:: О нас ::
 
 
AddWeb.ru - раскрутка сайта, 

продвижение сайта
Rambler's Top100 Рисунки, кроссворды, анекдоты, шутки, филателия, нумизматика, ноты для фортепиано, математика, каталог сайтов

Счётчик:
хостов сегодня | хитов сегодня
хитов всего Украина онлайн Неофіційна газета Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Дерибан Збережи старий Київ ОЛЕГ АНДРОС SOS-animals Green Art ????? Банер Соломенка Здорова Україна
См. новые поступления
в раздел "Карикатуры"

   
НА ГЛАВНУЮ   НА ФОРУМ   ГОСТЕВАЯ
Анонс

Народні депутати від усіх парламентських фракцій звернулися до Президента та Прем'єр-Міністра з проханням підвищити акцизи на пиво та добудувати «Охматдит»

 

Український інформаційний центр з проблем алкоголю та наркотиків

     

У вівторок, 28 травня 2013 р., 36 народних депутатів – членів міжфракційної депутатської групи «За тверезе майбутнє» підписали та направили звернення до В. Януковича та М. Азарова, в якому просять сприяти прийняттю пакету законопроектів № 2875, 2876 та 2880, що передбачають підвищення втричі акцизу на пиво та спрямування коштів на фінансування заходів охорони здоров'я, зокрема і завершення будівництва дитячої лікарні «Охматдит».
Законопроекти є результатом спільної законодавчої ініціативи понад тридцяти парламентарів усіх політичних сил – членів МДГ «За тверезе майбутнє».
У зверненні народні депутати посилаються на дані Європейського опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин (ESPAD) і дані дослідження «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді» (HBSC), які свідчать про те, що Україна займає друге (після Чехії) місце серед 38 країн Європи та СНД за показником споживання пива серед молоді.
Автори звернення також зауважили, що пиво сьогодні є вкрай доступним за ціною – півлітрова пляшка коштує в середньому 5-7 гривень, воно дешевше молока, кефіру, соку та інших продуктів харчування. На думку народних депутатів, така ситуація потребує негайного вирішення шляхом прийняття законодавчих змін, що передбачають підвищення ставок акцизів на пиво.  
Передбачається збільшити ставку акцизу на 1 літр пива з 0,87 грн. до 2,50 грн., при цьому акциз зросте на 1,63 грн. за 1 літр. Таким чином, з урахуванням ПДВ ціна 0,5 літрової пляшки пива зросте на 1 гривню, в середньому з 5 до 6 гривень. Парламентарі вважають, що це дозволить зробити пиво менш доступним за ціною та залучити до спеціального фонду державного бюджету додатково близько 4 млрд. грн., які мають бути спрямовані на фінансування питань охорони здоров'я. Частину ж коштів – 1,5 млрд. гривень пропонується виділити для завершення будівництва та оснащення дитячої лікарні «Охматдит». 
«Закликаємо Вас підтримати спільну ініціативу народних депутатів усіх парламентських фракцій та сприяти якнайшвидшому прийняттю законопроектів № 2875, 2876, 2880 у Верховній Раді, що дозволить не лише знизити рівень дитячого та підліткового споживання пива, але й продовжити будівництво спеціалізованої лікарні, а також направити решту коштів на ефективні заходи охорони здоров’я», – йдеться у листі членів міжфракційної депутатської групи «За тверезе майбутнє» до Президента та Прем'єр-Міністра.
Підписантами звернення виступили народні депутати – Г. Федоряк, Л. Мельничук, Г. Герман, Ю. Мірошниченко, І. Богословська, В. Журавський, В. Кацуба, І. Горіна, В. Жеребнюк, М. Томенко, А. Пишний, П. Петренко, О. Ляшко, Г. Зубко, А. Іллєнко, М. Матіос, В. Наливайченко, В. Шкварилюк, А. Дирів, Р. Князевич, В. Пазиняк, М. Хміль, А. Путілов, М. Іонова, М. Головко, О. Сиротюк, М. Блавацький, П. Розенко, А. Палатний, В. Ковальчук, І. Побер, Ю. Одарченко, Л. Оробець, В. Чумак, П. Кириленко, І. Мірошниченко.
«Сьогодні акциз на пиво в Україні є одним з найнижчих, а відповідно ціна пляшки пива доступна дітям та молоді. Приміром, акциз на пиво у Росії складає 3, 83 грн.,а це у 4,5 рази вище чинної в Україні ставки акцизу, і в 1,5 рази вище, запропонованої цим законопроектом ставки. В Білорусі ж ставка акцизу на 1 літр пива у 2013 році становить у гривневому еквіваленті 2,7 гривні. Основною метою цієї законодавчої ініціативи є зниження згубного впливу на здоров'я нашої молоді масового споживання пива. І це тільки перший крок у боротьбі з наростаючою загрозою алкоголізації населення», – підкреслила голова МДГ «За тверезе майбутнє» Тетяна Бахтеєва.
«Через потужне алкогольне лобі в Україні пиво досі не визнано алкогольним напоєм, а за ціною воно надзвичайно доступне дітям та молоді. Недарма європейці називають Україну країною дешевого пива. Сьогодні, підвищення акцизів – це тест для влади. Своїм рішенням влада продемонструє, що для неї важливіше – інтереси алкогольних лобістів чи тверезе майбутнє дітей та молоді, які сьогодні спиваються. Громадськість вимагає комплексно підійти до вирішення проблеми надмірного споживання алкогольних виробів: підвищити ціни на алкогольні, слабоалкогольні вироби та пиво, заборонити всюдисущу рекламу, обмежити час та місця їх продажу», – зауважила Юлія Солоха, координатор коаліції громадських організацій «За тверезу Україну».
«Модернізація Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», де щороку лікуватимуть 25 000 важкохворих маленьких пацієнтів і в тому числі вперше в історії країни робитимуть трансплантації з кісткового мозку від неродинного донора, під загрозою зриву! В бюджеті нема грошей на продовження будівництва. Навіщо позичати гроші в кредит під державні гарантії, коли у нас пиво дешевше соку?», – відзначила Ганна Гопко, координатор кампанії «Наші діти» Руху добровольців «Простір свободи», член Опікунської Ради НДСЛ «Охматдит».

Для контактів:
097-675-91-36
067-672-11-20

  

 

 

 

 

 


0


Опубликовать