дримба варіює в різних назвах та формах.

Встановленням рекорду буде утворено Ланцюг Дримбарів, символічне єднання музичних резонацій його творців з хвилями-вібрацями Чорного Черемошу і
продовжуватиметься протягом двох днів фестивалю.

Майстрами-ковалями викувано Найбільшу Дримбу, без ні пів грама бутафорії, двохметрового зросту і в три кірця вагою, викувана Командою ковалів: Василь Гудима, верховода-коваль, Михайло Гудима - смт Товсте Тернопільська обл, Володимир Колодюк с Малий Гвіздець Івано-Франківська обл., Роман Романів - Косів, місто славних людей.

КРИВОРІВНЯ
Сюди здавна приїжджали люди набутися місцевої культури, гір. Кращі зразки винесеного з Карпат мають стосунок до Криворівні (Тіні забутих предків, Птах з чорною
ознакою, Франко, Коцюбинський, Головацький та ін.). Франко зокрема приїхав сюди вперше на запрошенням відомого фольклориста Гуцульщини Володимира Гнатюка та приїздив сюди щоліта протягом 20 років. Пізнавши місцевий діалект та надихнувшись барвами Криворівні Коцюбинський написав тут "Тіні забутих предків" і тут же Параджанов екранізував у однойменний фільм. Гнатюк, до речі, називав Криворівню "Українськими Афінами". Сюди приїжджала Леся Українка, Василь Стефаник, Костянтин Станіславський.

Ми повертаємо давно існуючу практику - коли люди приїжджають сюди із своїм

          Андрій Мельничук
           "Тіні Ґардаріки"
          www.tinigard.info
             0673397638


   
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

11 травня
9 00- 12 00 - прес-сплав Чорним Черемошем
13 00-15 00 - круглий стіл “Черемош - сакральна ріка гуцулів”
15 00-17 00- екотолока, “ініціатива Карпатського протягу”, прибирання берегів Черемошу у Криворівні
17 00-17 30 Вистава "Зустріч" Львівського театру "Різні Люди" (УКУ)

18 00 - і вище неба
гуцульська капела Романа Кумлика «Черемош»
потужне звучання від «КораЛЛі», «Рура», «Пан Пупец», «Перкалаба» ( всі Івано-Франківськ).

12 травня

9.00-10 30 - "Прокидання з Тарасом Прохаськом" .
11 00-13 00 - літературні читання

Львівський цех лірників та кобзарів
імпро перформенси театру "Improv" (Львів),
сеанс одночасного дримбання. встановлення рекорду

протягом двох днів на Фестивалі

художні майстерні, майстер-класи.

сплави карколомними порогами Чорного Черемошу,
краєзнавчі екскурсії від науково-практичного товариства "Гуцульщина"

Ввечері, з 18 00 - «Гуцули» (Верховина), «Запаска»(Кам'янець), «Фолькнери», (Київ), «Longital» (Словаччина), «Бурдон»,«Гич Оркестр» (Львів).

 

 

 


0


Опубликовать