:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Коментар щодо пожежі на Вуглегірській ТЕС

 

Олег САВИЦЬКИЙ, Національний екологічний центр України

 

 

Масштабна пожежа, що сталася на Вуглегірській ТЕС 29 березня 2013 р., повинна сприйматися як дуже серйозна ознака кризового становища в секторі теплової енергетики.

Середній вік ТЕС в Україні зараз наближається до 40 років, більшість потужностей вичерпали свій ресурс експлуатації в 100 тисяч годин. Аварія на Вуглегірській ТЕС - це не випадковість, це яскравий приклад стану всієї галузі теплової енергетики та комунального господарства. У 2006 році таким прикладом був Алчевськ, де через аварію магістральної теплотраси тисячі людей залишилися без тепла посеред зими. Тепер ми маємо схожу ситуацію в Вуглегірську, де 12 тисяч людей залишилося без тепла. Наразі стан енергогенеруючих підприємств в країні через хронічне недофінансування та не ефективне управління наближається до критичного. Галузь теплової енергетики в Україні потребує структурної перебудови та закриття станцій, що виробили свій ресурс, оскільки їх подальша експлуатація може призвести до наступних техногенних катастроф. Саме так повинна розглядатися аварія на Вуглегірський ТЕС.

Більше того, рівень викидів небезпечних речовин у атмосферу від спалювання вугілля на українських ТЕС найбільший у Європі, оскільки більшість станцій не мають належного пило- та газоочисного обладнання. Але встановлення такого обладнання потребує значних інвестицій та є економічно недоцільним для станцій, що вичерпали свій ресурс. При цьому уряд України у рамках угоди з ЄС про вступ до Енергетичного Співтовариства взяв на себе зобов’язання до 2018 року виконати вимоги ЄС (директива 80/2001/EC) щодо скорочення викидів небезпечних речовин у атмосферу від спалювання вугілля на великих електростанціях.

Таким чином подальша експлуатація старих ТЕС та ТЕЦ, що вичерпали свій ресурс та не відповідають нормам екологічної та технічної безпеки, становить серйозну загрозу для мешканців прилеглих територій і суперечить міжнародним зобов’язанням України.

Контактна особа:

Олег Савицький
savitsky at necu.org.ua
Координатор програми з екологізції енергетики
Національний екологічний центр України

 

Джерело: http://pryroda.in.ua/necu/komentar-schodo-pozhezhi-na-vuhlehirskiy-tes/

 

 


0


Опубликовать